NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
15 korisnika su online (12 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 15

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2) 3 4 5 ... 8 »


Re: Džungla ispod sljemena
#11
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information

Pisano: 26.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Džungla ispod sljemena
#12
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: mala_balava
Moj projekt je akvarij za jednu žutouhu kornjaču.
Sada je sve u idejnoj fazi, ovako nekako bi to trebalo biti:
- staklo dimenzija 90x40x40
- drveno postolje
- visoki poklopac sa UVA UVB neonkama i lampom za grijanje
(postolje za akvarij, staklo i poklopac izradit će mi jedna firma koja se time bavi)

Filter sam namjeravala kupiti vanjski. Firma koja će raditi staklo u ponudi piše: Akvarij za kornjaču sa ugrađenim filterom. Ne znam šta znači to s ugrađenim filterom? Ionako moram pitati njih. S obzirom na količinu vode koje jačine/protoka da kupim filter? (inače, vole li kornjače slabije ili jače strujanje vode?)

Grijač Sera, 50W, jer je cijeli obložen plastičnom zaštitom.

Moram naći šljunak koji će biti podloga i na desnoj strani padina od šljunka, a gore kamen za suhi dio. Kamen isto moram naći. Čitala sam da im vapnenac šteti, dakle koji mi preporučate da nađem/kupim? Kad malo naraste možda padinu maknem, da ima više mjesta za plivanje, pa joj za suho mjesto objesim nekakvo drvo. Jel na suhom dijelu ona obično samo stoji ili se želi malo prošetati (da znam za veličinu)?

Od biljaka namjeravam posaditi valisneriju i vodenu kugu (Egeria densa). Ako hoće nek ih jede, ionako ih stalno moram čupati iz akvarija s ribama. Još bih voljela nabaviti vodenu leću, netko je napisao da je ima u botaničkom.

Možda stavim još nekakvo korjenje ili grane sa mahovinom. Jel štetna mahovina ako je pojede? Jel kornjača voli da je prostor čist za plivanje? Možda bi joj grana samo smetala?

O hranjenju mi je sve poprilično jasno. Jedino: imam još nešto što stalno čupam iz ribljeg akvarija – puževe (one male smeđe okrugle i svrdlaste, slikat ću ih pa staviti da vidite). Znam da ih smije jesti, ali se bojim dok je mala...oklop od puža je oštar (pretjerujem???)

Eto, tako nekako sam ja to zamislila, svaki savjet i pomoć je dobrodošao i lijepo molim bez OT.


Pozdrav, nisam te bas shvatio, mislio sam da vec imas zutouhu kornjacu.

U ovoj firmi bas vjerovatno nece znati sto je to "visoki" poklopac jer se to obicno ne radi. Mislim da bi ti bilo jeftinije to dati napraviti kod stolara uz prilozen nacrt ili naruciti rezanje i sama sklepati.

Sto se tice filtera nude ti unutarnji box (pregradni) filter. O njemu ti pise sve u clanku, osobno ti ga ne bi preporucio, ne moze se usporediti sa vanjskim filterom. Sto se tice samog volumena i protoka uvijek je bolje uzeti jaci filter od onoga sto proizvođac preporucuje. Kada se odlucis sto ces lako ti mozemo preporuciti odgovarajuci model.

Za grijac ti je vec receno, preslab je. Za 90*40*40 bi ti trebalo 150W.

Ako sam te dobro shvatio ova "padina" od sljunka (sljunak naguran u jednu stranu akvarija?) ti nece finkcionirati, to ce ti se s vremenom sve sleci na dno akvarija zbog cirkulacije vode, kopanja itd. Samo kopno bi trebalo biti dovoljno veliko da se na njemu mogu stvoriti razlicite temperaturne zone.

Dok je kornjaca mala sa biljkama i mahovinama (nisu stetne) neces imati problema, ali kako kornjaca raste sve ce vise stete raditi i vjerovatno jesti to bilje. Opcenito kamenje, grane i ostala skrovista su pozeljna u smjestaju, ali isto tako je vazno da kornjaca ima prostora za kretanje. U dovoljno velikom akvariju mozes postici sve to.

Puzeve mozes davati kao hranu, ako ih sama ne moze pregristi mozes ih razbiti prije. Ljuske su relativno dobar izvor kalcija.

Kada kupujes mladunca kornjace ne mozes znati kojeg ce spola biti, to se tek kasnije vidi. Ako bas zelis imati određeni spol mozes udomiti odraslu kornjacu, prođes besplatno i ucinis dobro djelo. Samo u tom slucaju nema sanse da npr. nađes odraslu mosusnu, nego crvenouhu, zutouhu...

Također razmisli i o ovoj ponudi:

Citiraj:

Pisano od: rudi
dobio sam vodenu kornjacicu, malu malu, 5 cm odokativno, na poklon, ali nemam uvjete da ju drzim.. Cura mi je poklonila, u najboljoj namjeri, jer su ju smradovi u pet centru uvjerili da za kornjacu treba samo kadica sa palmom i oni račići, samo da bi ju prodali, i ne zele ju uzeti natrag, a sve potrebno za drzanje si nemozemo trenutno priustiti..
dajem joj mesa i drzim je pod lampom, da joj bude toplije, ali bojim se da ce se razboliti u takvim uvjetima...
plz pomozite, nek ju neko sa potrebnim uvjetima udomi!
P.S. preslatka je
javite se na mail divinesavior@hotmail.com
sto prije :)

Pisano: 27.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Džungla ispod sljemena
#13
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Odustala sam od žutouhe i odlučila se za mošusnu, definitivno. Po nju moram u Tukano u Sloveniju, kontaktirala sam granični prijelaz, pa čekam da mi odgovore, da vidim kako to funkcionira.
Inače, žalosno je što većina kad kupi npr. žutouhu nije ni svjesna koliko ta kornjača naraste i koliki prostor će trebati, i na kraju završi tako da te jadne životinje nemaju ni blizu odgovarajuće uvjete.
Od padine sam odustala, stavit ću sitni šljunak i grane. Šljunak da kupim u pet centru ili da tražim onaj obični građevinarski (određene granulacije, do 5 mm, koliko sam shvatila)?
Stalak i poklopac će izraditi tata i brat (i bratov kum električar) :)
Staklo će zalijepiti firma u Zg, 90x40x40 - oni nude staklo 6mm, jel to dovoljno?

Pisano: 27.03.2010
I'm free of all prejudices, I hate everyone equally.
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Džungla ispod sljemena
#14
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
kolikko te traze novaca za taj akvarij?

Pisano: 27.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Džungla ispod sljemena
#15
Aktivan član
Aktivan član


See User information
340 kn

Pisano: 27.03.2010
I'm free of all prejudices, I hate everyone equally.
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Džungla ispod sljemena
#16
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: mala_balava
Odustala sam od žutouhe i odlučila se za mošusnu, definitivno. Po nju moram u Tukano u Sloveniju, kontaktirala sam granični prijelaz, pa čekam da mi odgovore, da vidim kako to funkcionira.
Inače, žalosno je što većina kad kupi npr. žutouhu nije ni svjesna koliko ta kornjača naraste i koliki prostor će trebati, i na kraju završi tako da te jadne životinje nemaju ni blizu odgovarajuće uvjete.
Od padine sam odustala, stavit ću sitni šljunak i grane. Šljunak da kupim u pet centru ili da tražim onaj obični građevinarski (određene granulacije, do 5 mm, koliko sam shvatila)?
Stalak i poklopac će izraditi tata i brat (i bratov kum električar) :)
Staklo će zalijepiti firma u Zg, 90x40x40 - oni nude staklo 6mm, jel to dovoljno?


Ako nemas prostora mosusna kornjaca je najbolji izbor.
Sljunak mora biti rijecni, dakle prirodno zaobljen, ne mljeven. Sto sitniji, to bolji, te kornjace vole kopati.

Jesi li upoznata sa potrebnom konstrukcijom za stalak (kako se sve ne bi srusilo u stranu)?

Debljina stakla 6 mm moze proci, ali obavezna su barem gornja uzduzna pojacanja.

Pisano: 27.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Džungla ispod sljemena
#17
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Kori
Jesi li upoznata sa potrebnom konstrukcijom za stalak (kako se sve ne bi srusilo u stranu)?


Pa tata se inače bavi izradom krovnih konstrukcija - dakle to je sve metalno. Također će metalni napraviti stalak - ja se nadam da zna šta radi!!!!!
Za šljunak ok, potražit ću, znam i gdje.
Znam da smo mi sa svojim uvijek istim pitanjima vjerojatno već dosadni, al ne mogu si pomoći, imam još jedno pitanje:
Koji filter da kupim da mi bude dobar sad na početku sa manje vode, i kasnije kako raste i budem dodavala više vode?
Molim specifični odgovor - (firma eheim) - koji tip?

Pisano: 27.03.2010

Editirano od stanikic on 27.03.2010 22:59:27
Editirano od stanikic on 27.03.2010 23:09:51
I'm free of all prejudices, I hate everyone equally.
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Džungla ispod sljemena
#18
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ja sam za 30ak kuna kupila prepunu vrećetinu šljunka u zoocityju...

Pisano: 27.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Džungla ispod sljemena
#19
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: mala_balava
Citiraj:

Pisano od: Kori
Jesi li upoznata sa potrebnom konstrukcijom za stalak (kako se sve ne bi srusilo u stranu)?


Pa tata se inače bavi izradom krovnih konstrukcija - dakle to je sve metalno. Također će metalni napraviti stalak - ja se nadam da zna šta radi!!!!!
Za šljunak ok, potražit ću, znam i gdje.
Znam da smo mi sa svojim uvijek istim pitanjima vjerojatno već dosadni, al ne mogu si pomoći, imam još jedno pitanje:
Koji filter da kupim da mi bude dobar sad na početku sa manje vode, i kasnije kako raste i budem dodavala više vode?
Molim specifični odgovor - (firma eheim) - koji tip?


Ako ce stalak biti metalan onda ok, ovo sto sam ti napisao uglavnom vrijedi za postolja od iverala. Neka racuna da litra akvarijske vode tezi oko 1 kg +poklopac, sljunak...

Eheimovi vanjski filteri su najbolji, ali i najskuplji izbor za filtraciju. Tvoj akvarij ce imati manje od 150 litara. Mosusna kornjaca nije bas veliki zagađivac tako da bi ti filter u klasi 200-250 litara bio i vise nego dovoljan. Eheim ima puno serija filtera, da sam na tvom mjestu uzeo bi novi Eheim Ecco Pro 200 (2034).
Onda imas novi Pro III 250 (2071), Pro I 250 (2224), Ecco Comfort 2234...
Na Eheimovoj stranici mozes vidjeti sve modele i tehnicke podatke:
http://www.eheimasiapacific.com/prod_e_extfilter_eccopro.html

Sto se tice manje razine vode na pocetku to je izvedivo sa bilo kojim vanjskim filterom, samo ces ga morati rucno puniti prije pokretanja (nije veliki problem). Svi ovi filteri imaju mogucnost regulacije protoka tako da niti to nije problem.

Pisano: 27.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Džungla ispod sljemena
#20
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ako ti taj savjetuješ, ja tebi vjerujem...

Pitanje za korjenje - ako je korjen/grana puno viši od razine vode postoji li mogućnost da se kornjača popne i padne?
Vidjela sam mangrovo korjenje koje mi se sviđa, mogu to staviti?

Pisano: 28.03.2010
I'm free of all prejudices, I hate everyone equally.
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh




« 1 (2) 3 4 5 ... 8 »



You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum