NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
5 korisnika su online (5 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 5

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2) 3 »


Re: Otvorena razmisljanja u vezi stranice
#11
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Wulf, hvala, imas like za post!

Da me nebi shvatili pogresno, nisam stavljao postojanje stranice u pitanje. Nego sama cinjenica da ljudi dodju ovdje, pitaju u forumu i onda .... mrtva tisina, niko se ne javlja. Ja sam oduvjek rekao da nisam ljubitelj foruma i da se od mene ne ocekuje aktivnost u forumu, jer dodje mi da vecinom reknem malo grublje neke stvari, sto je naravno smrtonosno za forume. Ako smo onda samo na facebooku aktivni (a i tamo samo djelimo linkove sto drugi postavljaju) ili na drugim forumima pozivamo ljude na aktivnost (jer je ovdje ocigledno "mrtvo"), onda je to ono gdje se ja pitam ... "cemu to". Moja je iluzija bila, pokrenuti nesto pa onda u pozadini konce vuci u smislu odrzavanja stranice i nadziranja da sve ide svojim prasvilnim tokom.

Svrhe otvaranja ove teme nije bila najava da ce stranica nestati, ili da bi se dobilo pozitivnih komentara (mada ne poricem da imaju pozitivni efekat): Vec da se da do znanja da ja ipak razmisljam o tome kako i sta bolje uraditi. I da ce doci do nekih promjena u sljedeci .... par mjeseci.

Pisano: 12.06.2014
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Otvorena razmisljanja u vezi stranice
#12
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ja nemam puno sto za reci ali se ipak zelim zahvaliti jer mi je ova stranica jako puno pomogla! Kornjacu imam tek 5 mjeseci ali da nije vas tko zna u kakvim bi je uvjetima drzala posto sam je dobila "na prepad" za rodjendan i nisam znala ama bas nista o uzdrzavanju.

Zato hvala vam svima i ja jako rado dodjem i citam i utvrdjujem gradivo i vidim veliki smisao ove stranice!!

Pisano: 13.06.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Otvorena razmisljanja u vezi stranice
#13
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ej ekipa.... :)
Evo i moj mali doprinos. Stranica je super napravljena. Samo se treba potrudit nać šta se traži. Sve je super opisano. Vrste, smještaj,filtracija,rasvjeta, baš sve. I onaj koji voli kornjače naći će informaciju na bilo koji način.
Marijane ti si odradio 200% na ovoj stranici i znam da je želja još više. Polako. Doći će i do toga. Uostalom obaveze su obaveze. A znamo da ih svi imaju.
Isto tako i Filip. Čovjek odrađuje posao isto 200%
Moja žena kaže da vam treba obojici dići spomenik. Ipak treba non stop ponavljati "sezoncima" jedno te isto. Slažem se s njom.
Ja sam voljan pomoć općenito oko svega. Al evo trenutno imam malo ozbiljniju obiteljsku situaciju pa sam često odsutan.
E sad još jedna stvar.
Ova stranica je od jako velike pomoći,barem meni osobno. Tu sam saznao stvariu kojima sam griješio prije. Isto tako sam dobio informacije gdje jeftinije proći i kako riješiti puno stvari koje mi nikad nebi pale na pamet.
A i sam si mi pomogao da dođem do jedne prekrasne zvijeri.
Podržavam stranicu skroz i nadam se da će opstat.
Lp.
Zoki

Pisano: 15.06.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Otvorena razmisljanja u vezi stranice
#14
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Hvala svima na podrsci, cijeni se. Mada, ponavljam, nije mi bila intenzija traziti hvalu i tapsanje po ramenu, nego dati do znanja da se razmislja o stranici i da ce se morati neke stvari promjeniti (koje i kako ni sam jos neznam).

Jednu pozitivu je ovo ipak sve donjelo:
Prije nekoliko vremena je Filip jedan veliki dio stranice preveo na Hrvatski. Nazalost iz nekog razlog to nije funkcioiniralo, pa je ostalo sve na engleski. Uzeo sam si vremena, potrazio nacin kako te njegove prevode ipak mozemo upotrijebiti i sa malom modifikacijom, sada radi. Primjeticete da je vec veliki dio preveden, ali jos nije sve. Tako da cemo to postepeno raditi.

Pisano: 15.06.2014
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Otvorena razmisljanja u vezi stranice
#15
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav, sa stranice sam bio odsutan dobrih mjesec dana, ostao sam bez laptopa u za mene jako nezgodno vrijeme i nisam se imao vremena redovito javljati.
Zao mi je Marijane sto si razocaran sto se ne koriste nove opcije koje si instalirao u stranicu, ali smatram da ima puno prioritetnijih stvari koje treba napraviti, i jednostavno za to ne ostane vremena.
U pripremi mi stoji vec 4 clanka o vrstama koje nikako ne stignem dovrsiti, 10-ak DIY projekata koje treba objaviti i dovrsiti prijevod cijele stranice. To sve samo po sebi kasni jer treba davati redovite odgovore na forumu, sto mi oduzme 90% vremena. Nadam se da ce s vremenom sve doci na red i sjesti na svoje mjesto, meni bi stvarno bilo drago da u stranicu mogu ulagati vise vremena, ali za sada je jednostavno ovako.

Pisano: 25.06.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Otvorena razmisljanja u vezi stranice
#16
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ako trebate neke prijevode sa njemackog ili engleskog ja se javljam da vam pomognem :)

Pisano: 26.06.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Otvorena razmisljanja u vezi stranice
#17
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information

Pisano: 01.07.2014
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Otvorena razmisljanja u vezi stranice
#18
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ok, posaljem kad prevedem :)

Pisano: 01.07.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Otvorena razmisljanja u vezi stranice
#19
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Evo prijevod clanka:

8000 Carettochelys insculpta kornjaca krijumcarenih u kovcezima spaseno u Indoneziji
Prema izvjescu AFP-a, sluzbenici su zaplijenili vise od 8 tisuca mladih kornjacica Carettochelys insculpta (kornjace specificne po svom svinjolikom nosu) koje su trebale u kovcezima biti iznesene iz Indonezije.
Kornjace su pronadjene skrivene u kovcezima te se pretpostavlja da su bili namjenjeni za slanje u Kinu I Singapur gdje se kornjace prodaju kao egzoticni ljubimci a povremeno zavrse i na trznici. Sluzbenici su u petak na glavnom aerodromu u Jakarti nakon sto su dobili dojavu o mogucem krijumcarenju otkrili gotovo 3 000 kornjaca skrivenih u 4 kovcega . U cetvrtak su sluzbenici iz Papue, koja je jedno od rijetkih mjesta na svijetu gdje se nalazi prirodno staniste ovih kornjaca, pronasli oko 5 400 kornjaca skrivenih u 7 kovcega , izvjestava AFP.
U kovcezima su bile plasticne kutiji, te u svakoj oko 15-20 kornjaca. Sve prezivjele kornjace su zaplijenjene i biti ce pustene u njihovo prirodno staniste u Papui. Prema izjavi AFP-a, najmanje 14 kornjaca je uginulo prije nego su ih sluzbeni pronasli.
IUCN (internacionalno udruzenje za prirodne konzervate) je klasificirao Carettochelys insculpta kao osjetljivu vrstu cija se prirodna stanista nalaze samo u sjevernoj Australiji u Papui, Nova Gvineja i u Papua regiji u Indoneziji.
IUCN je potvrdio da se ova vrsta izvozi u velikom broj kao dio internacionalnog trzista zivih zivotinja. U Papui, Nova Gvineja, se jako iskoristava i lokalno konzumira te je staniste u Australiji ugrozeno i moze nestati.
EarthTimes.org je izvjestio da se je populacija ove vrste kornjaca u posljenja 3 desetljeca smanjila za 50% te dodala da je u prosloj godini 11 000 reptila ilegalno preneseno u Indenoziju.
Prema navodima iz Jakarta Post , krijumcarenje kornjaca iz Indonezije je kaznjivo sa do 3 godine zatvora i novcanim kaznama do 150 miliona rupija (oko $12,300).
S druge strane , uspjesno provedeno krijumcarenje donosi veliku dobit i radi toga je tesko odoljeti pokusaju da se ipak proba kornjace iskrijumcariti i prodati.
Prema izvjestaju Jakarta Posta cijena male kornjace velicine 15cm je oko 20 dolara, dok se mlade i odrasle kornjace prodaju po cijeni od 500 do 2000 dolara.

Pisano: 01.07.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Otvorena razmisljanja u vezi stranice
#20
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
wow ... ti to stvarno ?
Hvala ... nisam ocekivao ... pogotovu ne tako brzo.

Pisano: 01.07.2014
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum