NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
11 korisnika su online (7 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 11

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2)


Re: davanje injekcija kornjačama
#11
Početni član
Početni član


See User information
moja kornjača je i dalje isto. jede kao luda (hvala Bogu), dajem joj biletinu, ribu, jetricu, srce...malo se kupa, malo se sunča, ali još uvijek pliva nakoso, ispušta baloniće i ponekad po neki zvuk... veterinar se nije usudio da joj da injekciju, jer je teška svega 20 grama, pa se bojao da je ne ubije, stavljala sam joj antibiotik u vodu, ali nema nekog napretka...
ne znam više šta mi je činiti, sve me to već počinje nervirati,
Ako neko ima neki prijedlog neka javi.
Hvala!

Pisano: 23.05.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: davanje injekcija kornjačama
#12
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosla na forum!

Da li kornjaca manje aktivna nego inace?
Provodi li vise vremena na kopnu nego inace?
Kada je u vodi da li cijelo vrijeme boravi pokraj grijaca?
Da li imas poklopac?

Pisano: 24.05.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: davanje injekcija kornjačama
#13
Početni član
Početni član


See User information
Prije nego što se razboljela nije imala lampu koja bi je grijala, tako da je malo vremena provodila na kopnu, a kad se to desilo stavila sam joj običnu stonu lampu koja je grije i dostgne temperaturu do 32 stepena, a voda je 28 stepeni, od tada izlazi na kopno, sunča se, ali uđe i u vodu i ne bude stano kraj grijača. Nemam bašprevi poklopac ali je prekrvinena preškirom, s tim da je jedan dio otkriven kako bi imla zraka. vesela je, jede fino, s tim da joj od kako sam primjetila te simptome dajem isključivo meso, a račiće i granule ne dajem.
Nakrivljena je na lijevu stranu.

Pisano: 24.05.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: davanje injekcija kornjačama
#14
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Tesko je sada definitivno reci da se radi o upali pluca jer kornjaca nije malaksava niti odbija hranu. Drzi je i dalje na toplom, te hrani kako spada i prati stanje.
Koliko je odprilike nakosena?
Da li je u mogucnosti zaroniti ili ju uvijek uzgon vuce prema povrsini vode?
Ispustanje mjehuica zraka dok je u vodi nije simptom upale pluca. Alarmantno je jedino kada je kornjaca na kopnu pa joj na usta i nos izlazi sluz i pritom nastaju baloncici.
Kada ispusta zvukove o kakvim se zvukovima radi? Da li to cujes iskljucivo kada je na kopnu i da li kornjaca pritom otvara usta i hvata zrak kao da se gusi?
Kakvu podlogu imas u akvariju i da li si primjetila da je kornjaca jede?

Pisano: 24.05.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: davanje injekcija kornjačama
#15
Početni član
Početni član


See User information
I dalje držim stalno upaljenu lampu za grijanje, a neonku povremeno palim. Reci mi ima li potrebe da joj držim upaljenu lampu i noću, pošto joj od početka bolesti ne gasim lampu, sinoć sam prvi put ugasila.Nakošenost se ne vidi toliko kad ona pliva, već kad se spusti na dno, imam osjećaj da će se prevrnuti. Spusti se ona na dno i bude na dnu, ali ne previše dugo, brzo izroni i hvata zrak, ali to je radila i prije. Sluz na nos i usta joj je išla prije nekih desetak dana, a sad to ne primjetim. zvukove ispušta dok je na kopnu, a da li otvara usta dok to radi, ne znam, pošto to nije nikad uradila dok je ja posmatram, već ja kad čujem dok joj priđem, ona to više ne radi. to se rjetko čuje, pogotovo zadnjih dana. Par puta mi se učinilo kad čujem taj zvuk kao da kašlje, tome je najsličnije, ali to nisam čula već sigurno 7-8 dana. podloga je od nešeg kamenja (dovoljno velikog da ga ne može progutati), ali nema ga puno, možda nekih 20 kamenčića, ima nekoliko školjki i one kao ukrasne polulklikere (ne znam kako da to objasnim) koji su kao stakleni, a unutra imaju kao neki cvjetić i ima jednu umjetnu biljku, s tim da je ispod terarijuma zelena podloga, a dno nije skros prekriveno (tako mi je lakše zbog čišćenja i hranjenja), ako to nije dobro rješenje, reci mi, pa ću mjenjati, ali nemam neke druge i pametnije ideje.
Hvala puno!

Pisano: 24.05.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: davanje injekcija kornjačama
#16
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kornjace trebaju imati ritam dana i noci, po noci ugasi lampu i pokrij akvarij necime da drzi toplinu od grijaca vode. Mali dio ostavi otvoren da ipak ima zraka.
Nazalost ti ne mogu drugo savjetovati osim da je drzis na toplome i potrazis veterinara koji bi joj imao volje i znanja pomoci.
Pitanje u vezi kamenja sam postavio jer se plutanje u stranu koji put moze javiti kada kornjaca proguta kamenje uslijed zacepljenja i stavranja plinova unutar probave, no to kod tebe nije slucaj s obzirom da kamenje nije sitno.

Pisano: 26.05.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: davanje injekcija kornjačama
#17
Početni član
Početni član


See User information
Hvala Kori! Znam da moraju imati ritam dan-noć, al sam se plašila da joj ne bude hladno noću. Ok, u buduće ću joj gasiti lampu. Ne vjerujem da mogu pronaći veterinara, taj kolega koji mi je pomagao, je kontaktirao svog profesora koji donekle zna nešto o gmazovima i on je savjetovao da joj ne dajemo injekcije da je ne ubijemo. Samo mogu da kažem, nek joj je Bog u pomoći.
Hvala još jednom. Ako bude nekih promjena, pisaću!

Pisano: 27.05.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: davanje injekcija kornjačama
#18
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Kori
Ja nisam veterinar, no znam da jedna veterinarka kojoj u potpunosti vjerujem i koju smatram najstrucnijom na podrucju lijecenja gmazova na ovim prostorima u slucaju davanja antibiotika daje injekcije u prednju nogu kako bi se minimizirao utjecaj na bubrege. Tito i europski hobisti također preferiraju prednju nogu za davanje injekcije jer smatraju da antibiotik tako bolje djeluje i duze se zadrzi u tijelu. Ovu temu za sada necu lijepiti, u planu je u suradnji sa navedenom veterinarkom napraviti uputstva za one koji nemaju veterinara u blizini.
Ajde molim te pokreni tu temu ili bar odgovori na moju , zato sto je moja zenka stvarno u kriticnom stanju i odlucio sam da joj sam dam injekciju. Al ne zelim bez malo strucnijih upustava.

Pisano: 20.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum