NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
16 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 16

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Smjestaj za kornjace!
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Smestaj kornjace je jedan od najbitnijih segmenata u njenom zivotu. Naime ako zelite da vam kornjaca bude zdrava i da se pravilno razvija morate joj osigurati adekvatan smestaj. Svaki prodavac u pet-shopu ce vam ponuditi malu plasticnu posudicu ili staklenu kuglu. Ova resenja nikako netreba prihvatiti. Jer ukoliko kupite malu kornjacu vec za godinu dana ona ce prerasti i plasticnu posudicu a i kuglu, usto kugle imaju nepravilan lom svetlosti te kornjaci mogu ostetiti vid.

Posto je svima nama tesko osigurati kornjaci sve moguce uslove (uglavnom zbog financiske situacije), akvarijum za kornjacu se moze postepeno sredjivati. Uglavnom sve sto vam je potrebno je akvarij (adekvatne velicine), filter, grejac, kopno unutar akvarijuma i jos poneke sitnice (uglavnom radi dekoracije). Bilje u akvarijumu sa kornjacom nije moguce jer kao sto i vec znate sigurno nece opstati. Akvarijum se moze postepeno povecavati (kako raste kornjaca akvarijum treba da se povecava), ali bih bilo dobro da se kornjaci osigura vec na pocetku akvarijum sa dosta prostora za plivanje, ali takodje i kopnoa.
Sto se tice velicine, akvarijumi najvise trebaju dominirati u visini i duzini. Visina je najbitnija jer prilikom gradnje kopna akvarijum mora biti dovoljno visok da kornjaca slucajno ne bih izasla (govorim iz vlastitog iskustva).
Grejac i filter sluze radi odrzavanja kvaliteta vode u akvarijumu, koji veoma doprinosi zdravlju kornace, u suprotnom zbog kvaliteta vode znaju se javljati bolesti kao sto su: upala ociju, upala usiju i meksanja oklopa.

Za one pliceg djepa tu su i plasticne kade koje takodje mogu sluziti kao smestaj kornjaci ali ipak vizualno zaostaju za akvarijumom.

Ovaj mali tekst sam napisao zbog hobista koji vec na pocetku prave greske sto se tice smestaja, priznajem da tekst nije savrsen ali ce bar malo pomoci onima koji tek ulaze u ovaj prelepi hobi.
Kritike prihvacam

Pisano: 07.11.2006
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smjestaj za kornjace!
#2
Regularni član
Regularni član


See User information
evo mene opet!!!

ovako,odlucio sam imati akvarij od 90l.barem zasad,dok su jos mlade (dvije ybs).dakle pitanja su sljedeca:

1.kupiti gotov akvarij ili naruciti kod staklara?znam da je druga kombinacija jeftinija,ali pretpostavljam da postoje i razlozi protiv...vjerojatno kvaliteta.
zna li netko kvalitetnog staklara na podrucju zagreba koji gradi akvarije i kojeg mi mozete preporuciti (TITO,mozda imas neke prijatelje iz zagreba koji su narucivali od staklara)? koliko bi to doslo?

2.odlucio sam se za vanjski filter,znam da je eheim najbolji,ali s obzirom na cijenu i relativno mali akvarij,nekakav prijedlog?
ma moze i eheim,pretpostavljam da imaju vise vrsta...samo da ne kupim neku mrcinu koja je dovoljna i za 250 litara...
ugl.nekakav savjet uzimajuci u obzir na velicinu akvarija (90 litara) i cijenu (kojih 70 eura plus minus tj.oko 500kn),ali naravno glavni element ipak mora biti kvaliteta...

3.ne kuzim zasto je takav problem napraviti dno,tj. kopno kaj se ne moze iz prirode naci veliki kamen posut sljunak i rampu stavit,i ucvrstit je nekak?citao sam postove nekih koji od staklara narucuju dno il tak nekaj...

ali,o svemu otom-potom. dakle prvo me zanima akvarij,filteri,cijena,preporuke,staklari u zg?

Pisano: 22.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smjestaj za kornjace!
#3
Regularni član
Regularni član


See User information
e,da i jos nesto,akvarij cu smjestiiti na policu.stvar je u tome sto je iznad te police jos jedna polica.razmak je 45 cm.akvarij ce biti visok 35 cm.je li to dovoljno? tj.da li je 10 cm dovoljan razmak,sto zbog nekih tehnickih stvari(ne znam konstrukciju,grijaca,fuiltera i sijalica) sto zbog kornjace,da joj ne bude zagusljivo mozda

Pisano: 22.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smjestaj za kornjace!
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:
1.kupiti gotov akvarij ili naruciti kod staklara?znam da je druga kombinacija jeftinija,ali pretpostavljam da postoje i razlozi protiv...vjerojatno kvaliteta. zna li netko kvalitetnog staklara na podrucju zagreba koji gradi akvarije i kojeg mi mozete preporuciti (TITO,mozda imas neke prijatelje iz zagreba koji su narucivali od staklara)? koliko bi to doslo?


Vec sam ti rekao da je kupnja kod staklara rizicna jer ne znaju svi, niti imaju alat za ljepljenje akvarija. I ponekad ce te staklari vise odrapiti nego da narucis preko pet shopa (npr. Belugo i Vili) gdje to lijepe ljudi koji se bas bave time.

Citiraj:
2.odlucio sam se za vanjski filter,znam da je eheim najbolji,ali s obzirom na cijenu i relativno mali akvarij,nekakav prijedlog? ma moze i eheim,pretpostavljam da imaju vise vrsta...samo da ne kupim neku mrcinu koja je dovoljna i za 250 litara... ugl.nekakav savjet uzimajuci u obzir na velicinu akvarija (90 litara) i cijenu (kojih 70 eura plus minus tj.oko 500kn),ali naravno glavni element ipak mora biti kvaliteta...


Za 500kn mozes jedino dobiti najmanji model Eheim classic 2213. To je Eheimov stariji model. Kvalitetan je ali nije jednostavan za odrzavanje poput modernih filtera.
Za 500kn jedino mozes jos dobiti Tetru koja je nekvalitetna (puno ljudi ima negativna iskustva s njom).
Mozes kupiti i polovni filter, tako mozes puno jeftinije proci ali kupovina rabljene opreme je isto rizik LINK.

Citiraj:
3.ne kuzim zasto je takav problem napraviti dno,tj. kopno kaj se ne moze iz prirode naci veliki kamen posut sljunak i rampu stavit,i ucvrstit je nekak?citao sam postove nekih koji od staklara narucuju dno il tak nekaj...

ali,o svemu otom-potom. dakle prvo me zanima akvarij,filteri,cijena,preporuke,staklari u zg?


Problem je u tome da ako u akvarij stavis neki ogroman kamen oduzmes kornjaci prostor za plivanje. Bolje je naruciti/napraviti stakleno kopno ispod kojeg ce kornjace moci plivati.

Citiraj:
e,da i jos nesto,akvarij cu smjestiiti na policu.stvar je u tome sto je iznad te police jos jedna polica.razmak je 45 cm.akvarij ce biti visok 35 cm.je li to dovoljno? tj.da li je 10 cm dovoljan razmak,sto zbog nekih tehnickih stvari(ne znam konstrukciju,grijaca,fuiltera i sijalica) sto zbog kornjace,da joj ne bude zagusljivo mozda


Jesi li siguran da ce ta polica moci nositi tezinu akvarija? Litra vode tezi oko 1kg + tezina stakla, podloge. Ako ces uzimati vanjski filter on se mora smjestiti ispod akvarija i imati malo mjesta iza akvarija kako bi mogao provuc njegove cijevi.
Razmak od 10cm po mom misljenju nije dovoljan kako bi normalno mogao odrzavati akvarij.

Pisano: 22.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smjestaj za kornjace!
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Vec je kori rekao sve sto treba. Ali evo i od mene.
Ja nepoznam nikog tko je narucio akvarijum od staklara. Bolje receno, nisam nikoga pitao, nije me zanimalo. Ja nebi narucio od nekoga tko nikad to nije radio, ili bolje receno tko nema iskustva stime. Na Akvarij.netu sam vidio nedavno sliku odgromnog, visokog Terarijuma koji je napravljen od 6mm debelog stakla.
Netreba biti strucnjak da se vidi da je to staklo pretanko za tu verlicinu. To je samo jedan primjer.

Cijene, nabavka i te stvari ti ja nemogu reci. Tu ti sigurno Kori moze pomoci. Ja ne zivim u Hrvatskoj i pojma nemam sta gdje ima i za koju cijenu.

Sto se tice mjesta. Racunaj da kornjaci treba dovoljno mjesta izvan vode. Racunaj da je 35 cm premalo za odraslu kornjacu. Racunaj da moras rukovati u akvarijumu i da ti 10 cm premalo za to. Racunaj da ces morati drugacije racunat nego sto si dosada racunao

uzivaj, M.

Pisano: 22.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smjestaj za kornjace!
#6
Regularni član
Regularni član


See User information
ajoj...dodje mi da kornjace posaljem u maksimir, a djevojku k vragu sala,vec cu ja nesto smislit...moram,mali gadovi su predobri!!!

Pisano: 22.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smjestaj za kornjace!
#7
Regularni član
Regularni član


See User information
osim toga sutra idem u pet shopove koje mi je kori preporucio pa cu biti malo pametniji...

Pisano: 22.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smjestaj za kornjace!
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: janko1986
ajoj...dodje mi da kornjace posaljem u maksimir...

Nazalost to nekima i nije sala bila ...

Pisano: 22.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smjestaj za kornjace!
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ja sam svoj akvarijum sa roditeljima napravila i to je najbolje dimenzije zeljene dekoracija oblik sve kako ja ocu:D

Pisano: 23.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smjestaj za kornjace!
#10
Regularni član
Regularni član


See User information
Citiraj:

Pisano od: jasmina
ja sam svoj akvarijum sa roditeljima napravila i to je najbolje dimenzije zeljene dekoracija oblik sve kako ja ocu:D

da ja idem radit sa svojim starcima akvarij 1.svi bi se posvadali u procesu 2.akvarij bi bio gotov za 5 godina 3.akvarij bi bio tempirana bomba.
izgleda da mi frend ima akvarij 100l pa bu sve pet,samo jedno pitanje: je li uputno stavljat filter jaci od litraze akvarija(npr.filter za 200l i akvarij od 100l,posto kornjace vole mirnu vodu;ne znam koklko ce ih to uzburkat?

Pisano: 24.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum