NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


mošusna
#1
Početni član
Početni član


See User information
pozdrav
-nabavio sam mošusnu kornjaču (kaže zoo cvetko) i trenutno se nalazi u plastičnoj posudi sa cca 4 litre vode koju mjenjam 1 ili 2 puta na dan.
-zanima me koja je optimalna veličina akvarija za odraslu mošusnu kornjaču jer bih nabavljao akvarij koji bi bio dostataan za život odrasle kornače
- i što bih od opreme trebao imati,
-dakle, molio bih vas linkove na kojim se može obaviti best buy
-također me zanima koliko kornjače smije biti izvan akvarija(smije li ju moja kćer pustiti da hoda po sobi)
-imam mogućnost korištenja izvorske vode pa me zanima jel ta voda preporučljiva(sada koristim odstajalu vodovodnu)
-ima li kakva alternatuva za one račiće (dobiva piletinu)
-što je to spot lampa
svima koji odgovore veliko hvala

Dodaj datoteku:



jpg  S4024443.JPG (73.62 KB)
4323_532c7acebed7d.jpg 480X547 px

Pisano: 21.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: mošusna
#2
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Dok ti se ne javi netko ko ih je malo vise proucavao pokusat cu te usmjerit. Velicina akvarija barem 80x35, pozeljan vanjski filter (ja imam tetru ex700, protok 700 l/h, nemoj ici na slabije od toga). U akvariju slozena drva tako da malac moze izvirit na zrak. Iznad tog montirati lampu. Za njih UV nije obavezna, mada nije ni stetna.
Spot lampa- ja koristim obicnu reflektorku za grlo E27. Jacina ovisi o udaljenosti od mjesta gdje kornjaca moze izaci (40-60W).
Uglavnom one vole kopati, skrivati se pa im treba omoguciti mjesta gdje se mogu sakriti. Sto se tice pustanja po sobi na to ti se svima dize kosa na glavi. NI U LUDILU, kornjaca nije pas ili macka, bilo kakva vadjenja iz akvarija bez potrebe im izaziva stres, a i opasnost od bolesti s obzirom na temperaturu poda.
Racice koristi samo povremeno, vise kao poslasticu. Osim piletine joj povremeno mozes dati i pileca jetrica i srca, a dobro bi bilo kad bi ubacio ribice zivorotke (npr. gupi koji je dovoljno malen i to 2 zenke i 1 muzjaka) jer se ono dovoljno brzo razmnozavaju, a to ce joj omoguciti i hvatanje zive hrane. Ne znam koliko ti je kcer velika i da li moze prihvatit povremeni gubitak pokoje ribice. Kozice se isto brzo razmnozavaju.
Sto se vode tice, ja koristim aquasafe od tetre za pripremu. Redvno mijenjanje 20-30% vode prilikom kojeg se i dno usisa i filter opere u akvarijskoj vodi (da se ne ubiju dobre bakterije koje odrzavaju ravnotezu) je obavezno. Mislim da mozes koristit i odstajalu vodu kako si i do sad i da nece biti problema. Nema porebe za mijenjanje cijele kolicine vode, a nije bas ni pozeljno.
Potreban ti je
1) filter (mislim da su najpovoljniji u aquashopu) protoka barem 700 l/h (tetru ti bas ne bi preporucila, ali opet bolje od nekog divljaka jer su dijelovi dostupni). Najbolji su ti Eheim i JBL.
2) Grijac koji ce drzat temperaturu vode na oko 25. Racuna se barem 1W na 1l vode iako meni godinama radi 150W u akvariju u kojem se punilo circa 60l vode i ne bi ni isla na slabiji. Nekad sam imala 100W pa mi se cinio malo preslab.
3) Spot lampa
4) Podloga (sljunak nekih 5 cm debljine, granulacija po zelji. Kod mene je 0,8-1,5mm. Ja ne bi isla na grublje od 2mm)
5) Grane ili panjevi po kojima ce se kornjaca moci popest na suho (iako to mosusne rijetko rade- vise izviruju glavom drzeci se za drvo)

Kori i Zokisharp ce me nadopunit ako treba, ali ovo ti je uglavnom za pocetak ono sto bi trebao znati.
Pogledaj malo na temu http://kornjace.com/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=2234 sta su meni savjetovali za mosusnu, mozda pokupis jos koju ideju

Pisano: 23.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: mošusna
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ono na slici nije mosusna kornjaca, nego Mauremys sinensis.
I sasvim druge uvjete zahtjeva, naraste od prilike nekih 25 cm (muzjaci malo manji). Filip je slozio jedan clanak o njima, ne znam jeli ga objavio vec ...

Slika, Mauremys sinensis

Pisano: 23.03.2014
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: mošusna
#4
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Bravo Ja
Sliku nisam ni pogledala sto ni ne znaci da sam i gledala da bi uocila da to nije mosusna

Pisano: 23.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: mošusna
#5
Početni član
Početni član


See User information
a grba uzduž oklopa?

Pisano: 23.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: mošusna
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Dosta vrsta imaju te grbe, pogotovu kao mladunci.
To nema veze nikakve.

Pisano: 23.03.2014
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: mošusna
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
pogledaj ovdje

tekst jos nije postavljen, ali ce biti uskoro (Filip/Kori je zaduzan, pa ce stvarno biti uskoro)

Pisano: 23.03.2014
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: mošusna
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosli na forum!
Evo ukratko o Mauremys sinensis dok ne rijesimo clanak. U Cvetku su te lijepo prevarili s obzirom da su ti prodali veliku vrstu kornjace pod malu.
Kornjaci trebas sto prije nabaviti opremu kako se ne bi razbolila i uginula. Osnove o smjestaju imas ovdje, sve napisano vrijedi za ovu kornjacu: LINK
Tvoja kornjaca ce narasti do kojih 20 cm, prema tome trebas akvarij 150 cm duzine, oko 300-400 litara. Za mladunca, za prvih godinu dana starosti je dovoljno 60x30x30 cm
Od opreme ti treba grijac, lampa za grijanje kopna, UVA-UVB rasvjeta, te filter. O svemu imas u linkanim clancima o smjestaju.
Nakon sto procitas sve i odlucis kakav smjestaj ces nabavljati bez problema te uputimo gdje je sto povoljnije.
Kornjacu nije ok vaditi bez potrebe iz akvarija i pustiti djetetu da se igra s njom jer je to za zivotinju uzasno stresno. Mladi Mauremysi, obicno uvezeni iz Italije budu jako osjetljivi i do sada je sa velikim brojem zivotinja iz tih uvoza bilo zdravstvenih problema. Ako cete dodatno stresirati tu zivotinju interakcijom bojim se da to nece dobro zavrsiti. Kornjaca je gmaz koji treba svoje uvjete i mir, to je jednostavno zivotinja za promatranje, ne za fizicku interakciju.
Ako izvorska voda nije pitka onda je pametnije koristiti vodovodnu (uz koristenje akvaristickog sredstva za pripremu vode). Ako ostavljate vodu da odstoji ona mora odstajati u sirokoj plitkoj posudi 24 sata, klor/kloramin vam iz vode u boci nece ispariti.
Sto se tice prehrane, ovo je primarno biljojedna vrsta kornjace. Prvih godinu dana mozes primjenjivati ovaj popis i uputstva (dakle bilje+mesna hrana), međutim kako kornjaca stari prelazi sve vise na biljnu hranu. Prehrana vodenih kornjaca (popis)

Ovo je spot lampa:
Smanjena slika
Sluzi za grijanje kopna preko dana, uz nju ti jos treba UVA-UVB zarulja (procitaj u clanku o smjestaju).

Citaj sto vise i pitaj sve sto te zanima! Clanak ce uskoro, no bez obzira na clanak trebas prouciti ova dva linka koja sam stavio.

Pisano: 23.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: mošusna
#9
Početni član
Početni član


See User information
[quote]
Kori wrote:
Pozdrav i dobro dosli na forum!
Evo ukratko o Mauremys sinensis dok ne rijesimo clanak. U

Sto se tice prehrane, ovo je primarno biljojedna vrsta kornjace. Prvih godinu dana mozes primjenjivati ovaj popis i uputstva (dakle bilje+mesna hrana), međutim kako kornjaca stari prelazi sve vise na biljnu hranu. Prehrana vodenih kornjaca (popis)


salatu neće ni pogledati a normalno jede one smrdljive račiće i meso,piletinu i ribu

Pisano: 23.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: mošusna
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Zivotinja ti je za sada navinkuta na pretezito mesnu hranu, nece biti lako ali ces je postepeno trebati navikavati na bilje. Kako stari sama ce od sebe sve vise prihvacati bilje, samo je vazno da ne pretjerujete sa mesnom hranom.
Salata ti opcenito ima losu hranjivu vrijednost, trebas probati sa vodenim biljem, npr. vodena leca, vodena kuga, rogolist itd.

Pisano: 23.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum