NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
11 korisnika su online (7 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 11

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 3 (4) 5 »


Re: Jezerce za kornjače
#31
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Poslao sam ti privatnu poruku.

Pisano: 20.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Jezerce za kornjače
#32
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Prelepo!!!Zavidim kornjascama....Koliko je trebalo da izgradis to....

Pisano: 29.11.2009
Emina
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Jezerce za kornjače
#33
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Par tjedana,kiša me je dosta sputavala.

Pisano: 29.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Jezerce za kornjače
#34
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Pozdrav svima! Ja sam Lumia. Ne znam mogu li ovdje postaviti pitanje ili da otvorim novu temu, jer moje pitanje ima veze sa ovom temom. Ovako, imam jezerce u svom dvorištu već jedno 10- tak godina i u njemu su ribe babuške i jedan patuljasti somić. Imam kornjaču od prošle godine (žutouhu), veličine oko 15 cm, starosti oko 1,5 god. i raste dosta brzo. Držim je u akvariju pa sam mislila da bi joj bilo puno prirodnije i ugodnije da je preko ljeta stavim u jezerce, s tim da prethodno velike babuške pustim u Dravu, male bi ostavila kako bi ih kornjača mogla pojesti, a i somić bi ostao, nadam se da nebi naudio kornjači, ili? Preko zime bi je stavila nazad u akvarij kako mi se ne bi vani smrznila. E sad, zanima me kolika treba biti temperatura zraka da bi mogla kornjaču iznjeti van u jezero, koji mjesec? Inače, vanjski filter nemam, nego sam mislila mijenjati vodu svaki mjesec dana. Jezero je zapremine oko 1 000 litara, na jednom kraju je dubina oko 10 - 15 cm pa se prema drugom kraju postupno povećava do dubine od oko 1 m. Evo šaljem vam slike s tim da imam u planu osigurati kopno na sredini, primjereno potrebama kornjače kako bi se mogla sunčati. Hvala vam unaprijed na odgovorima !

Dodaj datoteku:



jpg  875_4b94f93489783.jpg (589.00 KB)
427_4b954e0fa8a35.jpg 1600X1200 px

jpg  875_4b94f99ae8ba4.jpg (551.50 KB)
427_4b954e3019e07.jpg 1600X1200 px

Pisano: 08.03.2010

Editirano od Kori on 08.03.2010 20:21:25
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Jezerce za kornjače
#35
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Lijepo jezerce, ali ako je misliš stavit u jezerce moraš ga zaštititi jer bi moglo doći nešto i ozlijediti korjnaču, npr. nekakav glodavac (štakor) ili pas, mačka ukoliko im se pokaže prilika da uhvate kornjaču koja je poprilično velika za svoju dob.

Pisano: 08.03.2010
"Za oporavak je potrebno vrijeme, ali takodjer i pravi uvjeti."
. Hipokrat .
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Jezerce za kornjače
#36
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: lumia
Pozdrav svima! Ja sam Lumia. Ne znam mogu li ovdje postaviti pitanje ili da otvorim novu temu, jer moje pitanje ima veze sa ovom temom. Ovako, imam jezerce u svom dvorištu već jedno 10- tak godina i u njemu su ribe babuške i jedan patuljasti somić. Imam kornjaču od prošle godine (žutouhu), veličine oko 15 cm, starosti oko 1,5 god. i raste dosta brzo. Držim je u akvariju pa sam mislila da bi joj bilo puno prirodnije i ugodnije da je preko ljeta stavim u jezerce, s tim da prethodno velike babuške pustim u Dravu, male bi ostavila kako bi ih kornjača mogla pojesti, a i somić bi ostao, nadam se da nebi naudio kornjači, ili? Preko zime bi je stavila nazad u akvarij kako mi se ne bi vani smrznila. E sad, zanima me kolika treba biti temperatura zraka da bi mogla kornjaču iznjeti van u jezero, koji mjesec? Inače, vanjski filter nemam, nego sam mislila mijenjati vodu svaki mjesec dana. Jezero je zapremine oko 1 000 litara, na jednom kraju je dubina oko 10 - 15 cm pa se prema drugom kraju postupno povećava do dubine od oko 1 m. Evo šaljem vam slike s tim da imam u planu osigurati kopno na sredini, primjereno potrebama kornjače kako bi se mogla sunčati. Hvala vam unaprijed na odgovorima !


Pozdrav, bilo bi dobro da si otvorila svoju temu, ali ok.
Za pocetak moram reci da si si stvarno slozila pravi mali raj u vrtu :)
Svatko tko ima priliku bi trebao staviti ovu vrstu kornjace pod pravo sunce jer niti jedna umjetna rasvjeta u potpunosti ne oponasa sunce.

Kornjaca je dovoljno velika da je stavis van, ali morati ces ograditi jezerce, inace ce ti pobjeci. To moras jako dobro osmisliti jer kornjace su odlicni penjaci. Sad da li ces stavljati mrezu direktno oko ruba jezera ili oko cijelog uređenog dijela da ne narusavas izgled na tebi je odluka. Da li u blizini ima pasa, macaka ili kakvih drugih zivotinja koje bi mogle predstavljati opasnost?

Ako ribe nisu vece od same kornjace i ako je ne mogu ozlijediti nisu opasne. Ovaj som bi mogao jedino biti opasan ako je dovoljno velik da zgrabi kornjacu i pokusa je pojesti. Oni imaju repotaciju da gutaju sve sto im stane u usta.

Tocno razdoblje kada ces kornjacu moci staviti van je tesko odrediti uz ovo ludo vrijeme. Uglavnom kada ce vani biti stabilnih 20-25 stupnjeva. Jedino moras paziti kako izvodis preseljenje. Npr. opasno je kornjacu iz toplog akvarija gdje je npr. 28 stupnjeva ubaciti u vodu od 18 stupnjeva. Ako ces u buducnosti stavljati kornjacu u kontroliranu hibernaciju (npr. podrum) moci ces je i prije stavljati van.

Sto se tice postepene promjene dubine to je odlicno, samo jos trebas sloziti kopno.

ps. Prebacio sam slike u izvorni post. Nadam se da si sada shvatila kako to sa slikama funkcionira, također imas mogucnost odjednom uploadati vise slika u isti post.

Pisano: 08.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Jezerce za kornjače
#37
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Hvala puno na odgovorima! Ispričavam se što nisam otvorila svoju temu, jer čak i imam jednu pod nazivom Corny, pa sam bila u nedoumici da li da tamo nastavljam pisati ili otvaram novu, al sad za sljedeći put znam, hvala. I da, nadam se da sam sad skužila kako funkcionira to sa slikama . Kori, hvala na komlimentima za jezerce, stvarno sam se trudila, pomogli su mi i moji ukućani. Što se tiče riba, ipak ću ih vratiti u prirodu a som je nekih 10 - 15 cm dužine i više neće rasti, nebi mogao progutati kornjaču nikako al se ipak bojim za nju pa ću iz sigurnosnih razloga i njega vratiti u rijeku. Dobro,... za temp. zraka si mi rekao, 20 - 25 , jedino ne znam s tim prebacivanjem iz akvarija u jezerce, jel bi onda možda trebala prije prebacivanja kornjače van, ako je npr. temp. vode u jezeru 18 °C, i vodu u akvariju smanjiti postupno na tu temp. , pa je tek tada kad se privikne toj temp. prebacit van? Što se tiče hibernacije, jest da smo dosta i na faksu učili o tom, ....ali ne znam,,,nemam baš iskustva u praksi s tim a svoju kornjaču previše volim da bi na njoj eksperimentirala, ne znam, možda sam u krivu,....ipak bi je onda preko zime vratila nazad u akvarij. Jezero svakako moram ograditi.U blizini niti u mom dvorištu nema pasa ali mačke iz okolnih dvorišta su česti posjetioci mog dvorišta i svakako moram nešto osmiliti po pitanju te ograde.Čak nam je jedne godine i jež završio u jezeru Neznam da li bi ta ograda samo oko ruba jezera zaustavila mačke, s obzirom da su dobri skakači, takva ogradica im ne bi predstavljala neki problem Morat ću nešto smisliti. Ima li nekih štetnih utjecaja na kornjače ako npr. za ljetnih dana iznenada počne neka oluja i naglo zahladi sa kišom? Treba li je onda skloniti unutra ili će se ona već sama snaći? Možda je pitanje glupo, jer ipak i u prirodi kornjače preživljavaju takve uvjete ali nadam se da razumijete da se bojim za nju pa želim ispitati sve opcije. Još jednom vam hvala na odgovorima trachemys i tebi Kori! Nadam se da nisam dosadna i da mogu pitati ako budem imala još kakvih pitanja, vezano uz gradnju kopna i slično, samo čim krenem s radovima.

Pisano: 09.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Jezerce za kornjače
#38
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Naravno da možeš pitati zato smo i tu. Ja sam se tu registrirao prije nekih godinu dana kad nisam ništa znao i bio prevaren kao i svi drugi s onim malim plastičnim terarijem. Ogromnu količinu znanja sam pokupio i hvala vam svima na tome, pa tako će biti i tebi nadam se. U vezi ograde mogla bi ogradite potpuno jezerce da to izgleda kako nekakav kavez, ali to bi jako ružno izgledalo.

Pisano: 09.03.2010
"Za oporavak je potrebno vrijeme, ali takodjer i pravi uvjeti."
. Hipokrat .
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Jezerce za kornjače
#39
Citiraj:

Pisano od: Domi
Jezerce ima 5000litara.

ne bi ja to nazvo jezercem,to je pravo jezero vjerujem da kornjače uživaju.sam da te nekaj usput pitam.koliko si platio ona dva uv filtera i kakvi su to opće filteri.što je na dnu jezera. hoćeš li ikada mijenjati tu vodu

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Jezerce za kornjače
#40
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: lumia
Hvala puno na odgovorima! Ispričavam se što nisam otvorila svoju temu, jer čak i imam jednu pod nazivom Corny, pa sam bila u nedoumici da li da tamo nastavljam pisati ili otvaram novu, al sad za sljedeći put znam, hvala. I da, nadam se da sam sad skužila kako funkcionira to sa slikama . Kori, hvala na komlimentima za jezerce, stvarno sam se trudila, pomogli su mi i moji ukućani. Što se tiče riba, ipak ću ih vratiti u prirodu a som je nekih 10 - 15 cm dužine i više neće rasti, nebi mogao progutati kornjaču nikako al se ipak bojim za nju pa ću iz sigurnosnih razloga i njega vratiti u rijeku. Dobro,... za temp. zraka si mi rekao, 20 - 25 , jedino ne znam s tim prebacivanjem iz akvarija u jezerce, jel bi onda možda trebala prije prebacivanja kornjače van, ako je npr. temp. vode u jezeru 18 °C, i vodu u akvariju smanjiti postupno na tu temp. , pa je tek tada kad se privikne toj temp. prebacit van? Što se tiče hibernacije, jest da smo dosta i na faksu učili o tom, ....ali ne znam,,,nemam baš iskustva u praksi s tim a svoju kornjaču previše volim da bi na njoj eksperimentirala, ne znam, možda sam u krivu,....ipak bi je onda preko zime vratila nazad u akvarij. Jezero svakako moram ograditi.U blizini niti u mom dvorištu nema pasa ali mačke iz okolnih dvorišta su česti posjetioci mog dvorišta i svakako moram nešto osmiliti po pitanju te ograde.Čak nam je jedne godine i jež završio u jezeru Neznam da li bi ta ograda samo oko ruba jezera zaustavila mačke, s obzirom da su dobri skakači, takva ogradica im ne bi predstavljala neki problem Morat ću nešto smisliti. Ima li nekih štetnih utjecaja na kornjače ako npr. za ljetnih dana iznenada počne neka oluja i naglo zahladi sa kišom? Treba li je onda skloniti unutra ili će se ona već sama snaći? Možda je pitanje glupo, jer ipak i u prirodi kornjače preživljavaju takve uvjete ali nadam se da razumijete da se bojim za nju pa želim ispitati sve opcije. Još jednom vam hvala na odgovorima trachemys i tebi Kori! Nadam se da nisam dosadna i da mogu pitati ako budem imala još kakvih pitanja, vezano uz gradnju kopna i slično, samo čim krenem s radovima.


Ne moras sad bas isprazniti cijelo jezero zbog kornjace, ako ribe nisu vece od kornjace nisu opasne.
Prilikom prebacivanja moze biti mala razlika, ali kazem, bitno da nije drasticnih 10 stupnjeva ili sl. Dan-dva prije nego ces je stavljati van iskljuci grijac (ako ce ti uopce tada raditi) i lampu za grijanje da se postepeno privikne.

Stvar je u tome sto kornjaca u pravilno opremljenom akvariju zivi u idealnim uvjetima sto se temperature tice i onda kada ju prebacis u stvarni svijet gdje zna biti i hladnije, puhati itd. moze doci do problema. Zivotinja koja zivi u akvariju je dosta osjetljivija od zivotinje iz prirode. Iz tog razloga bi mozda cak bilo i bolje da kornjaca hibernira jer hibernacija ima pozitivan efekt na imunitet i kornjaca ce biti bolje prilagođena za zivot u bari. Do iduce zime imas jos vremena razmisliti, pravilno se educirati i odluciti da li ces kornjacu stavljati u hibernaciju. Mnogi ljudi također spremaju preko zime kornjace unutra i nemaju nikakvih problema, odluka je na tebi. U oba slucaja postoji određeni rizik.

Ako imas macke mozda bi bilo bolje sagraditi ogradu tocno po rubovima jezera (uz vodu) i kopno staviti negdje na sredinu. Pa ako macke hoce do kornjace morat ce se malo okupat. Postoji li opasnost od kakvih ptica grabljivica? U svakom slucaju to treba pomno isplanirati, jer znam za puno slucajeva da je kornjaca samo nestala.

Kada zahladi kornjaca ce se jednostavno povuci na dno jezera. Kornjace u prirodi koriste cinjenicu da je za vrijeme toplog vremena na dnu jezera malo hladnije, a za vrijeme hladnog vremena dolje je toplije. Sto je jezero dublje to je bolje skroviste. Dakle za vrijeme ljetnog pljuska i pada temperatura za koji stupanj ne trebas brinuti. A kao sto sam ti vec spomenuo hibernacija bi tu pomogla u vidu poboljsanja imunoloskog sustava.

Također ne bi bilo lose da razmislis o filtraciji.

Sve sto te zanima, a ne mozes tu pronaci slobodno pitaj. Pitanje na koje ne znas odgovor nije glupo, samo nastaje problem kada su ljudi lijeni traziti i citati. Onda postavljaju neko pitanje na koje je vec 100x dan odgovor. Ali u krajnjem slucaju, zato smo tu

Pisano: 09.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum