NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 (3)


Re: Pet shop NIS
#21
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pisano od: mirovicina

E pa Magnume da ti kazem da mnogo lazes.Ja u taj pet shop odlazim redovno vec preko godinu dana jer cuvam dosta kucnih ljubimaca.Nije tacno da kornjace nemaju ono sto si nabrojao.Imaju i rasvetu i grejac i filter i prskalicu i panjeve na koje izlaze i voda je cista.I ima kornjaca,ali nisu po 20cm.Ako ih je u nekom trenutku i bilo sigurno ih nije bilo toliko,jer cisto sumnjam da ce neko prodavati toliko odraslih kornjaca.Zar ne?!Mozda se i zadesila jedna ili dve,al petnaest?!E pa preterao si malo.[/quote]

Bilo, prodalo se, ne ponovilo se...

Pisano: 16.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pet shop NIS
#22
Početni član
Početni član


See User information
E pa niccharlie prvo tebi da odgovorim.Rekla sam da mogu ziveti I duze,ali da ne znam koliko samo sam prenela iskustvo drugih koji tvrde da su cuvali tu kornjacu I da je prezivela sve to.

Kori hvala na dobrodoslici.I ranije sam posecivala forum,ali nisam komentarisala,ali sad mi je ovo zapalo za oko jer taj shop posecujem I znam da magnum nije u pravu.Ne stajem u niciju odbranu nego jednostavno iznosim istinu koju sam videla svojim ocima.Pitacu da li imaju “plasticne posude sa palmicama”,ali se ne secam da sam ih videla ikad tamo.Za UVA-UVB rasvjetu cu se raspitati takodje,ali koliko znam mogu I bez nje,jeste da je ona idealna za njih,ali mislim da I obicna zavrsava posao,ali ako ti kazes drugacije aj da ti verujem.Sto se tice zdravlja u svakom zitu ima kukolja,pa ni mi svi nismo zdravi.Ja hvala Bogu jesam,hvala na pitanjuMalo I da se nasalim.Kornjace sa zatvorenim ocima mozda I spavaju,ali kao sto si ti vec rekao ne moze se sa slike tacno reci nista.Ne kazem da je u redu da bude van vode,ali nije iskljuceno I da ne moze neko vreme.Bitno je da bar za to vreme ima vode jer kao sto rece Niccharlie “kornjace trebaju vodu da mogu progutat hranu”.Pitacu na vise mesta. Rekla sam da cu se raspitati,ali nisam rekla gde I kako I nisam rekla da cu pitati na nekom forumu.(Ovo je inace jedini na kojem ucestvujem u bilo kakvom razgovoru)Svako sigurno ima drugacije iskustvo,ali tu su enciklopedije I zvanicni sajtovi na kojima mozes naci sve sto ti treba,samo se treba pomuciti I potraziti ih.A za tacnost informacija nikad ne garantujem ako ja ne stojim iza toga sa svojim iskustvima,a posto nemam mnogo iskustva rekla sam da cu se raspitati,a kad se rapitam mogu jednostavno preneti iskustva drugih Ili iz neke literature(sto moze,a I ne mora biti tacno).Nisam rekla da nesto tvrdim vec samo prenosim informacije.Pozdrav

Pisano: 16.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pet shop NIS
#23
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav, drago mi je da je ovo nastavljeno u normalnom tonu.

Osnovni problem sa kojim se mi ovdje susrecemo je prodaja kornjaca kao jednostavnih ljubimaca u tim plasticnim posudama. U Hr. znam jedino 2 pet shopa koji prodaju kornjace u pravilnim uvjetima, za Srbiju, BiH i ostale zemlje Balkana nisam cuo niti za jedan takav pet shop.

Sto se tice UVA-UVB rasvjete ona je itekako potrebna, ovo je odlomak iz mog clanka o rasvjeti:

Citiraj:
UVA – služi za aktivnost i normalno ponašanje gmazova poput kretanja, hranjenja, razmnožavanja itd. To je vidljiv dio UV spektra. Gmazovi imaju drugačiji vid od nas i UVA spektar ima velik utjecaj na način na koji oni vide svoju okolinu. Ove zrake služe i za mentalnu dobrobit gmazova.
UVB – je još važniji dio spektra za kornjače. Ovaj dio UV spektra nije vidljiv. Pomoću njega gmazovi vrše sintezu vitamina D3 koji je važan za metabolizam kalcija, odnosno za građu kostiju i oklopa. Bez ovog spektra kornjačama počne mekšati oklop (metabolička bolest kostiju) i narušava im se zdravstveno stanje.


Vodene kornjace koje se prodaju u pet shopu ne mogu normalno gutati hranu bez vode, to je cinjenica. Njihov jezik je pricvrscen za donji dio celjusti i potreban im je pritisak vode kako bi mogle progutati hranu.

Pisano: 17.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pet shop NIS
#24
Početni član
Početni član


See User information
Hvala Kori.Naucih i ja nesto novo pored tebe Ne znam mnogo o kornjacama.Cuvala sam ih kao mala,2 komada upravo u plasticnoj posudi (narandzastoj)sa ostrvcetom i palmicom.Pa kad se jedna razbolela vratili je moji u pet shop na "lecenje" pa je zavrsila na moru kod neke zene jer tamo ima najbolje uslove za ozdravljenje!!!Mislim sta drugo reci detetu od 4 godine?!Htela sam da joj idem u posetu!U medjuvremenu su moji uzeli jos jednu pa obe poslali da prave drustvo onoj sto je na leceju,da ne bude sama,mada su one bile zdrave,al moja majka nije htela vise da se sekira oko njih,a i nije htela opet da me laze.

Pisano: 17.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pet shop NIS
#25
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Mala djeca i kornjace su opcenito losa kombinacija...

Pisano: 17.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pet shop NIS
#26
Aktivan član
Aktivan član


See User information
ja sam iz nisa, i voleo bih bas da posetim taj pet shop, mozete li da date adresu jer ga po imenu ne prepoznajem

Pisano: 18.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pet shop NIS
#27
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Bio sam pre neki dan u tom pet shop-u i video da nije ostala nijedna kornjaca (velika)
Sad imaju male do 4cm.
Lokacija je Nikole Pasica 4.

Pisano: 16.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pet shop NIS
#28
Početni član
Početni član


See User information
U Nisu postoje dva Pet shopa pod imenom Zlatna ribica u jednom vise ne uzimam nista jer imam lose iskustvo a u drugom koji se nalazi kod Image-a redovno kupujem i tu mi je najpovoljnije. Kornjace koje su tamo kupljene cuvam vec dosta dugo i sasvim su zdrave, ribice takodje

Pisano: 28.06.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum