NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
16 korisnika su online (14 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 16

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2) 3 »


Re: Pet shop NIS
#11
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: magnum
Pa kako si ga posetio???


Pa da malo opreznije citas ne bi doslo do greske u komunikaciji, trachemys prica o pet shopu u svom gradu:

Citiraj:

Pisano od: trachemys
nije to nista ovdje kod mene sitne kornjacice drze u 4 l i samo se naguravaju u ono malo vode...mislim u taj "akvarij " stane 4 l a tamo nije ni pola litre tuzno jako tuzno a ima jedan akvarij napravljen samo za njih i voda je unutra al eto ti ga!!!!!!to me jako ljuti!ja bih rado udomio njih al nemam uvjete niti sam blizu...

Pisano: 31.10.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pet shop NIS
#12
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
tako je kori pricao sam o SVOME pet shopu!neznam sto tu nije bilo jasno: "nije to nista ovdje kod mene ..."

Pisano: 31.10.2009
"Za oporavak je potrebno vrijeme, ali takodjer i pravi uvjeti."
. Hipokrat .
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pet shop NIS
#13
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Moja greska.Izvinite.

Pisano: 31.10.2009
ĐOLE
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pet shop NIS
#14
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Svatko smije pogrijesiti!Nema veze.

Pisano: 31.10.2009
"Za oporavak je potrebno vrijeme, ali takodjer i pravi uvjeti."
. Hipokrat .
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pet shop NIS
#15
Početni član
Početni član


See User information
Citiraj:

Pisano od: magnum
Bio sam pre neki dan u jednom pet shopu u nisu i ostao bez reci.Tamo drze 15 kornjaca duzine oko 20 cm u malom akvarijumu oko 100l.Nemaju ni rasvetu,cak ni filter...Mislio sam ako ima neko iz nisa da hoce da kupi odraslu kornju nek poseti pet shop "Zlatna ribica" i da pomogne tim kornjacama...


E pa Magnume da ti kazem da mnogo lazes.Ja u taj pet shop odlazim redovno vec preko godinu dana jer cuvam dosta kucnih ljubimaca.Nije tacno da kornjace nemaju ono sto si nabrojao.Imaju i rasvetu i grejac i filter i prskalicu i panjeve na koje izlaze i voda je cista.I ima kornjaca,ali nisu po 20cm.Ako ih je u nekom trenutku i bilo sigurno ih nije bilo toliko,jer cisto sumnjam da ce neko prodavati toliko odraslih kornjaca.Zar ne?!Mozda se i zadesila jedna ili dve,al petnaest?!E pa preterao si malo.

Pisano: 16.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pet shop NIS
#16
Početni član
Početni član


See User information
Evo ti jedna fotografija koju sam nasla preko neta i koliko mogu da preimetim sve su mlade kornjace i zdrave,a ti ako se vec razumes u kornjace i znas bar malo njima to mozes i da potvrdis,a ovih dana,ako ne vec sutra cu ici do prodavnice pa cu slikati kornjace pa cu ti postaviti i tu sliku.

Dodaj datoteku:



jpg  ID4304.jpg (322.18 KB)
1154_4b79db3daf794.jpg 640X480 px

Pisano: 16.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pet shop NIS
#17
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ovde u NS odakle sam ja dobio ovu moju kornjacu, drze, ne znam kako, na piljevini bez vode.... Kako uopste mogu preziveti vodene kornjace bez vode??? Tj ja to nisam proverio tako mi je rekla osoba koja mi ju je kupila....

Pisano: 16.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pet shop NIS
#18
Početni član
Početni član


See User information
E pa znam da mogu bez vode i duze vremena,ali ne znam tacno koliko.Raspitacu se.Na nekim forumima sam videla du su zivele i po 6 meseci izvan vode bez problema.

Pisano: 16.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pet shop NIS
#19
Regularni član
Regularni član


See User information
s obzirom da kornjace trebaju vodu da mogu progutat hranu, ne bi rekla da su zivjele 6 mjeseci "bez problema" izvan vode. prigodnije je rec da su uspjele prezivjeti.

Pisano: 16.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pet shop NIS
#20
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: mirovicina

E pa Magnume da ti kazem da mnogo lazes.Ja u taj pet shop odlazim redovno vec preko godinu dana jer cuvam dosta kucnih ljubimaca.Nije tacno da kornjace nemaju ono sto si nabrojao.Imaju i rasvetu i grejac i filter i prskalicu i panjeve na koje izlaze i voda je cista.I ima kornjaca,ali nisu po 20cm.Ako ih je u nekom trenutku i bilo sigurno ih nije bilo toliko,jer cisto sumnjam da ce neko prodavati toliko odraslih kornjaca.Zar ne?!Mozda se i zadesila jedna ili dve,al petnaest?!E pa preterao si malo.


Za pocetak pozdrav i dobro dosla na forum.

Ne znam tko ovdje laze i ne zanima me bas, ali bilo bi lijepo predstaviti se prije nego li odmah pocnes napadati ljude. Predpostavljam da si na neki nacin povezana s tim pet shopom, inace ne bi bas tako agresivno stala u njihovu obranu.
Da i kornjace imaju idealne uvjete u pet shopu od toga nema nikakve koristi kada se prodaju u plasticnim posudama sa palmicama. Ali koliko znam tu sa foruma u navedenom pet shopu se uopce ne moze kupiti UVA-UVB rasvjeta pa ti teorija o pravilnim uvjetima pada u vodu.

Citiraj:

Pisano od: mirovicina
Evo ti jedna fotografija koju sam nasla preko neta i koliko mogu da preimetim sve su mlade kornjace i zdrave,a ti ako se vec razumes u kornjace i znas bar malo njima to mozes i da potvrdis,a ovih dana,ako ne vec sutra cu ici do prodavnice pa cu slikati kornjace pa cu ti postaviti i tu sliku.


Tvrditi da su sve kornjace u pet shopu zdrave nema bas smisla jer velik broj pougiba i razboli se na putu od uzgajivaca do pet shopa. Cak i u rijetkim pet shopovima koji stvarno dobro brinu za svoje zivotinje i prodaju ih sa akvarijem i svom potrebnom opremom ima bolesnih zivotinja.

Druga stvar, ja na ovoj slici vidim jednu kornjacu koja ima metabolicku bolest kostiju (ova u desnom gornjem kutu ima jasno vidljivu bijelu fleku na oklopu), a moguce je da ove dvije sa zatvorenim ocima također imaju problema, ali to ovako nije moguce sa sigurnoscu reci.

Citiraj:

Pisano od: mirovicina
E pa znam da mogu bez vode i duze vremena,ali ne znam tacno koliko.Raspitacu se.Na nekim forumima sam videla du su zivele i po 6 meseci izvan vode bez problema.


Moze i pas biti zavezan na lancu od 1m cijeli zivot vani na zimi i suncu...ali to nije zivot nego mucenje i prezivljavanje.
Vodena kornjaca nije zivotinja koja se moze drzati na suhom duze vrijeme bez posljedica na njeno zdravlje.
Da mi je znati na kojim ces se to forumima raspitati i biti sigurna u tocnost tih informacija?

Pisano: 16.02.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum