NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
21 korisnika su online (12 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 21

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Pomoć molim
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
jučer je oko 6h popodne se umirila i bila u vodi bez plivanja, samo je zauzela uobičajenu pozu za spavanje i tako bila do jutra... ujutro ubacim graule,a ona ih nije ni pogledala, inače kad priđem sva je onako uzbuđena i očekuje hranu, ono jedva čeka da dobije, a još sad malo onako lagano pliva pa opet na mjesto za spavanje, hranu je izgleda pojela..... a nikakvih simptoma nema za neke bolesti... ne pliva na stranu, oči normalno izgledaju ugl. najnormalnije izgleda samo je kao u depresiji sva usporena i mlitava.....

Pisano: 30.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoć molim
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Cim kornjaca ne pokazuje volju za hranu to nije dobar znak.
Da li je nedavno bila izlozena propuhu? Si otvarao prozor u sobi s akvarijem?
Da li grijac radi? Provjeri kolika je temperatura vode.
Da li s tobom zive mlađa djeca? Da nisu ubacili nesto unutra?
Da li je kornjaca mozda nesto progutala sto nije trebala? Da li je cesto gutala podlogu?
S cime si je zadnje hranio (kad je jos jela) i u kojoj kolicini?

Moze biti svasta, a mozda joj nije nista i do sutra se vrati u normalu. Gmazovi jako dobro skrivaju znakove bolesti do posljednjeg trenutka. Prati njeno stanje do najsitnijih detalja i javljaj kako je. Pokusaj se sjetiti da li je na bilo koji nacin unutra moglo doci nesto toksicno.

Pisano: 30.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoć molim
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
dok sam ja doma uvijek pazim da dok je otvoren prozor da je ona u vodi i nikad nije propuh
temp je bila 25 C al sam sad povečao na 27 C
imam malu sestru ali nevjerujem da je nešto bacila
podlogu nikad ne jede ali sam primjetio da pokušava pojest kamen na način da uzme kamen u usta s kopna, odnese ga u vodu i čim malo otvori usta kamen joj ispadne, i normalno isto takvo kamenje je u vodi na dnu i nemože više nać taj isti kamen koji je uzele... ali to nisam vidio da radi zadnja 2 dan...u subotu je to zadnji put radila, mislim da je prestala kad je skužila da to ničemu ne vodi.... ali ipak postoji velika mogućnost da je baš pojela kamen onako 1x1 cm ili manji ili veći

EDIT: u subotu ujutro granule( 5-6 štapića) i popodne riba (som) komad 3x3 cm više manje neznam točno, nedjelja ujutro granule popodne piletina i danas ujutro granule koje nije 100% do 2h pojela, onda sam ja otišo u školu i granule su po svemu sudeći pojedene a i meso, neznam šta je baba dala ali vjerovatno ribu...

Pisano: 30.11.2009
Exit light
Enter night
Take my hand
We're off to never-never land
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoć molim
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Cim u "haldnijim" danima otvoris prozor temperatura prostorije naglo padne. Također naglo padne i temperatura zraka u akvariju i postoji prilika da se kornjaca razboli. I u prirodi ima promjena temperature i nocnih razlika u temperaturi, ali nikada se ne dogodi da temperatura zraka u minuti sa 30-35 padne na 10-15 stupnjeva. Od toga kornjaca u akvarijskim uvjetima jako brzo zaradi respiratornu infekciju jer je osjetljivija od kornjaca koje borave vani i hiberniraju.
Pravilno si postupio sto si podigao temperaturu vode, ali je jos vaznije da je zrak kojeg kornjaca udise jos topliji. Na drugu stranu akvarija stavi jos jednu lampu ako treba. Ako sada opet otvoris prozor kornjaca je u jos goroj situaciji jer je razlika u temperaturi jos veca. Moj ti je savjet da otvaras prozor samo kada bas moras, to obavi na brzinu i tada pokrij akvarij da ne izgubi potrebnu temperaturu. Ako se dobro sjecam napisao si da je u planu izrada poklopca?
Nije sigurno da li je rijec o respiratornoj infekciji, ali bolje je odmah reagirati nego zakasniti.

Jako je mala vjerovatnost da je doslo do zacepljenja od nekoliko progutanih kamencica osim ako kornjaca redovito nije gutala velike kolicine sto bi definitivno uocio.

Kornjacu hranis ok, samo pazi na kolicinu. Također pripazi da se meso posteno otopi/ugrije na sobnu temperaturu prije nego li joj das.

Pisano: 30.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoć molim
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
evo danas mi se čini bolje, ujutro je pojela granule ali nije baš onako živahna iako sad malo kopa po dnu, mislim da će juj bit bolje

poklopac ću sad po praznicima napravit

Pisano: 01.12.2009
Exit light
Enter night
Take my hand
We're off to never-never land
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum