NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
14 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 14

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






HellouUu..
#1
Početni član
Početni član


See User information
Pozdrav svima! .. Ja sam Karla,imam 15 godina,iz Požege sam...
nemam kornjaču,kao većina vas ovdje,ali sam tu zato što sam razmišljala da nabavim jednu pa se želim malo informirati...

Pisano: 11.10.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: HellouUu..
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosla!

Pohvalno je sto se raspitujes o kornjaci prije nabave, vecina ljudi ih kupi pa se tek onda pita: "Sta sad?!".
Kornjace nisu jednostavni ljubimci kako se cine, ne ostanu zauvijek male i trebaju jako puno prostora za plivanje.

Za pocetak moras biti svjesna da kornjaca nije ljubimac poput psa ili macke. To je gmaz koji zahtijeva svoje uvjete i mir! Kornjace ne vole da ih se cesto dira, premjesta i uznemirava. To nije ljubimac s kojim ces se moci igrati, to je vise zivotinja za promatranje. Ako si ocekivala vise interakcije sa kornjacom osim gledanja preko stakla i hranjenja to nije ljubimac za tebe.

Isto tako moras biti svjesna da kornjaca moze zivjeti nekoliko desetaka godina ovisno o vrsti. Da li se ona uklapa u tvoje planove za buducnost? Da li ces se moci brinuti za nju kada ces imati 30, 40 godina?

Kao sto sam vec rekao kornjaca ce narasti i biti ce joj potreban smjestaj od 150 cm duzine (akvarij volumena 300-400l). Da li si spremna na takvo sto? Imas li prostora, financijskih mogucnosti i jos vaznije suglasnost ukucana?

Kornjacu ne mozes voditi sa sobom na godisnji odmor/more...da li imas koga tko bi se brinuo o njoj dok te nema?

Dobro razmisli o svemu ovome sto sam napisao jer kornjaca je velika obaveza.

Pisano: 11.10.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum