NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
14 korisnika su online (12 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 14

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2)


Re: Pet Shopovi u Hrvatskoj i plasticne posude sa palmicom
#11
Početni član
Početni član


See User information
Ne mogu da se setim gde sam proitao ..verovatno na jenom od ''nasih''sajtova(mislim na nase govorno podrucje CRO ili SRB)...Kao pola sata posle hasanja obave''ono''

Pisano: 18.05.2006
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pet Shopovi u Hrvatskoj i plasticne posude sa palmicom
#12
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Vjeruj mi, moje odrasle izbace komade veliki kao palac,
cak i danima kada nista nedobiju za jesti.

Pisano: 18.05.2006
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pet Shopovi u Hrvatskoj i plasticne posude sa palmicom
#13
Početni član
Početni član


See User information
Aaaaaa pa to su kapitalci...ova moja nesto malo vece od parafina na shibici(al' sam uporedio)?

Pisano: 18.05.2006
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pet Shopovi u Hrvatskoj i plasticne posude sa palmicom
#14
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pogledaj u Galeriji, pod album urednika, tamo vidis moje neke, i male i velike.

Pisano: 19.05.2006
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pet Shopovi u Hrvatskoj i plasticne posude sa palmicom
#15
Početni član
Početni član


See User information
Gledao juce...svaka chast!!! Nadam se da ce i moj mangup izrasti u toliku zver al' da mu se ne pokvari karakter.
Jos nesto da te pitam...Da li su sve kornjace glupe?Mislim...kad je pustim da seta po krevetu npr stane na ivicu i 'ladno posle par sekundi krene dole...da se razbije.Jurisha ko' luda ...svuda.Uvek spava pod vodom...i ceka da joj se prinese hrana..ako je koji santimetar daleko od njene glave...mrzi je da ide...

Pisano: 19.05.2006
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pet Shopovi u Hrvatskoj i plasticne posude sa palmicom
#16
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nisu kornjace glupe. Ni tvoja, ni moja ni ostale.
Evo ti dva primjera:

Chelydra serpentina (snapper turtle) "peca" ribe. Otvori usta, pusti svoj mali crveni jezik da se mrda, I kad riba naidje misli da je crv, dodje do jezika, i kornjaca samo zatvori usta.

Jedna pseudemys vrsta izlegne svoja jaja u gnijezdo od Aligatora, gdje su jaja od aligatora. Jer Aligator iz vode stiti svoje gnijezdo, i stime su odmah i jaja od kornjace zasticene od drugih kradljivaca.

Kornjace nemaju inteligenciju primjer jednog sisavca,
ali glupe nisu

Sto se tvog problema tice, moram ti sljedece reci:
Prvu gresku sto radis, je da je vadis i pustas u "setnju".
Nemoj vaditi svoju kornjacu iz akvarija vise vec sto je potrebno, kad god je izvadis i pustas da seta,
samo je bezpotrebno uznemiravas.
To sto ona krene sa ivice dole da se razbije, je njen instinkt da se na nepoznatom tereu sto brze negdje sakrije. Ona navikne na svoj teren u akvariju, kad je izvadis iz akvarija,
ona se osjeca nesigurno, na nepoznatom terenu,
i jedino sto trazi je mjesto da se skrije.
To je pogotovu kod malih, ali takodjer i velike, koje nebjeze, neosjecaju se ugodno kada se izvade i stave na pod da se setaju.
To je velika greska. Osim tog svega sto ih to uznemirava, jaka je opasnost (pogotovu na podu) da se kornjaca prehladi. rezlutat je nerijetko poslje toga upala pluca, natecene oci, i slicne bolesti.
Mozes mi vjerovati da najbolje za svoju kornjacu radis, ako je nevadis iz akvariju vise vec sto je potrebno i da njoj u nikojem slucaju netreba "vanjska" setnja po stanu ili kuci.

Pisano: 19.05.2006
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pet Shopovi u Hrvatskoj i plasticne posude sa palmicom
#17
Početni član
Početni član


See User information
Opet moja malenkost..
Uzo akvarijum,tri ribice(koje se za sada slazu s kornjom jer je mali a po savetu koji si mi dao...patuljasti som,zlatni ajmoner i cistac)filter,grejac i pumpicu za vodu.Pitanje je sledece...Pumpa je ATMAN ...At-A1500...posle 10 minuta rada zagreje se bash bash bash...da li je to normalno ?Drugo pitanje je ...takodje filter Atman...HF-0400...nisam jos uvek poceo da ga koristim jer ne kapiram ...prodavac mi je rekao da moram da natopim filter(s aktvnim ugljem)i valjda negde u neku komoru da sipam malo vode da''povuche''...tako sam ga bar razumeo.
Grejac je takodje Atman tzv potapajuci...''zalepio''sam ga s unutrasnje strane malo''ukoso''da vrh viri iz vode.Bez obzira sto pise da ima duplu izolaciju...nisam bas najsigurniji da bih smeo celog da ga potopim.Molim za savet.
Grejac inace radi ko' sat i nadam se da se nece nesto poremetiti da dobijem veliku RIBLJU CORBU i SUPU OD KORNJACE.
Unapred hvala na odgovorima TITO

Pisano: 21.05.2006
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pet Shopovi u Hrvatskoj i plasticne posude sa palmicom
#18
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nazalost nisam uspio se ranije javiti, a za pumpu ti je vec odgovreno (zamjenio si je koliko sam citao). ??
Sto se tice grijaca, niko ti nemoze garantirati da ce grijac uvjek raditi bez problema, no i u slucaju da se pokvari, nebi trebalo biti toliko strasno ako redovno gledas i pratis temparaturu.
Sto se tice dali ga smijes citavog potpiti, ako na njemu pise da smijes, onda slobodno to uradi. Moji svi grijaci su ispod vode, kako kod riba, tako i kod kornjaca.

Pisano: 22.05.2006
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum