NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
11 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 11

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






TABELA ZA DEBLJINU STAKLA
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Evo jedna tabela za sve one koji žele napravit svoj akvarij,,.... da se mogu orijentirati kolika debljina stakla ide na određenu dimenziju akvarija....

Pisano: 14.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: TABELA ZA DEBLJINU STAKLA
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Evo konačno tabela.....

Dodaj datoteku:



jpg  STARDANDNE DIMENZIJE AKVARIJA.jpg (96.22 KB)
380_499c7ebe3ce67.jpg 556X1024 px

Pisano: 18.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: TABELA ZA DEBLJINU STAKLA
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ja trenutno sam u izgradnji novog još jednog akvarija...čije dimenzije nažalost neće biti u okviru standarda jer mi velićina stana to ne dozvoljava,...dimanzije su sljedeće dužina 82cm, širina 42cm, visina 60cm, debljina stakla 10mm,naravno vodu ću sipati do 43cm visine jer će onda ići kopno...akvarij će biti indentićan ovome na slici...samo što ću izraditi od stiropola pozadinu imitaciju stijene....i biti će više biljaka....naravno ak ih kornjaće ne pojedu onda bih ubacio plastićne biljke.......kako budu tekli radovi dostavljat ću slike da vidite .....samo me interesuje dal mi netko može dati savjet dali je dobro da stavim okvir na akvarij od aluminija, na sve rubove....ili da idem sa ojačanjima iznutra putem staklenih letvica što mi se ne dopada.......

Dodaj datoteku:



jpg  a30.jpg (241.39 KB)
380_499c82dbbefee.jpg 800X600 px

Pisano: 18.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: TABELA ZA DEBLJINU STAKLA
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Debljine nekih stakla navedenih u ovoj tablici su pre tanke za moj ukus. Sve naravno ovisi kakva sve pojacanja stavis i do kuda punis vodu. Na neke od ovih vecih akvarija moraju ici pojacanja inace nema sanse da bi drzali.
Jos ideja za izradu akvarija mozes pogledati ovdje: LINK (clanak jos nazalost nije pravopisno dotjeran).
Vise o izradi bas takvog kopna mozes pronaci na stranici autora slike http://turtle.walthaus.net/

Steta je sto radis tako mali akvarij, to ce ti kornjace jako brzo prerasti. Mozda bi bilo bolje da pokusas napraviti novi razmjestaj pa napraviti posten smjestaj.

A konkretno za ovaj akvarij ti nije potrebno 10 mm ako ces ga puniti do 43 cm, 8 mm ti je uvrh glave. Jos ako racunas da ce ti ova platforma sluziti kao svojevrsno pojacanje ne trebas koristiti ostala pojacanja (iako gornja uzduzna nikada nisu na odmet).

Gornja uzduzna i poprecna pojacanja sluze da akvarij ne dobije "trbuh" kada ga napunis. Donja uzduzna sluze da pojacaju spojeve akvarija. Pojacanja u obliku metalnih okvira se ne koriste bas vise, pogotovo ne na ovako malim akvarijima. Danas postoje kvalitetni visoko elesticni silikoni (Henkel Ceresit, Makrosil GA-103, Soudal Silirub AQ...) za akvarije pa vise nema potrebe za okvirima (uz uvjet da pravilno naneses silikon). Ovdje imas upute, iako ti bas ne preporucam da se sam upustas u to: LINK

Kod pozadine niti jedan komad stiropora ne smije biti dostupan kornjacama jer ako ga pojedu prouzrocit ce zacepljenje. Stiropor moze biti samo konstrukcija prekrivena nekom masom (ljepilo za plocice, epoxi smola itd.).

Pisano: 19.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: TABELA ZA DEBLJINU STAKLA
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Potpuno se slažem sa tobom da je ovaj akvarij mali no za sada neće ići veći jer uskoro uzimam veči stan....evo poćeo sam praviti stiroporsku pozadinu za mali akvarij...pa možete pogledat kako je ispalo...još mi je ostalo da ga premažem u više slojeva fug masom,....Na startu uzmite stiropor debljine 4-5 cm, potrebna vam je lemilica kojom će te praviti željene konture....kada to odradite dobijete nešto slično mome radu koji sam izložio na slikama,...koji naravno nije dovršen jer mi je ostalo da premažem svoj rad fug masom no može tu doći u obzir i ljepilo za ploćice....

Dodaj datoteku:



jpg  Izrada pozadine prvi korak.JPG (383.41 KB)
380_499da70396a8a.jpg 1024X768 px

jpg  izrada pozadine drugi korak.JPG (324.64 KB)
380_499da7182216a.jpg 1024X768 px

jpg  Izrada pozadine 3.JPG (325.85 KB)
380_499da727661fb.jpg 1024X768 px

jpg  izrada pozadine 4.JPG (311.13 KB)
380_499da734ed6a8.jpg 1024X768 px

Pisano: 19.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: TABELA ZA DEBLJINU STAKLA
#6
Početni član
Početni član


See User information
cime je onda najbolje zalepiti ovakvu poglogu za akvarijum ?
da li bi bilo stetno za kornjacu ako bi na nekim mestima premazao fug masu sa farbom nekom ?

Ja sam pre par nedelja kupio malu crvenouhu ispod ruke sto se kaze e sad za to vreme dok sam cekao da mi covek javi da ih je dobio procitao sam vecinu toga sto je napisao o njihovom cuvanju bolestima potrebama itd ... napravio suvi deo kupio filter uv sijalicu i grejac (75w)e sad posto vode u akvarijumu ima oko 70 litara (70 litara je sipano znaci bez kopna i ostalih uredjaja) ali problem je u tome sto zivim u novoj kuci i jos uvek ne grejem spavacu sobu gde planiram da drzim kornjacu pa taj grejac ne moze da odrzava potrebnu temperaturu (bilo je samo 10 stepeni vode kad sam merio) za kornjacu i onda moram da je drzim u manjem pomocnom akvarijumu u dnevnoj sobi u kojem lecim ribice kad se razbole (i u njemu kornjaca ima sve potrebne uslove za normalan zivot)

pitanje je da li bi neki poklopac preko tog velikog akvarijuma u spavacoj sobi pomogao grejacu da odrzava temperatutu od 26.5 stepeni ?

Da li da pokrijem sa poklopcem samo taj deo iznad vode kako bi sijalica normalno zagrevala kopno i ova druga sa uv zracenjem radila svoj posao ?

ili da jednostavno pokrijem sve a ostavim prostor za dva grla i onda da sijalice bukvalno vire iz poklopca (trebalo bi mi par saveta oko toga ili iskustva ako neko ima slicno) ?
mada ipak sad kad razmislim trebalo bi i malo svezeg vazduha da dolazi do kornjace zar ne ?


**nisam hteo da otvaram novu teme da ne zatrpavam forum bezveze a ovde sam namerno napisao jer mislim da bi bilo korisno da ljudi koji slucajno nalete vide ovako dobru ideju za pozadinu**

Pisano: 16.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum