NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
8 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 8

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






koliko narastu?
#1
Početni član
Početni član


See User information
do koje veličine naraste vodena kornjača?
evo upravo sam dobila jednu koja ima oko 3,4 cm, i ovaj u pet shopu mi je rekao da rastu odprilike oko 1 do 2 cm godišnje??

Pisano: 14.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: koliko narastu?
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosla!

A o kojoj vrsti kornjace se radi? Postavi sliku glave i vrata ako ne znas. Da bi kornjaca mogla normalno zivjeti moras je drzati u pravilnim uvjetima i pravilno je hraniti. Pod time mislim na prostrani smjestaj sa puno vode za plivanje i sa svom opremom (grijac, UVA-UVB rasvjeta + lampa za grijanje kopna i filter). Kornjace je potebno hraniti mesom. Prouci malo vise ovaj forum pa ces saznati sve o pravilnom drzanju kornjaca.

U pravilnim uvjetima mlada kornjaca moze narasti i vise od 2 cm godisnje. Sto je kornjaca starija i sto je blize svojoj maksimalnoj velicini to ce manje rasti godisnje. Kornjace nikada ne prestaju rasti, npr. odrasla kornjaca stara 10 g. od 20 cm ce godisnje rasti max 1-2 mm.
Kornjace koje se najcesce prodaju na ovim prostorima iz roda Trachemys su kao odrasle dosta velike pa ljudi imaju problema sa osiguravanjem pravilnog smjestaja. Muzjaci u prosjeku dostignu velicinu od 15-20 cm, a zenke 20-25 cm. Za odraslu zenku je potreban akvarij duzine 150 cm, volumena 300-400l.
Dakle kornjaca ti nece ostati mala i u dogledno vrijeme ce trebati jako velik smjestaj. Ako ces se pravilno brinuti za nju to ce ti biti ljubimac dugi niz godina.

Pisano: 14.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: koliko narastu?
#3
Početni član
Početni član


See User information
hvala na svim podacima. proučavala sam sve ove stranice par sati tako da sam puno toga naučila :)
što se tiče akvarija i svih tih dodataka to sve stiže već slijedeći tjedan, tako da će moja kornjačica imati najljepši dom!
neznam koja je vrsta, dobila sam kornjaču na poklon, ali budem išla u taj pet shop pitati koja je vrsta, ili ću staviti tu koju slikicu pa možda netko od vas zna!

Pisano: 14.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: koliko narastu?
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako ti je kornjaca u plasticnoj posudi sa palmom za prvu pomoc iznad stavi stolnu lampu da je grije tijekom dana.
Nastoj kornjaci sto prije osigurati pravilan smjestaj kako se ne bi razbolila. Citaj sto vise i slobodno pitaj sve sto te zanima.

Pisano: 14.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: koliko narastu?
#5
Početni član
Početni član


See User information
da, bila je u toj plastičnoj posudi ali samo par dana, nadam se da to neće utjecat na nju, da se nije mogla razbolit u tom kratkom roku?
dok je bila u posudi, bila je na stolu udaljena, ispod lampe pa joj je bilo ok zbog svjetlosti.
što se tiče toga, evo već ide u akvarij sa svom mogućom dodatnom opremom što joj treba :)

Pisano: 15.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: koliko narastu?
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Problem je u tome sto ih obicno u pet shopu ne drze u najboljim uvjetima i onda kad ih kupis i stavis u jos gore uvjete razbole se. Nije niti rijedak slucaj da vec kupis bolesnu kornjacu. Ako kornjaca ima apetit, normalno pliva, ima otvorene oci i cvrst oklop sve je ok. Poanta te stolne lampe nije samo svjetlost nego i grijanje. Postavi slike kornjace i smjestaja ako mozes.

Pisano: 16.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: koliko narastu?
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Moje rastu 3mm mjesečno....godišnje je to nekih 3.5cm,..a za recimo pet godina ćeš dobit kornjaću od 17.5cm dužine samo oklopa....Znaći da se moraš posvetiti toj životinji..vremenski..ali i financijski....no što je kornjaća veća to je njen izgled fascinantniji i ima svoju vrijednost te netreba žaliti novce za to....

Pisano: 16.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: koliko narastu?
#8
Početni član
Početni član


See User information
postavit ću slike ove dane dok sredim sve to.
sutra idem kupit grijač za vodu, filter, lampu za svjetlost, termometar, i jos neke sitnice. to je dovoljno? i onda ona uranja u akvarij. :)
akvarij ima 50 litara ali to je samo privremeno par mjeseci dok ne kupim novi.
što se tiče bolesti, nadam se da sam ju dobila zdravu, jer pliva, ima tvrdi oklop, ali brijem da ne jede baš.
gledala sam malo slike i mislim da je to žutouha kornjača, tj.sigurna sam.
što se tiče hrane možete mi reći dali mogu kupiti neku hranu osim onih crvića da joj dajem? i osim sirovog mesa što mogu i sama napravit... nešto što je ok, a ne da kupujem svašta nešto što neće ni jesti.

Pisano: 17.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum