NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
19 korisnika su online (15 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 19

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 4 5 »


alge u terariju
#1
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
bok!
u terariju mojih kornjača pojavile su se alge.
najcesce se skupe oko kuteva i kamenja. kako ih se mogu rijesiti? cula sam da ima nekakvo sredstvo protiv algi. terari cistim redovito. mogu li alge stetiti kornjacama? imam jos jedan problem. mozete li mi preporuciti koje osvjetljenje da kupim za ne bas preeeveliki terari? pozz

Pisano: 05.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: alge u terariju
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Problem algi se nikada ne bi trebao rjesavati kemijskim sredstvima, treba ukloniti uzrocnika pa ce se one same povuci. U svakom akvariju se javljaju alge i ovisno o uvjetima ce ih biti vise ili manje. Alge rastu zbog prisutnosti otpadnih tvari u vodi i svjetlosti. Uz pravilnu filtraciju, redovite izmjene i uz pravilnu rasvjetu rast algi se moze reducirati. Dok u akvariju ne uspostavis ravnotezu jedino ti preostaje mehanicko odstranjivanje alga. Alge ne smetaju kornjacama, to te ne treba brinuti. Kako bi ti mogao dati konkretniji odgovor i preporuku za rasvjetu odgovori na sljedeca pitanja:

Koliki je akvarij, koliko litara vode je unutra?
Imas li filter i kakav?
Koliko cesto mijenjas vodu?
Kakvu rasvjetu sada imas?
Da li akvarij stoji blizu prozora na suncevoj svjetlosti?

Pisano: 06.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: alge u terariju
#3
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Meni su alge čisto zgodne ako ih nema previše...Izgleda prirodnije s njima.

Pisano: 06.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: alge u terariju
#4
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
u mom terariju je cca 35l dimenzije 30x60x30.(uskoro dobivaju novi i veći) vodu mjenjem jednom tjedno, zasada imam obicnu svjetiljku sa obicnom zaruljom koja relativno grije suhi dio kornjacinog terarija na kojem je plosnato kamenje koje se također zagrijava i kornjače leže na njemu. terari je daleko od prozora pa sunčeve zrake ne dopiru izravno.

Pisano: 06.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: alge u terariju
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kada cistis akvarij nemoj sve izokretati, cisti ga pomocu cijevi i kante (princip spojenih posuda). Promijeni polovicu vode i usisaj dno. Kada nadolijevas vodu pazi da ta voda bude iste temperature kao voda u akvariju.
Filter medije peri u akvarijskoj vodi (koju si izbacila iz akvarija). Na taj nacin ces sacuvati nitrificirajuce bakterije u dnu i filteru koje vrse biolosku filtraciju.

Kornjacama moras osigurati izvor UVA-UVB zracenja inace ce ti se razboliti. Najjeftinije su ti UVA-UVB neonke za gmazove koje mozes nabaviti u svakom bolje opremljenom pet shopu.

Koliki ce biti novi akvarij?

Pisano: 06.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: alge u terariju
#6
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
do sada sam vadila vodu iz akvarija pomoću male kante. izvadila sam gotovo svu vodu. nakon toga naljevala sam cistu vodu relativno hladnu.....izgleda da sam radila krivo. sto se tice uva-uvb neonk krcem u akciju.
kako da ju kornjacama namjestim dok ih kupim?

što se tice novog akvarija, to je trebalo biti sljedece pitanje. posto nemam mjesta za bas preeeeeeveliki akvari, a zelim da kornjače budu sretne ima li ne bas preeeeeeveliko rjesenje za moje kornjače?
puno hvala na pomoci Kori

Pisano: 07.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: alge u terariju
#7
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Privremeno možeš, ali će ti ga prerasti. Daj im nabavi barem 100-150l za prvu ruku, inače bi im trebalo 400l...

Pisano: 07.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: alge u terariju
#8
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
150l je sasvim ok. još jedno pitanje. naznam kako da se rjesim tankog bijelog sloja na površini vode. mislila sam da se to prašina skupila ali negdje na ovom forumu sam saznala da je to zapravo nesto sto steti kornjačinim ocima. help

Pisano: 07.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: alge u terariju
#9
Aktivan član
Aktivan član


See User information
To se rješava tako što se filter namjesti tako da mreška površinu vode.

Pisano: 07.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: alge u terariju
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nikada nije dobro mijenjati cijelu vodu (osim ako nije toliko zmazana da je to nuzno) jer se u akvariju ne mogu stvoriti prirodni uvjeti.

Vodu koju nadolijevas u akvarij bi trebala prije pripremiti. Najjednostavnije je koristiti neko akvaristicko sredstvo za pripremu vode koje neutralizira klor i teske metale. Voda koja se dodaje u akvarij bi trebala biti iste temperature kao voda u akvariju da kornjace ne dozive temperaturni sok.

Neonka za gmazove se postavlja na visinu od 30-ak cm iznad kopna. Uz neonku je pomocu obicne lampe potrebno osigurati dovoljno visoku temperaturu za suncanje. Temperatura kopna bi uvijek trebala biti nekoliko stupnjeva visa od temperature vode. Npr. ako je voda 25 kopno bi trebalo biti oko 30 stupnjeva

Za sada kornjacama mozes nabaviti akvarij od 150-200l ali s vremenom ces morati naci prostora za akvarij volumena 300-400l, duzine 150 cm. Vise bi ti se isplatilo odmah uzeti posten smjestaj. Probaj napraviti novi raspored u sobi/stanu, prostor se uvijek moze naci ako se dovoljno potrudis.

Ovaj tanki bijeli sloj koji spominjes, da li se on bas javlja na samoj povrsini vode ili uz stijenke akvarija pri povrsini vode?

Pisano: 08.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum