NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
14 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 14

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 »


Kornjača ne jede
#1
Početni član
Početni član


See User information
Kupili smo dvije kornjače s danom razmaka. Ona koja je došla prva je ok. Druga je prilično povučenija i, što je najveći problem, ne jede. Konkretno nije jela 24 sata. Obje su skroz mlade (cca 4 cm) i kupljene su u pet shopu.
Za sada žive u plastičnom "akvariju" 30 x 40 x 10 cm (znam da nisu baš neki uvjeti, ali bit će bolje uskoro). Na dnu je šljunak (prokuhan) i imaju kopno. Temperatura vode je konstantna na 24 do 26 C. Imaju sun glo. U vodu smo stavili vitamine i sredstvo za "pripremu vode".

Nadam se da je ovo dosta informacija za neki savjet.

Hvala.

Pisano: 20.12.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kornjača ne jede
#2
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Mali prostor je to i ne treba sljunak

Pisano: 21.12.2008
kornjace i ribice najlepsi deo moga zivota
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kornjača ne jede
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: boris
Mali prostor je to i ne treba sljunak


Kolega kakav je ovo odgovor?! Ako ne mislis posteno odgovarati nemoj spamati.

Citiraj:

Pisano od: fajw5
Kupili smo dvije kornjače s danom razmaka. Ona koja je došla prva je ok. Druga je prilično povučenija i, što je najveći problem, ne jede. Konkretno nije jela 24 sata. Obje su skroz mlade (cca 4 cm) i kupljene su u pet shopu.
Za sada žive u plastičnom "akvariju" 30 x 40 x 10 cm (znam da nisu baš neki uvjeti, ali bit će bolje uskoro). Na dnu je šljunak (prokuhan) i imaju kopno. Temperatura vode je konstantna na 24 do 26 C. Imaju sun glo. U vodu smo stavili vitamine i sredstvo za "pripremu vode".

Nadam se da je ovo dosta informacija za neki savjet.

Hvala.


Moguce da kornjaca ne jede od stresa, a moguce da je bolesna. Provjerite da li kornjaca ima bistre oci, da li ih normalno drzi otvorenima, da li pliva u koso (ili samo pluta po povrsini), da li ispusta piskutave zvukove, da li joj izlazi bijela sluz na usta, da li ima mekanih podrucja na oklopu (normalno je da je oklop malo elastican kod repa).
Nije nista strasno ako kornjaca nije jela 24 sata, one mogu izdrzati jako dugo bez hrane.
Da li ste sigurni da je temperatura vode 24-26? Jer ako je niza to moze biti razlog zasto kornjaca ne jede. Pod hitno nabavite posten smjestaj. To moze biti akvarij ili velika plasticna posuda opremljena grijacem, filterom, UVA-UVB rasvjetom i lampom za grijanje.

Sto ste im nudili od hrane?

Pisano: 21.12.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kornjača ne jede
#4
Početni član
Početni član


See User information
imamo termometar u "akvariju" i obzirom da nemamo grijač jako često provjeravam kolika je temperatura.
pliva normalno. oklop je tvrd. oči normalno drži otvorenima. ne ispušta nikakve zvukove.
razlika od druge kornjače je da ne jede i plašljivija je. npr kada netko prilazi "akvariju" druga kornjača (Marko) diže se i gleda tko dolazi, a Matra se povlači u oklop.
Od hrane smo im davali račiće, nekakve štapiće (male tamne) i junetinu. Marko jede sve. Marta ništa. Čak sam ju probao hraniti u odvojenoj posudi, ali nije reagirala na hranu niti nakon 15 minuta.
Ona izbaci glavu na površinu, hrana joj pliva oko glave, a ona ništa.
Među kornjačama nisam primjetio nikakve znakove agresije.

Pisano: 21.12.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kornjača ne jede
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako ne pokazuje simptome bolesti onda samo trebate biti stpljivi da se kornjaca privikne na nove uvjete.
Osnovna hrana za kornjace je meso, granule su dodatak prehrani, a racici su samo poslastica. Detaljnije proucite podforum o prehrani. Kornjcu nemojte izdvajati u drugu posudu prilikom hranjenja jer time uzrokujete dodatan stres. Opcenito nastojte sto manje uznemiravati kornjace, to su gmazovi koji trebaju svoj mir.

Od kuda ste? Probajte u pet shopu nabaviti smrznute crvene larve komaraca ili tubifex, rijetko koja mala kornjaca odbija to.

I naravno sto prije slozite posten smjestaj i nabavite potrebnu opremu.

Pisano: 21.12.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kornjača ne jede
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Kori
Citiraj:

Pisano od: boris
Mali prostor je to i ne treba sljunak

Kolega kakav je ovo odgovor?! Ako ne mislis posteno odgovarati nemoj spamati.
Tak' se to radi

Pisano: 21.12.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kornjača ne jede
#7
Početni član
Početni član


See User information
obzirom da će nova nastamba najranije za dva tjedna, malo sam preuredio trenutnu. Maknuo sam većinu šljunka i dopunio vodu ... sada je ima 10 litara ... na kornjačama se vidi da su sretnije

UVA UVB lampu imamo od prije ... sada smo dodali i spot lampu za grijanje kopna

hvala svima

Pisano: 21.12.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kornjača ne jede
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: fajw5
Maknuo sam većinu šljunka i dopunio vodu ...

A zasto si to uradio ?

Pisano: 21.12.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kornjača ne jede
#9
Početni član
Početni član


See User information
dopunio sam jer je stalo još vode ... sada imaju više mjesta za plivanje i koriste ga
još uvijek je šljunak preko cijelog dna i kornjače mogu kopati po njemu ... samo se po njemu nemogu popeti van iz vode ... obzirom da je više vode jednostavniji im je izlaz na kopno
mislim da je pametnije da imaju prostora za plivanje. kopno je otprilike 10 x 10 cm i ima penjalicu, a kornjače poprilično vole plivati ispod kopna

Pisano: 21.12.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kornjača ne jede
#10
Početni član
Početni član


See User information
... Marta se konačno prilagodila. Počela je jesti nakon 48 sati. Još uvijek traži privatnost kod jela za razliku od Marka kojeg ne smeta prisustvo djece i ljudi općenito ako je hrana u akvariju. Zanimljivo ... kada pojedu sve oboje isplivaju na površinu i gledaju prema nama. Imam dojam da mogu jesti bez prestanka. Dajem im koliko mogu pojesti u 3 do 5 minuta. Još mi se nije dogodilo da ostatke hrane moram vaditi van iz akvarija.

Pisano: 23.12.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum