NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
5 korisnika su online (3 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 5

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Moj Rafa <3
#1
Početni član
Početni član


See User information
Danas smo dobili novog clana porodice :D Juce mi je bio rodjendan,i od dobijenih para sam resila da kupim jednog malog slatkog....Kupila je i moja sestra jos jednu(ima kuci vec jednu)...I bili su njih dvoje zajedno par sati pa je onaj otisao...Sada sam sve sredila Rafi,ima kamenje,(obalu),lampu(topla voda)...hrana....ali se on jadnicak sada uplasio i zavukao se ispod kamena...danas je bio razdraganiji(ili je bio uplasen pa je plivao i trazio izlaz)....Ne znam sta da radim da bih mu pomogla?

Pisano: 20.12.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Moj Rafa <3
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: sek730i
Ne znam sta da radim da bih mu pomogla?
Znam ja, Ostavi kornjacu na miru. I sama ce poceti izlaziti van.

Pisano: 20.12.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Moj Rafa <3
#3
Regularni član
Regularni član


See User information
bas tako

Pisano: 20.12.2008
Kornjace su zakon
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Moj Rafa <3
#4
Početni član
Početni član


See User information
Evo i slike....samo da napomenem da je ovo pozadi na dupetu odsjaj :) ako vidite nesto cudno,ili bilo sta,pls recite mi

Dodaj datoteku:



jpg  DSC00904.JPG (112.61 KB)
735_494e167346f66.jpg 800X600 px

Pisano: 21.12.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Moj Rafa <3
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako zelis pomoc moras nam dati informacije. Opisi smjestaj (velicina akvarija, koju sve opremu imas) i prehranu.

Pisano: 21.12.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Moj Rafa <3
#6
Početni član
Početni član


See User information
Prvo da javim da nije vise Rafa nego Koja...kao vitez Koja :D
hmmm...nemam akvarijum jos.... sutra ga kupujem...sada imam nesto nalik onom plavom sa palmicom...samo sto je vece i dublje od toga...sipala sam oko 4,5 litara vode ...znam da je malo,ali do sutr samo....ima obicnu lampu od 60 vati(ali imam prigusivac pa te smanjim,te povecam....)sutra dobija one fensi lampe sa kornjace :) ....na dnu ima puno malih kamencica,i nekoliko malo vecih,i od njih ima ostrvo...stavila sam i stiropor ali ne zna da se popne...
i tako to... :) nema nikakav grejac niti ista....sutra trosim puuuno para na kornjacu :D a uskoro(kada bude plata)tata je rekao da ce da uzme jos jednu,jer je zalosno da ova bude sama....(a kada sam mu pre nekoliko dana rekla da cu uzeti kornjacu hteo je da me ubije :D sada me juri sta sve treba da se kupi :D ) za sada imam samo obicnu hranu...ne znam kako se zove :) one kao male osusene ribice...bas sitne...ali nikada je nisam videla da jede...plasim se.... :( ali sutra kupujem jos 2 vrste,i vitamine i nesto plavo za dezinfekciju vode.... filter necu sutra jos kupiti...ni grejac.... kupicu one posebne lampe....neko vreme ce biti dobre ( moram malo para potrositi i na novu godinu :D ) ... i kupicu sutra akvarijum i sve vrste hrana i vitamina koje nadjem...sta jos da kupim?

Pisano: 21.12.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Moj Rafa <3
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kupi akvarij od najmanje 60l, ako ti je to pre skupo mozes kupiti veliku plasticnu posudu i unutra ju drzati. Osnovno je da jos nabavis akvarijski grijac i UVA-UVB rasvjetu za gmazove.

Stiropor makni iz akvarija jer je on najcesci uzrok smrti kornjace. Ako ga kornjaca pojede dobit ce zacepljenje i uginuti ce.

Drugu kornjacu nemojte uzimati. Kornjace nisu drustvene zivotinje, u prirodi ne zive u skupinama i nije im potrebno drustvo. Sa dvije kornjace moze biti puno problema i osim toga smjestiti samo jednu kornjacu vecini ljudi predstavlja izazov, a kamoli dvije. Morate biti svjesni da ce ova kornjaca trebati smjestaj od barem 300-400l kada odraste. Stoga pamet u glavu i ostanite na jednoj kornjaci.

Kornjacu moras hraniti mesom i ribom, kupovne hrane su samo dodatak prehrani. Nema koristi kupovati sve vrste kupovnih hrana. Ako pravilno hranis kornjacu nisu ti potrebni niti vitamini. Procitaj podforum o prehrani!!!

Predpostavljam da pod "nesto plavo za dezinfekciju vode" mislis na sredstvo za pripremu vode koje neutralizira teske metale i klor?

Sutra obavezno kupi grijac! On je vazniji od pravilne rasvjete jer ako je kornjaci hladno razboliti ce se. Rasvjetu kupi drugi put kada ces biti u mogucnosti. Prilikom kupovine rasvjete obrati pozornost da ona sadrzi UVA i UVB dio spektra.

Pisano: 21.12.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Moj Rafa <3
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Kori
Sutra obavezno kupi grijac! On je vazniji od pravilne rasvjete jer ako je kornjaci hladno razboliti ce se. Rasvjetu kupi drugi put kada ces biti u mogucnosti. Prilikom kupovine rasvjete obrati pozornost da ona sadrzi UVA i UVB dio spektra.

Nije bas tako. Rasvjeta je vaznija, jer rasvjeta grije zrak u aquariumu. Ako drzi kornjacu u stambenom prostoru, gdje se svejedno grije soba, onda voda dostigne cesto puta i sama
odredjenu temparaturu. Vaznije je spotlampa koja grije kopno gdje se kornjaca moze zagrijati na odredjenu temparaturu.

Pisano: 21.12.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Moj Rafa <3
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pa kaze da vec ima obicnu lampu za grijanje pa je pametnije da uzme grijac (osim ako ne drzi temperaturu u toj prostoriji na 25).

Pisano: 21.12.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Moj Rafa <3
#10
Početni član
Početni član


See User information
za ono plavo neam pojma...kupila je pre neki dan moja sestra i na bocici nista ne pise....prodavac je rekao da to cisti vodu...(ali je napomenuo da svejedno moramo da menjamo vodu svaki dan)
covece oni u onom akvarijumu samo su jedan stiropor ubacili....ccc.... sobu ne drzim na 25 stepeni :D ne sada :D leti da :) u sobi ima negde oko 15 stepeni valjda.... a sta ja da kupim sutra?da li ima tih uva lampa u pet shopovima(ja zivim u bednom gradu gde postoji 1 normalni pet shop) koliko kosta lampa? koliko je grejac? e hvala ovo za dodatnu kornjacu :)

Pisano: 21.12.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum