NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
24 korisnika su online (18 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 24

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






par savjeta...
#1
Početni član
Početni član


See User information
imam kornjacu sad ce oko bozica biti 10 godina(drugoj je oko 6.5 god, obje muske), crvenouha, u zadnje vrijeme mi se cini kao da je bolesna. jucer i danas otvara usta cesto kao da zvace nesto, par puta je i "zjevnula",skoro nikako ne jede ova dva dana, zvuk kao kihanje ispusti kad netko naglu udje u sobu i izgleda kao da se prepadne, nikakve druge zvukove ne ispusta. Malo sam citao pa me strah nekako za tu upalu pluca! pokusavam je hraniti raznovrsno, oni suhi racici friskies, svjeze meso 3-4 puta tjedno, razno voce, i povrce. imam plasticnu "posudu" onako 30 l stane u nju, zelim joj uzet neki stakleni akvarij do 80l sa svom opremom. najveci problem su starci, nedokazani su, nemogu im objasnit da je kornjaci sve to potrebno. pitaju me kako rade ti filteri, pa kako cu im cesto mjenjat vodu kad uzmemo taj akvarij/terarij, pa gdje su sve te cijevi za filtere pa gdje je to prikljuceno na vodu, pa kako ce grijac radit dok nas nema kuci i tako te gluposti. zamolio bih vas da mi date par savjeta prvo radi te sumnje na bolest, a onda malo za te filtere, grijace i tako te stvari, jer sigurno ce kupit to kad im netko strucniji objasni malo u vezi tih stvari! hvala!

Pisano: 23.11.2008

Editirano od crowe on 23.11.2008 16:07:51
Editirano od crowe on 23.11.2008 16:17:40
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: par savjeta...
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
To lako moze biti upala pluca sobzirom u cemu je drzis i da nemas nikakvu opremu.

80l je takodje malo..pokusaj ici na sto veci akvarijum.
Sto se tice filtera najbolje bi bilo da nabavis Vanjski kanister filter, jer za akvarijum sa kornjacama terbas jak filter.
Evo kako izgledju imas na ovoj slici:
http://img179.imageshack.us/img179/49/expro1200bs5.jpg
Znaci kao kanister koji bude blizu akvarijuma, ima dva izlaza na koja se pricvrscuju crijeva, jedno za uvlacenje prljave vode u filter i jedno koje vraca nazad priociscenu vodu u akvarijum. Nije uopste komplikovan. Kada budes imao filter neces imati potrebu da mjenjs vodu cesto. Dovoljno bi bilo da jednom mjesecno izvuces 50% vode iz akvarijuma (sto mozes pomocu filtera) i dopunis cistom vodom. Takodje i filter moras cistiti redovno. Ali to je najbolje raditi tada kada mjenjas 50% vode..i onda filter operes u toj vodi tako da ne ubijes previse korisnih bakterija koje se nalaze u filteru.

Sto se tice grijaca to ces vidjeti kolika ti jacina treba kada odlucis koliki akvarijum pravis. Osnovna mjera za jacinu grijaca je 1W = 1 litar. Sto znaci ako ti je akvarij 200l trebao bih nabaviti grijac od 200w. U tvom slucaju za 80l, 100 w ce biti dovoljno.

Takodje nisi naveo kakvu rasvjetu imas? I dali je uopste imas?

Rasvjeta je JAKO bitna za zrvalje tvoje kornjace. Morao bih imati 1 spot sijalicu (grijalicu) za grijanje kopna i jednu UVA/UVB neonku za osvjetljenje akvarijuma i takodje kornjacine potrebe za UVA/UVB spektom.

Sve ovo mozes nabaviti u bolje opremljenim pet shopovima.

Pisano: 23.11.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: par savjeta...
#3
Početni član
Početni član


See User information
hvala na ovome, racunali smo sada sutra idem kod staklara vidjeti mjere i cijenu, mislili smo, 25 visina 50 sirina 80duzina da bude (ispadne oko 100l) grijace, lampu i filter idem gledat u srijedu. kornjaca je prestala "zijevati" iako izgleda kao da nesto zvace nesto!

Pisano: 23.11.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: par savjeta...
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Trebao bi pod hitno nabaviti opremu, lijecenje kornjace nema efekta ako nemas pravilne uvjete. Ako ti je skup akvarij mozes nabaviti veliku plasticnu posudu i u nju smjestiti kornjace. To je puno bolje jer za manje novaca mozes dobiti veci prostor za plivanje. Visina 25 je pre plitko.
Prioritet ti je nabaviti akvarijski grijac i pravilnu rasvjetu.

Starcima reci ovako:
Danasnja akvaristicka oprema je sigurna, ekonomicna i jednostavna za koristenje (plug & play).
Filteri se ne spajaju na vodovod, ovisno o izvedbi samo se postave u akvarij, zakace na rub akvarija ili postave ispod akvarija (kao gore naveden vanjski filter. Ucestalost promjene vode ovisi o puno stvari, ali obicno se mijenja 1/3 vode mjesecno uz usisavanje dva. To je posao od pola sata i ne potrosis vise vode nego sto potrosis za vrijeme jednog kupanja.
Danasnji grijaci su u potpunosti automatski. Namjestis ih na određenju temperaturu i termostat pali i gasi grijac po potrebi.
S obzirom da je grijac upaljen u samo negdje 15% slucajeva potrosnja stuje je jako mala. Filter je stalno ukljucen ali isto malo trosi.

Pisano: 23.11.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: par savjeta...
#5
Početni član
Početni član


See User information
hvala puno! mnogo ste mi pomogli!

Pisano: 23.11.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: par savjeta...
#6
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ljudi se sete da kornjace postoje tek kad budu bolesne.Ti si sam tome doprineo

Pisano: 23.11.2008
kornjace i ribice najlepsi deo moga zivota
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: par savjeta...
#7
Početni član
Početni član


See User information
nije ni danas jela, niti jucer, dam joj komadic mesa koji bi inace u sekundu progutala samo ga gricne i ostavi, zjevnula je par puta, i dode joj da odjednom oci zatvori!

Pisano: 25.11.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: par savjeta...
#8
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Smestaj,temperatura.Ima mnogo razloga

Pisano: 25.11.2008
kornjace i ribice najlepsi deo moga zivota
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: par savjeta...
#9
Početni član
Početni član


See User information
otisao sam danas uzeo joj novi filter i grijac od ferplasta

Pisano: 26.11.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum