NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
6 korisnika su online (4 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 6

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


nisu li valjda bolaene?
#1
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
hallo svima!
jedna moja kornjačica se nogicama svrbi po glavi i kao da zjeva,otvara usta nekoliko puta, nisam sigurna ali moguće da i druga radi to. na stranicama pet centra po odgovorima veterinara zaključila sam da je ili prehlađena ili ima problema sa disanjem. jesam li u pravu?
koliko znam u terariju je sve ok npr fiter je tu, grijač je podešen na 27 stupnjeva, (lampu još nemaju ali će je vrlo brzo dobiti). ako je to na što mislim moram li s njom kod veterinara ili kako da je liječim? svi odgovori dobrodošli!!

Pisano: 11.09.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nisu li valjda bolaene?
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Da li se to događa na kopnu ili u vodi?
Koliko cesto i koliko dugo vec zijeva?
Da li ima otvorene oci, da li su bistre?

Kornjace se ponekad na suhom svrbe po glavi jer skidaju staru kozu, ako se to jako cesto ponavlja (kroz duzi period) moguce da ima problema sa ocima.
Koji put moze zijevnuti, ali ako stalno otvara usta, ispusta cudne zvukove i vidis da hvata zrak onda nesto nije u redu. Tesko je dati dijagnozu sa ovim informacijama i kada ne vidim kornjacu. Prati dalje i pogledaj da li pokazuje neke druge simptome poput plivanja u koso, malaksavosti, obijanja hrane...

Pisano: 11.09.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nisu li valjda bolaene?
#3
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Kod moje je bio sličan slučaj, i još je, ali se smanjio problem iako je još prisutan...
U vodi često u zadnje vrijeme ispušta mjehuriće, nešto poput kašlja, ali ne stalno. pretpostavljam da je razlog tome što voda nije dovoljno topla...
iako, ona uredno traži hranu (čak je i dosadna), plaiva noramlano, i ima bistre oči i živahna je.
Tako da doista ne znam u čemu je problem. Eno u jednom od postova u ovom dijelu foruma sam opisao cijelu situaciju.

Pisano: 12.09.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nisu li valjda bolaene?
#4
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
to obicno radi u vodi, mislim da nikad nije vani, ne cuje se nikakvo piskutanje, mislim da ne kjaslje, ali me nemojte drzati za rijec jos cu pratiti pe se javim. sasvim nornalno pliva, hranu trazi i kada joj dam a i cim se priblizim njoj odma me pocne grickati za prst, ponavljam, jos cu vidjeti pa stizu preciznije informacije

Pisano: 13.09.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nisu li valjda bolaene?
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ja sam imao slićan problem prvo je poćela zijevati a onda puštati kratak piskav glas, nije odbijala hranu, ali se manje kretala....onda sam ustanovio da se radi o upali pluća,.... podigao sam temperaturu na 29 stupnjeva i nakon dvadesetak dana sve se vratilo u normalu,...obavezno ima daji vitaminske kapi da ojaćaju imunitet..

Pisano: 13.09.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nisu li valjda bolaene?
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: _POGLAVNIK_
Ja sam imao slićan problem prvo je poćela zijevati a onda puštati kratak piskav glas, nije odbijala hranu, ali se manje kretala....onda sam ustanovio da se radi o upali pluća,.... podigao sam temperaturu na 29 stupnjeva i nakon dvadesetak dana sve se vratilo u normalu,...obavezno ima daji vitaminske kapi da ojaćaju imunitet..


Ako je sve proslo mozda se samo radilo blagoj respiratornoj infekciji. Budi i dalje na oprezu, kornjaca je mozda samo zalijecena, a ne izlijecena.

Pisano: 13.09.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nisu li valjda bolaene?
#7
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
evo mene opet.
ona moja kornja za koju sam mislila da se razboljela je super. vise se ne svrbi po glavi. davala sam joj vitamine i sad je ok. veselo pliva i papa. hvala na na pomoci. pozz svima

Pisano: 19.09.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nisu li valjda bolaene?
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Baš mi drago...

Pisano: 25.09.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nisu li valjda bolaene?
#9
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
evo mene opet!
ponovo problemi.
moja ona kornjača ona ,,bolesna,, je stvarno bolesna.
jednom sam je prilikom izvadila van iz tetarija i ona je kao kihnula, mislim glasno zapiskutala. nakon toga se poceskala po glavi par puta. zabrinula sam se i odlucila nazvati kliniku šapa (specijaliziranu za gmazove). rekli suu mi da je donesem u ponedjeljak tamo. je li neko vec bio tamo? kaja je adresa? thenks.

Pisano: 12.10.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nisu li valjda bolaene?
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Adresa je Taborska 5a. Ovdje imas vise info: LINK
Veterinarka Maja Lukac ima najvise iskustva sa kornjacama.

Pisano: 12.10.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum