NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (10 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Kornjaca je lose,ozbiljno,treba mi pomoc!
#1
Početni član
Početni član


See User information
Molim Vas za pomoc,izvinjavam Vam se zato sto vam se obracam u zurbi. Kornjaca mi ne jede vec 3,4 dana,nece da pliva,stalno stoji na kamenu. Spustao sam je u vodu,ali ona se vrati i stavljao hranu pored glave u vodi,ali ne vredi. Voda je cista,akvarijum je veliki. Ima jos jedna veca kornjaca u njemu,nju sam cak vadio, da bi manja jela, ali ne pomaze. Ranije je velika tukla tu manju kornjacu oko jela,to je prestalo,pocele su se slagati. Ne znam sta se desava,a zabrinut sam,pa ako mozete,molim Vas za pomoc.


Pisano: 17.07.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kornjaca je lose,ozbiljno,treba mi pomoc!
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Moguce da se radi o upali pluca, provjeri da li kornjaca pokazuje sljedece simptome: da li pliva u koso ili samo pluta (ne moze zaroniti) kada je u vodi, da li ispusta piskutave zvukove, da li ima otvorena usta (kao da hvata zrak), da li joj izlazi sekret na usta ili nos, da li ima zatvorene oci. to su uobicejeni simptomi upale pluca.

Koliko velik je akvarij? Da li imas grijac, UVA-UVB rasvjetu, filter? Sa cime sve hranis kornjace?

Pisano: 17.07.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kornjaca je lose,ozbiljno,treba mi pomoc!
#3
Početni član
Početni član


See User information
Do pre par dana je sve bilo ok,akvarijum ispunjava sve propise,hranim ih racicica i jos necime,ne znam kako se zove. Pliva noramlno,ali jako kratko pa ne mogu da vidim da li je ukrico,jedno i je i zaronila,a moj akva je dubok 28 cm(samo voda), inace dimenzije su 60-40-v40

Pisano: 17.07.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kornjaca je lose,ozbiljno,treba mi pomoc!
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav Dule, diagnoza na daljinu, samo po opisu je uvjek samo predpostavka. Tako i u ovom slucaju.

Evo sto bi ja (skoro pa sigurno) rekao da je razlog:
Citiraj:

Pisano od: dule29
Ranije je velika tukla tu manju kornjacu oko jela,to je prestalo,pocele su se slagati.

Veca kornjaca stresira manju, manja se povlaci. Ne ide u vodu, prestaje biti aktivna i na kraju prestane i jesti. Posljedica od toga je da na kraju cak ugine. One se nisu pocele slagati, nego se manja povukla od vece. Neces moci izbjeci da ih rastavis. Sto prije sto bolje.
Ljep Poz. M.

Pisano: 17.07.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Korn Jaca ever lose, ozbiljno, treba pomoc mi!
#5
Početni član
Početni član


See User information
Hvala Tito puno,probacu,nadam se da ima jos neko da doda nesto...
Pozdrav svima i cekam...

Pisano: 17.07.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Korn Jaca ever lose, ozbiljno, treba pomoc mi!
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nebi zelio zvucati prepotentan. Ali odgovor koji si trazio dobio si. Kornjaca ti je ili bolesna ili pod stresom, trece nema.
Po tvom opisu ja bi prije rekao da je stres od druge kornjace.
Stime ti zelim reci: ne vrijedi ti cekat nagadjanja sto bi moglo jos mozda biti.

Pisano: 17.07.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kornjaca je lose,ozbiljno,treba mi pomoc!
#7
Početni član
Početni član


See User information
U pravu si Tito,jos sinoc sam je prebacio na drugo mesto, u posudu,da ih odvojim, da vidim ima li promena. Eto sada cekam,prvu hranu nije pojela. Cekacu jos para dana... Ali ako bude strah od velike kornjace,sta posle? Da li mozda mogu da je vratim ili su odvojene zauvek?

Pisano: 18.07.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kornjaca je lose,ozbiljno,treba mi pomoc!
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Procitaj malo vise o prehrani, komercijalna hrana ne sadrzi sve sto je potrebno za normalan rast i razvoj kornjaca.

Pisano: 18.07.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kornjaca je lose,ozbiljno,treba mi pomoc!
#9
Početni član
Početni član


See User information
pozz, svima!
imam jedan veliki problem,kornjacu imam oko 4 mjeseca,do prije mjesecddana se ponasala normalno, bila je uzasno pohlepna i prozdrljiva, također hiperaktivna, no kako se ovo vrijeme promjenilo, tj zahladilo, ona spava po cijele dane, tu i tamo ako uhvati sunca osunca se, ali ne jede!
ima akvarij od 25 l, voda joj je uredno 25 C, ima lampu, vodu mijenjam svaka 2 do 3 dana, hranim ju sa racicima, i sa nekom hranom koja je kao stapici, oju sam kupila u pet shopu, i sto su mi rekli da je za nju, ne mijesam sa nasom hranom (salatom, mesom, i sl...) jer su mi rekli daje ona jos premala za to
duga je oko 5 i pol cm
također danas oko ociju su joj se pojavile kao tamnije vrecice, stavila sam ju u kamilicu, malo joj se smanjilo, dali bi trebala nesto drugo?
please help!!!
hvala

Pisano: 04.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kornjaca je lose,ozbiljno,treba mi pomoc!
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
To je mozda upala ociju.Nastavi da je kupas u kamilici,ali ipak sacekaj odgovore malo iskusnijih.

Pisano: 04.11.2009
ĐOLE
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum