NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
14 korisnika su online (10 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 14

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Molim pomoć - rasvjeta HITNO!
#1
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Dakle, kornjačicu imam tjedan dana i akvaterarij joj je uređen kako treba, ima grijač, filtar, kopno i sve...No imam veliki problem s rasvjetom, luda sam skroz, a djelatnici u Pet shopovima očito su još nemuštiji u cijeloj priči od mene.
Napominjem kako nisam "napravi sam" tip i tražim neko gotovo rješenje.
Dakle, kao prvo uopće ne znam što je to "spot" lampa za sunčanje. Za sad kornjača ima običnu žarulju manjeg grla na reflektorici plus upaljenu neonku s poklopca akvarija koji sam bila dobila na poklon pa pojma nemam kakvo je to svjetlo.
Išla sam u Pet shop i kupila neku skupu UVB žarulju za 220+ kuna, ali ona ima neko veliko grlo i ne uđe u tu reflektoricu. Tražila sam reflektorice (kao normalne stolne lampe) većeg grla, ali to ne nalazim, sve imaju ono neko uže grlo, nisu za takve lampe! Onda sam htjela uzeti kao neonsku cijev s UVA+UVB, ali imaju samo s UVB i po dimenzijama ne paše na utor koji ja imam - oni su mi objašnjavali da to ljudi sami slože neke nosače na koje montiraju, niti to znam napraviti, niti znam u što bih uštekala tu cijev.
I sad je jadna kornjača već tjedan dana bez adekvatne rasvjete jer je to meni stvarno komplicirano pa vas lijepo molim ako me itko može uputiti kako da to složim jer sam na rubu živaca, djeluje jednostavno, a nije nimalo jer grla i nastavci međusobno ne pašu pa ne mogu postaviti adekvatne lampe (da ne pričam da nalazim samo UVB žarulje - a što je s UVA komponentom?).

Ako netko slučajno prodaje gotovu rasvjetu, lijepo molim da mi se javi.

Pisano: 06.09.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Molim pomoć - rasvjeta HITNO!
#2
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Molim vas neka mi netko potvrdi da je ovo ok...
U dućanu Egzotika u Tratinskoj kupila sam UVB žarulju (ova koja je na slici namontirana na sivoj lampi) Sylvania Reptistar UV compact UVB (8%), 23 W, daylight 6500 K i žarulju JBL ReptilDay Halogen 50W (1% UVA, dnevni spektar 2900 K - piše da je za svjetlost i toplinu).
Kao što se vidi na slici, stavila sam ih obje 20 cm iznad kopna. Je li to ok? Preblizu, predaleko, taman za tu jačinu?

Smanjena slika


Gdje je najbolje da se obratim s nekim pitanjima koje imam oko čišćenja akvarija i ostalog, vidim da tu baš nije živahno...

Pisano: 10.09.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum