NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
10 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 10

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2)


Odg.: bolest il ne? vodene kornjace
#11
Moderator
Moderator


See User information
Ovo na glavi sam vidjela na predavanju dr Lukač sa veterinarskog fakulteta, apces gnojni kod upale uha, ali ovako na više mjesta ne znam..... rečeno je da se to treba kada sazrije iscijediti tj izvaditi i može se tretirati jodom da se ne inficira.

Nije mi baš jasno da se to pojavilo na više mjesta. Kada se rane tretiraju jodom ili kremom može dermazin ili sl.treba ostaviti kornjaču na suhom barem 15 min da se medikament upije kroz kožu.

Pisano: 04.07.2016
Ne treba se stidjeti priznanja da smo pogriješili, jer to drugim riječima znači da smo danas pametniji nego jučer. (A.Pope)
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: bolest il ne? vodene kornjace
#12
Početni član
Početni član


See User information
Jedan veci mjehuric joj je otpao i to mjesto je pobjelilo. bila je to kao kuglica ali nije bila rijetka nego ko gumenasta. Medutim, danas sam primjetila kako joj se kozica na glavi i vratu ljusti. To se primjeti dok je u vodi. Takoder joj je oklop pobjelio i lagano omekanio. Rekli su nam u pet shopu da joj je dovoljno a joj dajemo one stapice za hranu i ubaciti salatu nekada ili tako nesto.
Danas sam joj promjenila vodu i stavila joj vodu obicnu gradsku jer sam se tek danas sjetila da mi doma imamo vodu iz bunara koji je u tragovima slankast, pa neznam dali joj to moze naskoditi.
Htjela sam joj kupiti mozda kalcija ali opet pise na internetu da se ne preporuca pa vise neznam sta da napravim.
Svakako cu joj pojacati prehranu, pocet cu s pilecim bjelim mesom.
Zabrinuta sam bas zbog nje, nebi zeljela da ugine mojom krivicom jer sam neiskusni vlasnik.

Pisano: 05.07.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: bolest il ne? vodene kornjace
#13
Moderator
Moderator


See User information
Kupi aquasafe za vodu.

Dobro je što je to samo od sebe sazrelo i izašlo van. kako kornjača raste, a hoće jer se dobro brineš za nju, mogu ostati mali ožiljci, ali to nije bino, bitno je da se rane zatvore. Ja bih uzela u apoteci dermazin.
Iz svog iskustva, a nama dostupna krema koja je za revitalizaciju tkiva nakon opeklina i rana i štapićem za uho mazala, ali na mjesta koja se očiste od apscesa. Tako malu kornjaču je čak i bedasto nositi veterinaru. Marijan ti je napisao da ranu dezinficiraš, možeš jodom ili običnom fiziološkom otopinom iz apoteke. Od joda ostane žuto, ali s vremenom prođe. Nakon toga kornjaču 15 min ostaviti na suhom da se upije.

Pročitaj ovo: U kornjača se javljaju slijedeće promjene na koži i oklopu: naslage na oklopu (alge, kamenac i sl.), ljuštenje kože i oklopa koja u kornjača može biti fiziološka pojava, a može ukazivati i na nedostatak nutritivnih elemenata u prehrani, lošu kvalitetu vode, te na infekcije bakterijske i gljivične etiologije na koži ili unutar organizma. Izmjenjivanje kože i oklopa je redovita pojava u kornjača, no razlikuje se od ljuštenja kože kod ostalih reptila. Rubovi pločica na oklopu se počinju izdizati, te naposljetku otpadnu. No sve pločice ne otpadaju istovremeno. Ispod odignutog dijela često se nakuplja zrak. Ovakva pojava je vidljiva kada je kornjača u vodi, kada se oklop presijava u bakrenu ili bijelu boju. Ne preporuča se kožu koja se ljušti ili oklop na silu skidati. U tom slučaju često se dešavaju ozljede i defekti tkiva koji predstavljaju idealan medij za razvoj mikroorganizama, a dešava se i da se skine preveliki i preduboki dio, pa koštani i mesni dio direktno komuniciraju s okolinom, što uz krvarenje, često završava i infekcijom. Česte su i kožne infekcije, koje se manifestiraju promjenama na koži u vidu crvenkaste boje (Pseudomonas sp.) ili bjelkasto-sluzavih promjena. Po primarnoj bakterijskoj infekciji često slijedi i sekundarna gljivična infekcija, zbog pada imuniteta ili dugotrajne antibiotske terapije. Gljivične infekcije osim sekundarno, mogu biti i primaran uzrok promjena na koži, koje se sekundarno kompliciraju bakterijama. Ne treba isključiti niti mehaničke ozljede oklopa, koje se manifestiraju pored ostalih i simptomima koje navodite, a također mogu završiti infekcijama.
Dakle, prije svega obratite pozornost na uvjete u terariju, te ako nisu zadovoljavajući, svakako ih prilagodite potrebama kornjače. Prehrana je također vrlo bitna, a mora obavezno sadržavati pileće, teleće meso, pileće jetrice, ribu itd., uz obavezno dodavanje multivitaminskih pripravaka (savjt veterinara)

Ja bih preporučila hranjenje više puta dnevno po malo na pincetu ili čačkalicu pileće srce i jetricu, kuhanu mrkvu bez soli. Kornjača reagira na miris i boju, glavnih vitamina ima u iznutricama. Srce , ribu možeš na sitno narezati i smrznuti i po potrebi porciju odmrznuti.

Javi kako je kornjača.
Pozdrav, Tamara

Pisano: 05.07.2016
Ne treba se stidjeti priznanja da smo pogriješili, jer to drugim riječima znači da smo danas pametniji nego jučer. (A.Pope)
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: bolest il ne? vodene kornjace
#14
Početni član
Početni član


See User information
Imam reptosafe za vodu neznam dali je to to.
Danas sam joj dala pilece bijelo meso i navalila je ko da nije nikada jela. Probat cu dermazinom joj mazati, nadam se da ce joj to proci.

Pisano: 05.07.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: bolest il ne? vodene kornjace
#15
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Taj gnoj se pojavi cesto kod rana na kozi. Gnoj kod kornjaca je u cvrstom stanju, ne kao kod nas u tekucem. Napisao sam vec da se rane deziniciraju i da se kornjaca nedira previse. To se zna pojaviti na vratu, udovima i svugdje gdje je koza, ne samo na uhu. Da kornjaca jede je dobar znak, najvaznija ti je kvalitetna voda. Produkt Easy Life (cuo sam da ga ima i u HR) je dobar, puno bolji od Aquasafe. Kornjaca treba imati osnovne uvjete (cistu vodu, mjesto gdje se moze suncati, hranu) i rane ce zarasti, odnosno gnoj ce ispasti sam.

Pisano: 05.07.2016
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum