NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
11 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 11

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 (3) 4 »


Odg.: Pozdrav i pitanje o malom Žarku
#21
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ajde ovako. Veceras joj daj nesto za jest.
A od sutra si uzmi naviku oko 8, 9 ujutro daj joj neko meso, al sitno narezano da moze odmah progutat. I isto tako navecer.
Znaci hranis je do prvih 6 mjeseci dva puta dnevno. I kad joj stavis hranu pusti je. Pogledaj kroz 20 tak minuta dali je pojela.

Pisano: 09.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Pozdrav i pitanje o malom Žarku
#22
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Jeo je jutros dzigericu.Sitne komadice,gledacu da menjam vrstu mesa da bude i ribe...Moram rano oko 5ujutro jer sam tad ja slobodna a i on tad trazi hranu cim se probudi jako je gladan.Samo jedno pitanje-kako i kad se prelazi na biljnu hranu i jel se i kad predje daje ponekad meso? Hvala. Velliki pozdarv i zahvalnost od malog Zarka! ps.gde ima o anatomiji kornjaca-link?

Pisano: 10.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Pozdrav i pitanje o malom Žarku
#23
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Drago mi je da je jela. Sad tako i navecer. Probaj je sto raznovrsnije hraniti.
Kornjace ce uvijek trazit hranu kad vide osobu koja je hrani. Tako da nemoj pretjerivati, prvenstveno radi zdravlja kornjace.
Sta se biljne prehrane tice ponudi joj vec sad slobodno. Ako prihvati prihvati, ako ne opet dobro. Al pazi da joj osnovna hrana barem prve dvije godine bude mesna.

Kad se prede na biljnu hranu treba im osigurati i mesni obrok.
Al do toga imas vremena.

Sta se tice anatomije kornjace, proguglaj Trachemys i citaj. :)

Pisano: 10.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Pozdrav i pitanje o malom Žarku
#24
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Znaci 2x dnevno mesno u prvih 6 meseci -raznovrsno!A posle po jednom ili redje ali do 2 god.mesno a zatim prvenstveno biljno,ako sam pravilno shvatila?Izvinjavam se ako nesto nisam mozda ili sigurno bas dobro razumela.On je jako stidljiv i umeren ,nece s njim biti problema sto se tice prejedanja(brzo i malo jede...) i slicnog!! Inace probacu i da ubacujem povrce i drugo biljno pa cemo videti,svakako cu javiti.Ja i Zare smo jako zadovoljni odgovorima i puno SVE VAS POZDRAVLJAMO!

Pisano: 10.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Pozdrav i pitanje o malom Žarku
#25
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nakon sest mjeseci jedno hranjenje a nakon godine dana mozes svaki drugi ili treci dan.
Znaci do druge godine gledaj da je pretezno mesna hrana, a onda pocni uvodit bilje. Ima lista bilja koje kornjace smiju jesti.
Ja svojim omnivorima skuham mrkvu u cistoj vodi. I prihvacaju je. Prihvacaju i crveni radic i matovilac te list maslacka.

Mada moj iskren savijet. Razmisli dok je jos kornjaca mala o vecem akvariju, a ovaj slozi za uzgoj ribica, kozica i vodenog bilja bas za prehranu kornjace.

Pisano: 10.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Pozdrav i pitanje o malom Žarku-hvala
#26
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Hvala veliko!Pozdrav!

Pisano: 10.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Pozdrav i pitanje o malom Žarku-hvala
#27
Moderator
Moderator


See User information
Evo, svi su odgovori na mjestu, slažem se, a ti pitaj ako nešto trebaš.

Pisano: 12.01.2016
Ne treba se stidjeti priznanja da smo pogriješili, jer to drugim riječima znači da smo danas pametniji nego jučer. (A.Pope)
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Zarko raste malo ali slabo jede...
#28
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Zarko je porastao oko 2-3mm danas sam ga merila,od kako je stigao za Novu godinu kod nas.Jako se malo ljuspa/o.Ne znam jel mora da se ljusti jer sam one crvenouhe sto sam imala gajila do neke velicine ali nijedna se nije ljustila dok je rasla?Molim da mi odgovori neko ko se razume,ili bilo koje misljenje?Koja tvrdoca vode treba da je u terarijumu?(ph?)Inace nisam nikad imala problem sa ishranom i ,,dresurom''sve kornjace su mi bile ,,vaspitane''sto se tice ishrane,a ovaj malisa nece da jede,sve nesto slabo.Uzasno lenjo izgleda,jede samo kad pregladni.Ja mu svasta nudim :belo,dzigericu,pastrmku,racice,rugil ,insekte s nekim stapicima od jbl,probala sam zelenu salatu,jabuku i kabombu,ali sve slabo-biljke nista.Uglavnom se sunca i pliva tako da mi deluje zdravo,ne bih rekla da mu je nesto sa zdravljem.Plocice na oklopu se nekako ,,rastezu''(po onim linijama izmedju)-jel to pravilan nacin rasta oklopa?Prvi put primcujem da Zarko malo raste? Hvala na svemu od saveta,i veliki pozdrav svima koji se bave kornjacama.

Pisano: 21.02.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Zarko raste malo ali slabo jede...
#29
Moderator
Moderator


See User information
Tvoja mala kornjačica je još beba. Ne možeš očekivati da raste kao gljiva
Ova vrsta sa godinu dana (ovisno jel mužjak ili ženka neće biti veća od dlana tj može imati nekih 6-10 cm duljine oklopa, ali i ne mora.
Koliko je star/a? tj. kada si ju dobila, jer obićno u trgovinu dođu već sa 1-2 mj, a može i dulje, no zbog loših uvjeta ne rastu tako brzo kao u uvjetima kod kuće.
Ajde ga uslikaj. Mislim da je svaka kornjača jedinka za sebe, kao i čovjek. netko više jede, netko manje. Netko je živahniji, netko mirniji., tako i netko brže raste , netko sporije.

Ako ima uvjete , a ima za dobar i kvalitetan život i čistu vodu, te redovno hranjenje, nemaš potrebe brinuti se. Nije trom, usporen, ne pluta, ne ispušta čudne zvukove....pusti ga, sve će sjesti na svoje mjesto. Kornjače imaju spori metabolizam što znaći da dulje probavljaju hranu, pa ako i ne jedu puno ništa im se neće dogoditi. Trebaš ustaliti raspored hranjenja. Probaj jednom namirnicom, nemoj mješati jednom dnevno u jednakim razmacima, znači ako je 6 popodne svaki dan u to vrijeme npr. meso, pa kada pojede daj koju granulicu-štapić. Probaj tjedan dana pa se javi. A ljuštenje, netko manje netko više, temp.vode najmanje 22 stupnja kopno do 28 stupnjeva.

Probaj meso mjenjati svaki dan, uz granule, zbog pračenja apetita, za tjedan dana ćeš vidjeti što ćeš novo ubaciti u jelovnik. Kornjača može biti zbunjena ako joj ubaciš 5 namirnica odjednom. Tako će se postupno naviknuti na raznovrsnu hranu.

Pisano: 22.02.2016
Ne treba se stidjeti priznanja da smo pogriješili, jer to drugim riječima znači da smo danas pametniji nego jučer. (A.Pope)
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Zarko -hvala na odg.
#30
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Imao je 3 meseca kad smo ga dobili i skoro 3 cm.Uslikacu ga posle pa cu poslati sliku,mada vec imam neke onako u ruci slikan ali nisu mi jos na kompu.Vidim da proba stapice,mozda ce uspeti da ih zavoli,jedino sto ja ne znam kako da ih serviram,jer kad ih izlomim ,njemu je velicina odgovarajuca da ih strpa u usta ali pljune jer se jos ne raskvase u vodi-moracu o tome voditi racuna.Mada su mi prethodne kornjace jele i na suvom sto znam da ne sme ali nije mi jasno kako se nisu davile?Inace njegova je dobra volja da ih proba,deluje da ce postati dobra kornjaca,i da je ovo sa hranom privremen problem.Jel su stapici pogodni,da mu ne uspore rast,jel se moraju kombinovati s mesnom hranom.Najvise voli belo meso,bas mnogo,zatim pastrmku,pa tek onda dzigericu-bas je nesto i ne voli,ne znam zasto.Pojede belog po 1 cm svaki dan ali nekad nece,nadam se da je to ispravno.Svakako hvala na odgovoru.Prilozicu sliku ovde malo kasnije.Veliki pozdarav od nas.

Pisano: 23.02.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum