NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
13 korisnika su online (10 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 13

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 »


Vaskrsije-Ralf
#1
Početni član
Početni član


See User information
Pozdrav svima, javljam se iz Beograda.
Da predstavim svog ljubimca,ciji sam vlasnik od pre par dana.
Do pre par dana skoro pa nista nisam znao o kornjacama ali sada sam dosta stvari naucio sa ovog foruma.....

Evo slike naseg ljubimca.

Smanjena slika

E sad na pocetku jedno pitanje za poznavaoce...Koja je kornjaca u pitanju ?

Inace je jako mali....4cm odprilike....

Dosao je u nas dom sa ovim malim akvarijumom

Smanjena slika

Smanjena slika

Naravno da mu to nije odgovarajuci smestaj i ja sam se potrudio da mu obezbedimo malo bole uslove....sad to izgleda ovako

Smanjena slika

Smanjena slika

Smanjena slika

Smanjena slika

Za sada mislim da ce mu odgovarati....Samo jos da kupimo UVB lampu i bice super (nema ih niko u prodaji)

Imam i pitanje odmah na pocetku.
Nece nikako da se popne na ostrvce za suncanje,zbog cega ?
Ja ga podignem sa rukom i ostavim ga gore a on brze-bolje pobegne u vodu. U cemu gresim ?

Za sada toliko,da ne smorim za prvi put....


Pisano: 21.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Vaskrsije-Ralf
#2
Početni član
Početni član


See User information
Pozdrav, ovo je zutouha kornjaca, koliko vidim na slikama. Za njih vazi sve isto kao i za crvenouhe, gotovo su identicne tako da kad citas o crvenouhim mozes da primenis i na svoju slobodno. Rastu velike, trebace ti dosta veci akvarijum al otom potom.
Kornjaca mora da ima razlog da izadje, mesto na koje se penje treba da bude dobro osvetljeno i toplo, u protivnom se nece penjati. Stavi spot sijalicu ili cak obicnu i popece se. Drugi razlog moze biti zbog novog okruzenja, jako je mala, to je mladunac star par meseci i trebace mu bar godinu dana da se potpuno oslobodi. U pocetku se nece penjati, pa posle hoce ali ce bezati u vodu na najtisi zvuk ili pokret. Nakon nekih godinu dana oslobodice se toliko da mozes i da je pipas nece bezati u vodu.
I da, nikad nece ostati na kopnu ako je neko stavi na kopno. Mora da izadje sama. Ove kornjace su na vrhu lanca ishrane u vodi, brze jake, ali na suvom su slabe, spore i zato ce bezati u vodu kada je izvadis na kopno. U vodi se oseca sigurno.
Ima dosta mesta u bg gde se mogu nabaviti lampe, ne kao za akvaristiku al ima koliko toliko solifne ponude. Jedino su cene jako visoke.
Pozdrav i srecno!

Pisano: 22.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Vaskrsije-Ralf
#3
Moderator
Moderator


See User information
Tako je, kornjačica je mala i boji se. Trebat će vremena da se navikne na smještaj i prehranu.
Pavle ti je dobro napisao.

Pisano: 22.01.2016
Ne treba se stidjeti priznanja da smo pogriješili, jer to drugim riječima znači da smo danas pametniji nego jučer. (A.Pope)
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Vaskrsije-Ralf
#4
Početni član
Početni član


See User information
Hvala na odgovorima....
Predpostavio sam i ja da je previse mala i da se plasi pa da zato nece da se popne na kopno.Za sada je hranimo kuvanom piletinom i sa onim malim racicima....mada racice dobije samo po neki,cisto da se zasladi....
Pravo da vam kazem mene je najvise zabrinjavalo to sto nece na ostrvo za suncanje zbog pravilnog razvoja oklopa (procitao sam na forumu da je to neophodno).Da li bi trebalo da joj sa nekim vitaminskim kapima mazem oklop?
Po ceo dan je u vodi,zato se plasim da oklop ne omeksa.
Akvarijum smo napunili flasiranom vodom Aqva vivom,mislim da je ona bolja od cesmovace.......Da li sam u pravu? U pet sopu smo kupili i kapi za vodu Reptilit i rekli su nam da ih stavljamo 7 dana po dve kapi,pa onda 7 dana pauze,da li je to OK ?
UVB lampu jos nismo nasli....po radnjama ima raznoraznih ali za zmije i gustere,ne i za kornjace.Cak ih nema ni po oglasima...Pronasao sam neke na Aliexpressu ali je rok dostave do 60 dana.Sta da radim, da li to da narucim i cekam?

Pozdrav

Pisano: 22.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Vaskrsije-Ralf
#5
Početni član
Početni član


See User information
Nije bitno da li je sijalica za zmije, gustere, kameleone, itd. Nije bitno koja je vrsta gmizavca na slici, bitno je kom podnevlju pripada. Zutouha kornjaca pripada sub tropskom pojasu, sto znaci da trazis od 2-5% uv. Npr arcadia ima odlicnu ponudu za sve vrste gmizavca i najkvalitetnija je rasveta koja kod nas moze da se kupi. Sera npr ima 5 i 10%, kosta oko 2,500 din moze da se naruci kod nas stigne za dva dana. Arcadiu moras malo potraziti bolje, i moras nabaviti prigusnice za t5, sto je malo komplikovanije. Vidi da li ima neko da ti to sredi, i skupi jedno 4,000 bice sasvim dovoljno za narednih godinu dana, i kornjaca ce imati odlicnu rasvetu.
Za par dana u vodi joj nece biti nista,nije to tako osetljivo. Kad poraste za koju godinu videces kakva je ovo zver.

Pisano: 22.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Vaskrsije-Ralf
#6
Početni član
Početni član


See User information
Ok,potrazicu svakako sijalice,mada u pet shopu na Novom Beogradu imaju te sijalice za zmije i gustere ali ne i za kornjace (tako mi je rekao prodavac),a ja se bas i ne razumem u tu materiju.Sto se tice cena one su u rasponu od 1100-2200 RSD (9-18e) i to je prilicno povoljno ali nisu odgovarajuce.
Znaci li to da za sad nemoram ni sa cime da mazem oklop ?

Pisano: 22.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Vaskrsije-Ralf
#7
Početni član
Početni član


See User information
To sto ti prodavci pricaju slobodno odmah zaboravi. To nisu teraristi i akvaristi nego prodavci. Cilj im je da prodaju robu. Dakle ne mazes nista na oklop, kornjace ne mogu nista da upiju preko oklopa osim uv zracenje. Kad smo kod uv-a, ne postoji uv za zmije, konje, ljude.. Sve to dolazi od jednog jedinog sunca koje imamo. Dakle ako je 10% odmaknes malo vise, na 35-40 cm od kopna. Ako je 5% onda na 25-30 cm i miran si. Pitaj prodavca bar da ti kaze koliko % uv ima ili nadji sam na kutiji. Ne mora na njoj da pise da je za kornjacu.
Dakle kornjacu ne diras, ne mazes, ne setas, pustis je da pliva i da se sunca. Hrana jednom dnevno i ostatak samo gledanje.

Pisano: 23.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Vaskrsije-Ralf
#8
Početni član
Početni član


See User information
Bas cu danas ponovo da svratim do Pet shopa,pa da vidim sta ce da mi kazu...
Slikacu sijalice pa cu da okacim ovde slike.
Inace kod nas nema nista novo......Vaskrsije-Ralf jos uvek nece na ostrvo da se sunca.

Pisano: 23.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Vaskrsije-Ralf
#9
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
U pet Centru Novi Beograd ima Uva I uvb i spojeno UVA-UVB sijalice mada ne znam za koji tip zivotinja ali mislim da to nema veze jer je u akva-terariju.Izvinii,ne razumem se puno ,samo bih da pomognem koliko mogu...Ps,mnogo ti je lepo uredjen akvarijum.Ja sam jednom drzala kornjacicu u akvariju koja nije htela na kopno koje je bilo po uzoru na zoo med a mislim da joj je bila preduboka voda,ali to je bilo davno,detalje ne pamtim.Znam da je malo slabije plivala...Pa sam postavku morala da izmenim.Nadam se da ces se ti snaci.Jos jednom pozdrav!

Pisano: 25.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Vaskrsije-Ralf
#10
Početni član
Početni član


See User information
Bio sam u Subotu i imali su samo ove dnevne sijalice...

Smanjena slika

Tako da nisam nista uradio,trazimo i dalje....

Naravno da se ne ljutim,napravo sve dobro namerne sugestije su dobro dosle,pogotovo zato sto sam apsolutni pocetnik u ovome
Akvarium sam pravio tek sto sam dobro prostudirao forum .

Smanjena slika

Jos uvek kornjaca ne zeli da se sunca..

Smanjena slika

Ovo je najdalje sto smo stigli...

Smanjena slika

A jel tako da je lepo...i ja bi se ovde suncao...

Smanjena slika

Smanjena slika

Ali zato pliva kao riba...

Smanjena slika

Toliko za sada...

Pozdrav

Pisano: 25.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum