NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
16 korisnika su online (10 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 16

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Trixy je bolesna molimo pomoć :(
#1
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Riječ je o žutouhoj ženskoj kornjači. Ovo je njen topic

http://kornjace.com/modules/newbb/vie ... t_id=21182&keywords=trixy

Primjetili smo prije možda tjedan - dva da pliva ukoso (na desnu stranu je nagnuta). Zaranja bez problema i sunča se normalno. Šarala sam po frumu i skužila da nema upalu pluća, jer kad je vani ne ispušta nikakve zvukove, nema sline, i može zaroniti kad je u vodi. Međutim grijač je bio naštiman na 26 stupnjeva. Čitajući savjete na forumu digli smo ga na 30, sunčalište je na 35, pokrivali smo sa ručnikom ovaj otvoreni dio stražnji da joj se zadrži toplina preko noći, jer je par dana tih bilo jako hladno - tada joj se stanje popravilo - počela je plivati normalno, nije bila više ukošena.

Međutim.

Sada ima 3-5 dana da neće uopće na kopno, jela je normalno sve do danas. Primjetili smo da je jučer samo stajala na drvetu malo u vodi malo vani, dio oklopa je bio suh (1/3 vrha oklopa) do polovice onih velikih pločica. Dali smo joj jest - neće da jede.

Temperatura vode je 30 i dalje, sunčalište je 35.

Izvadili smo je ručno na kopno i eno je na kopnu već zadnje 2 ure. Meškolji se, sunnča se, chilla. Širi nogice i mlatara sa njima - suši se. Svako malo se pomjeri na neko drugu poziciju, ali i dalje stoji. Ali ne ulazi u vodu.

Pitala sam veta - ne znaju ništa sa kornjačama... Ako me imate gdje uputit da odem u Splitu ili neki savjet bila bih vam zahvalna.

BTW čitala sam da ta nakošenost može biti ako se nagutala šljunka. I da su jednoj kopnenoj to riješili tako da su stavili mali vibrator na dno oklopa, učvrstili trakama i to je potaknulo crijeva da izbaci šljunak. Možda za vodene ima neka hrana ili nešto da potakne to izbacivanje.

Pisano: 14.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Trixy je bolesna molimo pomoć :(
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nista ti sa sigurnoscu nemogu reci, jer ti ne znam kornjacu, nisam je vidio i ne mogu to ocijeniti (uz to jos da nisam veterinar). Jedino sto mogu reci da ljudi ovdje cesto puno citaju i onda krivo protumace neke simptome, kao sto si ti to krivo plivanje. Nije ti potreba dizati temparaturu na 30, ako je kornjaca (sto je vjerovatno) zdrava. I to sa gutanjem pjeska je sasvim nesto drugo. To sa vibratorom nisam citao (hvala Bogu) niti znam koje okolnosti i koji "strucnjaci" su to radili. Kornjacu nije potrebno na silu tjerati da se sunca, ona, ako ima uslove, sama ce izabrati, kada ce to biti i kada ne. Ovako citajuci tvoj post, pada mi na um, da kornjaca mozda ima jaja, pa ih treba poleci, kornjace kada imaju jaja, prestaju jesti, prije nego sto ce ih poleci. Sada je pitanje, dali imas gdje ih moze poleci? Kutiju sa pjeskom?

Pisano: 15.01.2016
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Trixy je bolesna molimo pomoć :(
#3
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Hvala na odgovoru.

Nema nesilište, ne znam kako da ga napravim, pošto je sunčalište fiksirano za akvarij. Radili smo nadogradnju na kavarij sa bočnih strana radi poklopca, da ima više prostora u visinu.

Što da napravim i kako da iskombiniram?

Mogu li iskombinirati pliću posudu pa staviti na sunčalište, jer čitala sam na forumu da mora biti barem 20 cm duboka?

Inače sve savjeete što sam pročitala su bili od Koria, tebe ili cuki :D
Ali eto barem sam dobro zaključila da nije upala pluća :D

Nikad en prisiljavamo na ništa, digli smo je na sunčalište jer smo mislili da se umorila od tog plivanja na koso jer se muči, ali evo nije se skinula sa sunčališta nikako. ostavili smo joj upaljeno svitlo cilu noć . ne znam jesmo li falili, ali da joj smeta išla bi u vodu. smanjila sam temperaturu vode.

Pisano: 15.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Trixy je bolesna molimo pomoć :(
#4
Moderator
Moderator


See User information
Da, ako je ženka, možeš joj iskombinirati privremeno kutiju sa pijeskom nek se sunča u njoj, samo napravi otvor i pričvrsti da može ući. Ne mora biti 20 cm, ako je sve improvizirano i skučeni je prostor, bitno je da ona može nogicama kopati i mlatarati po pijesku.

Marijan ti je u potpunosti ispravno rekao, smanjiti temperaturu vode i ne dirati kornjaču. Starije kornjače od godinu dana na dalje, nije potrebno hraniti svaki dan. One imaju kao gmazovi sporiji metabolizam i dulje probavljaju hranu, dakle ako neće jesti probaj joj dati drugi dan u isto vrijeme. Nadam se da ju hraniš mesom i ribom.

E da, svijetlo, bez obzira u kakvom je stanju kornjača, a bolesna nije, kornjača mora imati noć/dan, ne ostavljati po noći upaljeno svijetlo. Drugo je ako svijetlo dolazi iz rasvjete sobe, pa se vidi do kasno u noć, ali ispred/iznad akvarija ne treba.




Pisano: 16.01.2016
Ne treba se stidjeti priznanja da smo pogriješili, jer to drugim riječima znači da smo danas pametniji nego jučer. (A.Pope)
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Trixy je bolesna molimo pomoć :(
#5
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Hvala i jednom i drugome.

Možda sam tribala ovo sve napisati, a ne staviti link na njen topic ovdje na fromu

Znači ima 7-8 godina, u nas je došla kad je imala 5 (to misle bivši vlasnici). Kod nas je dobila novi dom - akvarij 100x40x45, s nadogradnjom, poklopcem, naravno grijač, filter, sunčalište. Sve po ps. Minja pločice na oklopu - raste. To traje već neko vrime. Agilna, sretna vodena kornjača. NItko je ne dira, nitko je ne vadi iz akva, ne putštamo je da šeće okolo.

Svitlo joj gori priko dana od cca 7-8 ujutro (kad idemo na posao), pa dok vani ne padne mrak. Tako pratimo prirodne cikluse svijetla. (sinoć ga nismo gasili kako sam prije objasnila.).

Hranimo je isključivo zelenjavom i to 1-2 tjedno. Rukola, mrkva, matovilac, radič (domaći i divlji). nekad užicam u zoohobiju male one pužiće i neku vodenu biljku da se počasti.

Akvarij čistimo mjesečno jednom, s time da nekad samo usisamo dno, nekad isperemo filter, nekad ispraznimo 2/3 vode, nekad 1/3 ... NIKAD u vodi iz špine, nego u onoj što smo iz akvarija isisali. Staklo od akvarija ne peremo nikakvim sredstvom.

Mislim da sam sada navela sve, tako da možete vi lakše eliminirati što možda ne štima.

Pijesak stiže sutra pa ćemo vidjeti.

hvala još jednom. :)


Pisano: 16.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Trixy je bolesna molimo pomoć :(
#6
Moderator
Moderator


See User information
Kako se danas ponaša kornjača?

Baš čitam, prehrana isključivo biljnom hranom, možda malo mesa proteina, ne bi škodilo, možda riba....

Vidi, ako uspiješ izimprovizirati kutiju s pijeskom, kako će se ponašati. Smještaj joj je jako lijep

Pisano: 16.01.2016
Ne treba se stidjeti priznanja da smo pogriješili, jer to drugim riječima znači da smo danas pametniji nego jučer. (A.Pope)
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum