NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
17 korisnika su online (12 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 17

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Kako spasiti kornjače?
#1
Početni član
Početni član


See User information
Pozdrav svima.
Imam jedno zemljište za poljoprivrednu obradu koje se nije godinama obrađivalo, a ove godine će se urediti za uzgoj bilja. Prošlo ljeto sam bio na zemljištu i primjetio sam velik broj kornjača-čančara. U nekih 15tak min sam naišao na 10tak komada, a vjerujem da ih ima još barem 3-4 puta toliko. Uglavnom su bile veličine (dužine) 15tak cm.
To stanište je klasični hercegovački krajolik, kamenito područje sa dosta šikare.
Ovih dana sam ponovno bio na tom terenu i primjetio sam da nema nijedne kornjače i sjetim se onda da kornjače budu u hibernaciji preko zime.

Budući da se to zemljište mora početi obrađivati kroz koji tjedan, zanima me na koji način spasiti kornjače (obrađivat će se traktorom i rovokopačem, bit će dosta grube obrade). Znam da ih je najbolje ne dirati nikako, ali evo u ovoj situaciji bih volio pronaći najbolji način da ih premjestim na sigurno. (uokolo je isti tip terena i samo bih ih premjestio).
Hvala i lijep pozdrav

Pisano: 09.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Kako spasiti kornjače?
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Uh. Tesko pitanje.
Ja iskreno neznam sta bi rekao. Mozda da pokupis koje nades i stavis u neki podrum u gajbu. Pa kad zatopli ih pustis na livadu blizu te buduce oranice.

Pisano: 09.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Kako spasiti kornjače?
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav, prije svega pohvala za trud da to rijesis na odgovarajuci nacin. Ni sam ne znam sto bi ti tu najbolje mogao reci, jer cancarama prekidati hibernaciju nije nikad dobro. Da ih trazis, skupljas i u ovo vrijeme opet pustas van, nevalja. Da ih stavljas kod sebe u neki podrum, ostaje pitanje dali imas toliko mjesta i dali bi znao ih staviti odgovarajuci da nastave hibernirati (da ne spominjem dali bi ih uopste nasao sada, jer su zakopane). Najbolje bi bilo, kada bi mogao sacekati dok se pocnu buditi (ovisno o temparaturama, od krajem Marta) pa ih onda premjestati na isto podrucje izvan tvog zemljista. Kontaktirao sam Bosansko-Hercegovacko Herpetolosko Drustvo, mozda ti oni mogu nekako, barem savjetom, pomoci.

Pisano: 09.01.2016
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum