NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (10 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Vlaga u prostoriji
#1
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Sto radite po pitanju vlage u prostoriji ugdje drzite koranju odnosno akvarij ( mom slucaju u dnevnoj sobi ).

Naime kad sam dobila kornjacu u 1 mj i nakon sto sam osposobila akvarij ubrzo je u cosku sobe kod balkonskih vrata (gdje j enajhladnije) nastala plijesan. Vlasnici zgradu su to ocistili i prefarbalii ne zna sta su jos napravili uglavnom cijelo proljece i ljeto je sve bilo super.

Sad kako je zahladilo opet se pojavila plijesan. Danas je opet bio netko to pogledati i ocistio ali je rekao da je to od akvarija i da bi akvarij trebalo drzati odozgo zatvorenim.

Koliko ja znam to nije dobro za kornjacu, zar ne? i ako zatvorim onda grijaca lampa nece grijati otok vec plasticni poklopac!

Izmjerili su i temperaturu i na dnu akvarija je bilo 27 stupnjeva, na sredini oko 25 a na vrhu vode oko 22.

molim za savjete..hvala!!

Pisano: 15.10.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Vlaga u prostoriji
#2
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Vjerovatno sam akvarij i nije problem nego samo "pomaze" postojecem problemu. Ja sam godinama u dnevnom imala otvoren akvarij i nikad nije bio problem s vlagom. Cak bi rekla da po zimi kad se grije dobro i dodje da malo podigne vlagu u prostoriji. Sada je tamo zatvoreni akvarij, ovaj otvoreni se preselio u blagovaonu. Isto nema nikakvih problema. Dok u spavacoj sobi gdje nemam akvarija imam problem s vlagom i gljivicama jer je problem s vanjske strane zida, odnosno nije dobro izveden spoj kuce s garazom. S obzirom da je rijec o malo vecoj investiciji trenutno sam pokusala rijesit problem s elektricnim odvlazivacem koji radi preko dana u toj sobi i iz kojeg svaki drugi dan izbacimo po 3 litre vode koje skupi iz zraka. Jedno vrijeme sam testirala s meteoroloskom stanicom. U dnevnom je bilo oko 40% vlage (preporuca se do 60%), a u spavacoj sobi i preko 85%.
A sto se tice razlicite temperature vode, grijac se preporuca staviti tamo di voda dobro cirkulira i tako bi trebala dobit ujednaceniju temperaturu vode. Poklopac ne mora stetit kornjaci, samo treba lampe prilagodit. Iznad lampi se stave reflektorke ili se poklopac prelijepi aluminijskom folijom da se zrake odbijaju pa nema grijanja poklopca. Ali svakako moras pustit i otvore za zrak pa ce ti opet to dizat vlagu u prostoriji i onda isplivavaju problemi. Najvjerovatnije radi lose izolacije i fasade.

Pisano: 16.10.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Vlaga u prostoriji
#3
Aktivan član
Aktivan član


See User information
ok hvala, da i ja mislim da je radi lose izloacije ali vlasnicima zgrade je lakse okriviti stanare..za pocetak cu uzeti odvlazivac zraka pa cemo vidjeti da li ce to biti dovljno da se plijesan vise ne pojavljuje

Pisano: 21.10.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Vlaga u prostoriji
#4
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Nisam sigurna da li ti je taj odvlazivac spasonosno rjesenje. Kod mene se u sobi vise ne rade gljivice, ali vlaga je i dalje prisutna, a na jednom dijelu se pojavio i mjehur tj. digla se boja od zida. Ove godine je kod nas stvarno bilo ekstremno kise tako da se previse ni ne cudim. Ako imas od koga posudit odvlazivac, probaj s njim, ali nisam sigurna koliko ti se isplati investirat 1000 i vise kuna. Sta god govorili, on je dosta bucan i meni radi u spavacoj sobi po danu dok nema nikog. U dnevnom bi mi radio jedino po noci. Jedino da probas taj kriticni dio zida pobojat s nekom specijalnom bojom protiv gljivica. Mi smo svojevremno u kupaoni koja je bila puna gljivica premazali s nekom bojom koja je bila od nekog finskog proizvodjaca (na zalost, ne znam ime, kupljena je po preporuci trgovca) i nakon 5 godina i dalje su zidovi bez gljivica.

Pisano: 23.10.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Vlaga u prostoriji
#5
Aktivan član
Aktivan član


See User information
kupili smo jucer
one jednostavne odvlazivace sto je u biti samo plasticna kutija sa rupicastim poklopcem i ima dio odvojen u koji se stave te granule a onda se u donju posudu skuplja voda.

Pisano: 24.10.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Vlaga u prostoriji
#6
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Probala sam i ja prvo s takvim, ali nije bilo bas nekog ucinka pa sam na kraju kupila elektricni. Ovaj s granulama (ja sam imala verziju s velikom tabletom) mi je za cca tjedna dana skupio pola litre vode, a elektricni mi nekad po danu zna skupit preko litru.

Pisano: 24.10.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Vlaga u prostoriji
#7
Aktivan član
Aktivan član


See User information
o wow! ovaj stoji evo od petka ali do sad nije ni pola deci skupio a ujutro svi prozori potpuno zamagljeni

Pisano: 27.10.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Vlaga u prostoriji
#8
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Znam kako je to. Ja sam u jednom trenutku pukla,procitala sve moguce rasprave na forumima o vlazi i otisla kupit elektricni odvlazivac. Znam da jos minimalno 2 godine necu moci rijesiti taj vanjski problem, a do tada galamdzija neka radi(toliko je "tih" da je odmah dobio nadimak)

Pisano: 27.10.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Vlaga u prostoriji
#9
Aktivan član
Aktivan član


See User information
:) :) a ako nista drugo morati cu i ja nekog galamdjiju naci!

Pisano: 28.10.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum