NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
15 korisnika su online (13 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 15

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 (3)


Odg.: Filter pušta vodu
#21
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Kori, ipak bih htjela tvoju pomoć... Puno si mi već pomogao, htjela bih tvoje mišljenje. Postavila sam sliku kako moj akvarij sada stoji. Filter, kao što se vidi na slici, imam, odnosno imala sam do sad, ispod akvarija između dva stupa na kojem stoji akvarij. Kako i kamo da ga postavim, da spriječim često pumpanje vode, naravno uz sve ovo što si mi napisao?

Dodaj datoteku:



jpg  akvarij.jpg (77.99 KB)
2213_53c00d571ea5a.jpg 392X523 px

Pisano: 11.07.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Filter pušta vodu
#22
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Nemam filter kao tvoj ,ali ce ti mozda pomoci informacija da ja uopce ne pumpam vodu jer mi je gumb za pumpanje odavno blokiran na tetri ex700. Nakon sto ocistim cijevi napunim vodu u kanister do razine da pokrije sve kosarice, a nakon sto spojim cijevi otvorim samo ventil od ulaza i odozgora napunim cijev. Kad je cijev skroz puna zacepim s prstom i otvorim onaj drugi ventil. Potopim taj kraj koji je zacepljen s prstom u vodu i ukopcam filter otprilike istovremeno kad i maknem prst s te cijevi. Filter odmah povuce, a ja tek onda spojim pod vodom usisnu kosaricu. Znam da sam neke sitne modifikacije radila sto se tice spajanja te kosarice da mi je lakse, ali sad vise ni ja ne znam tocno sto sam mijenjala. Ako te zanima, poslat cu ti fotku na kojoj se to vidi.
Na ovaj nacin neces forsirat taj gumb, a filter moze ostat ispod sakriven. Kod mene je akvarij na oramiricu na visini od 100cm od poda, a filter je na dnu ormarica u svojoj kanti (za svaki slucaj, nikad se ne zna)

Pisano: 12.07.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Filter pušta vodu
#23
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Hvala ti na info i na savjetu. Što više informacija prikupim, nadam se da će biti bolje. Htjela bih baš to što si napisala, da totalno maknem ručno pumpanje vode. Sad smo opet htjeli spojiti filter, i jednostavno opet treba puno puta stisnuti da voda počne teći ( a napunila sam filter vodom do iznad prve košarice, baš kao što si i ti napisala). Prestala sam pumpati jer sad već imam i fobiju od toga, da se opet ne ponovi isto. Čekam informacije da ponovno uključim filter. Novi filter imam već sad par dana, ali još uvijek stoji dok ne vidim kako ću.

Pisano: 12.07.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Filter pušta vodu
#24
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
U vecini slucajeva je dovoljno procitati uputstva da se izbjegnu problemi i dosta proizvođaca unutra navede stvari o kojima sam pisao. No nemoguce je u uputstvima obuhvatiti sve, pogotovo specificne slucajeve kao instalacije na djelomicno punjene akvarije.

Na forumu je kroz godine bilo dosta muka sa pokretanjem vanjskih filtera gdje rucne pumpe uopce nisu bile dovoljno jake da povuku vodu preko ruba akvarija koji je punjen do pola. Tako da postoji dosta ideja i metoda kako pokrenuti vanjski filter bez rucne pumpe. Zapravo, svako ima neki svoj nacin, moras si sama odabrati sto ti je najjednostavnije.

Sto se tice spustanja akvarija za jedan red cigli, mislim da ti to nije potrebno, jer i ovako vec imas nisko postolje od samo 50 cm. Postolja za akvarije su ti prosjecno 75-90 cm visoka. Time bi smanjila hidrostatski tlak u filteru sto ide u korist sprjecavanja curenja, no onda bi ti filter morao stajati negdje pokraj akvarija jer ispod ne bi stao.
Konkretno, ako nemas nista protiv da ti filter stoji pokraj akvarija umjesto micanja jedne cigle filter mozes staviti na nekakvu kutiju visine 25 cm pokraj akvarija. Time bi postigla isti efekt kao da si makla jedan red cigli jer ti se hidrostatski tlak mjeri od dna filtera do vrha cijevi.
No ponavljam, ja ne bi isao remetiti cijeli koncept akvarija, pogotovo ne ako ces od sada vise paziti i stedljivo koristiti rucnu pumpu. Seljenje filtera ne bi imalo apsolutno nikakve veze sa ucestalosti koristenja rucne pumpe. Jer sto je manja razlika između glave filtera i povrsine vode to je teze (standardnom metodom pomocu rucne pumpe) pokrenuti filter jer nemas dovoljnu visinu za slobodan pad, pa opet moras vise pumpati.

Po pitanju ciscenja, sto manje filter diras to ce se manje sanse da ce ti negdje procuriti. Tako da je moj savjet cistiti filter samo onda kada je to stvarno potrebno, tj. kada vidis da mu protok drasticno padne. Po mom iskustvu, na akvariju sa dva mala Sternotherusa gdje redovito mijenjas vodu filter nema potrebe otvarati cesce od 2-3 mjeseca. Cijevi ti bez problema mogu izdrzati bez ciscenja 8 mjeseci do godine dana.

Meni je u cijeloj ovoj prici zao sto se nisi odmah javila na forum cim su poceli problemi s filterom jer bi sve bilo jos ranije rijeseno.

Pisano: 12.07.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Filter pušta vodu
#25
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Pročitala sam ja uputstva i sve, ali nisam mislila da je tolika razlika između skroz punih i djelomično punih akvarija kad je o filteru riječ. A da mi je bilo čudno što moram toliko pumpati, bilo mi je. Ma i meni je žao jer vidim da si ti to riješio odmah. Od sad pa nadalje, tebe "zovem" za pomoć. Stvarno nema pitanja i problema na koje ti ne možeš dati odgovor i rješenje. Nisam ni mislila da će ljudima u Aquashopu promaknuti mail na tjedan dana, kak mi je rekla gospođa koja me nazvala taj dan kad si ti intervenirao.

Ok, hvala ti ponovno i na ovim savjetima. "Prolistat" ću malo ovaj forum i starije teme o filterima, valjda ću naći gdje se pisalo o tome. Hvala ti puno još jednom :) . Ja se nadam da ću riješiti problem.

Pisano: 13.07.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Filter pušta vodu
#26
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Evo, pronašli smo rješenje... odnosno, Desiderata, hvala ti za tvoj "izum". Mislim da odsad nadalje neću više uopće morati koristiti ručnu pumpu. Sad sam filter pokrenula na sličan način kako mi je Desiderata napisala. Sve sam spojila i crijeva sam ručno napunila vodom, kad je voda počela teći van iz "out" crijevi, uključila sam ga u struju i to je to...

Pisano: 16.07.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Filter pušta vodu
#27
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Bas mi je drago da si uspjela. Malo je tesko rijecima opisati postupak pa nisam ni ja bila sigurna da li ces skuziti. Ja za tu svrhu upotrebljavam jedan ljevak koji se navida na bocu od pola litre, a kojemu je stvarna namjena bila za zalijevanje biljki u vrtu da se ne potpare kad je vruce. To ti ovako izgleda, ja sam samo otpilia vrh tog tuljka da imam siru rupicu i bolji protok vode da ga koristim s bocicom za ljevak koji mogu ugurat u cijev da ne zalijem sve okolo.
http://www.ebay.com/itm/4-Pcs-Automat ... ain_0&hash=item2c87404cb6

Pisano: 16.07.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Filter pušta vodu
#28
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Da, ma skužila sam... Također sam uzela lijevak, ali širi nego što je ovaj na slici, i time napunim crijeva. Morat ću i ja nabaviti neki takav kao što je tvoj, tanji, bit će mi lakše. Ma bitno da sam ja uspjela skužiti kako da uopće više ne koristim ručnu pumpu... Hvala ti puno na savjetu

Pisano: 16.07.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum