NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
15 korisnika su online (14 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 15

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 ... 3 4 5 (6)


Odg.: Vanjski filter
#51
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Oh znaci da ga "ne zezam" sa prstom, ok, hvala..

Sa biljem sam probala ali uvijek mi toliki nered napravi sad ga sve an pincetu hranim...

U zadnje vrijeme muku mucim sa biljkama nije bas zainteresiran...jucer sam mu dala grasak (skuhala i skinula kozicu) i to je jeo a u biti ne znam jel to uopce smije jesti moram sad provjeriti onu tablicu da vidim jesam napravila glupost ili je ok...

Pisano: 24.06.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Vanjski filter
#52
Aktivan član
Aktivan član


See User information
sranje!!! grasak stoji crveno :( :( a ja bila sretna da napokon nesto od povrca hoce pojesti...budala kad sam se tek naknadno sjetila da pogledam da li on to uopce smije..sad cu si isprintati tu listu i staviti uz akvarij da ne bi takvu budalastinu ponovila sa nekim drugim povrcem

Pisano: 24.06.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Vanjski filter
#53
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pa nebih ti znao reci koje su nuspojave od graška. Ja svima savjetujem da krenu s crvenim radićem. Sve moje kornjače su ga rado prihvatile.
Crvena boja ih ipak asocira na meso. Pa pokušaj. A da bi prihvatile biljnu prehranu ovisi ti od kornjače do kornjace. Neke odmah prihvate a s nekima treba puni truda. Al ne odustaj.

Pisano: 24.06.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Vanjski filter
#54
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Posto se radi o maloj vodenoj kornjaci da li joj mogu ubaciti cijeli list maslacka da plica po povrsini pa da si on kida ili trebam ja kidati na komadice? ako kidam problem je da to zapadne u sljunak pa mi na pravi veliki nered ako ne vidim svaki komadic koji je upao

Pisano: 25.06.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Vanjski filter
#55
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Bok,

za vikend sam se opet namucila sa pumpom jer sam ju ocistila a posto nema automatsko startanje opet nam je trebalo 2 sata i vise dok smo je pokrenuli.

Koji vanjski fitler mi preporucate za 160l akvarij (naravno nije pun vode) ali da ima automastko pokretanje?

Hvala!

Pisano: 07.07.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Vanjski filter
#56
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od Carpediem:
Bok,

za vikend sam se opet namucila sa pumpom jer sam ju ocistila a posto nema automatsko startanje opet nam je trebalo 2 sata i vise dok smo je pokrenuli.

Koji vanjski fitler mi preporucate za 160l akvarij (naravno nije pun vode) ali da ima automastko pokretanje?

Hvala!


Pod automatsko startanje predpostavljam da mislis na rucnu pumpu (priming button). Generalno vecina rucnih pumpi ne funkcionira najbolje na djelomicno punjenim akvarijima. U stanju su povuci vodu u filter kada je razlika između gornjeg ruba akvarija i povrsine vode oko 10-15 cm. Sto je ta razlika veca to jace moras pumpati i vece su sanse da ce ti rucna pumpa s vremenom procuriti.

Za pocetak bi ti preporucio sljedece. Kako si rekla da nemas uputstva ne znam da li znas da imas otvor za rucno punjenje filtera? Gledao sam slike tvog filtera i naisao na ovu:
Smanjena slika
Dakle otvoris ovaj mali poklopac na glavi i napunis filter do vrha vodom, tada bi trebao startati bez obzira na to sto su cijevi prazne.

Druga opcija je da si nabavis Eheim installation set 1 koljeno:
Smanjena slika Smanjena slika
Okrugli dio na samom vrhu U cijevi je cep kojeg mozes odserafiti, u rupu utaknuti lijevak/traktur i skroz do vrha napuniti filter i cijevi prije pokretanja. Samo trebas vidjeti koji promjer cijevi imas na svom filteru, 12/16 ili 16/22 (unutarnji/vranjski promjer u milimetrima) da nabavis adekvatnu verrziju tog seta.

Zatim postoje filteri koji pumpu imaju u akvariju na ulaznoj cijevi. Takvi filteri uopce ne trebaju prethodno punjenje prije pokretanja nego samo ukljucis pumpu koja ih sama napuni. To su ti npr. Poljski Aquael Minikani i Midikani filteri:

Mana tih filtera je sto rade pod visim tlakom u odnosu na klasicne vanjske filtere pa je opet veca sansa da procure.

No ako ces kupovati novi filter mislim da ti se ne isplati uzimati opet neki mali filter. Bilo bi ti isplativije da odmah nabavis posten vanjski filter za akvarije 400-600 litara volumena kojeg ces moci koristiti i na buducem velikom akvariju za par godina. Konkretno bi ti preporucio Eheim 2075, Fluval 406 ili JBL e1501. Sve te filtere mozes instalirati bez problema i na ovu Juwel Deltu 100 koju imas.

Akvarij inace super izgleda, ja ga ne bi dalje zakrcivao dekoracijama, bolje da ima sto vise prostora za plivanje.

Citiraj:

Pisano od zokisharp:
Pa nebih ti znao reci koje su nuspojave od graška.


Grasak nije dobro davati jer napuhava, te sadrzi velike kolicine poteina i fosfora. Sadrzi i fitinsku kiselinu koja sprijecava upijanje kalcija u kosti.

Kornjaci nece biti nista sto si joj jednom dala grasak. Ovaj popis si mozes magnetima pricvrstiti na hladnjak da se opet ne zabunis :)
trachemys_prehrana(v1).pdf

Citiraj:

Pisano od Carpediem:
Posto se radi o maloj vodenoj kornjaci da li joj mogu ubaciti cijeli list maslacka da plica po povrsini pa da si on kida ili trebam ja kidati na komadice? ako kidam problem je da to zapadne u sljunak pa mi na pravi veliki nered ako ne vidim svaki komadic koji je upao


Mozes ubaciti cijeli list maslacka da kornjaca sama grize, no ako ga cijelog ne pojede samo ga na vrijeme izvadi da ti ne pocne truliti i zagađivati vodu.

Pisano: 07.07.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Vanjski filter
#57
Aktivan član
Aktivan član


See User information
wow Kori hvala puno na iscrpnim odgovorima! sto se tice filtera sacekati cu sad do iduceg puta kada ga budem cistila, ako uspijem iz prve pokrenuti (jer mislim da sam sad naucila princip) onda cu ostaviti ovaj dok radi ako ne kupujem jedan od tih koje si mi preporucio!

to sa povrcem me gnjavi skroz. nije bas ljubitelj, maslacak mu ubacim ona zagrize 1-2 puta i to je to, probala sam i na komadice i ciejli list mu dati, isto je i sa ostalim salatama.

voce voli ali to pise da smijem samo rijetko davati.

probati cu jos tikvicu mozda mu se to svidi...

Pisano: 08.07.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Vanjski filter
#58
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Da se nadovezem na ovaj post jer smo tu pisali o filterima.

Trebam za pomoc koji filter izabrati, Kori mi je preporucio prije godinu dana Eheim 2075, Fluval 406 i JBL e1501.

Malo sam citala recenzije i uzela bih ili Eheim ili JBL.

Akvarij je od 160l i punim ga otprilike 2/3.

Bitno mi je da se lako pokrece jer nisam bas strucnjak...

Pomozite u odluci :)

Pisano: 07.09.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh




« 1 ... 3 4 5 (6)



You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum