NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
8 korisnika su online (5 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 8

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 »


pregažena čančara
#1
Početni član
Početni član


See User information
Molim pomoc, nasla sam kornjacu jucer na sred ceste dok sam išla za Šibenik, htjela sam je sklonit sa ceste da je netko ne zgazi, medjutim kad sam je unijela na svjetlo u auto, netko je to već napravio, dobila je oštečenje gornjeg dijela oklopa i donjeg, ne djeluje da iti jedan komad fali!!! rane su joj očiščene kod veterinara u šibeniku koji nam je baš ljepo izašao u susret i dezinficirao je, vratio komad na gornjem dijelu oklopa u prvobitni položaj, dobila je i antibiotik trenutačno jeu zavojima i tekla joj je krva na usta jučer i na noos, više ne curi kroz nos :D ona se kreče i na prednjoj lijevoj šapici nema kandje treba mi pomoć oko hranjenja i nemam pojma ništa o njima i da li da je stavim u vodu ????????????

Pisano: 25.05.2014

Editirano od eva88 on 25.05.2014 16:05:42
Razlog: Hitno molimo pomoć!!
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ozljedjene kornjace
#2
Početni član
Početni član


See User information
Mislim da se radi o čančari, ne znam niti sliku stavit na ovaj forum :P oči su joj do jučer bile skroz zatvorene, danas je malo progledala na jedno oko! stavila sam je bila i vani na 10 min na sunce ali me strah muha :(

Pisano: 25.05.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pregažena čančara
#3
Početni član
Početni član


See User information
Umrla bi mi cancara dok mi netko odgovori !

Pisano: 25.05.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pregažena čančara
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kornjacu bi pod hitno trebalo dostaviti do Zagreba, u najgorem slucaju je staviti na bus pa ce je netko od naseg tima docekati ovdje u Zg. i proslijediti Dr. Lukac, veterinarki specijaliziranoj za gmazove koja od nadleznog ministarstva ima dozvolu za lijecenje divljih zivotinja. U privatnoj poruci cu ti ostaviti svoj kontakt, a mozes mi se javiti i na kori688@yahoo.com da se dogovorimo.

Pisano: 25.05.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


POMOZIMO ČANČARI
#5
Početni član
Početni član


See User information
oprosti Kori al da je šaljem na bus 7 sati nema šanse! ako imaš kakav savjet kako da je hranim i dali je zbilja trebam stavit u vodu da bi jela? ona i šeta sad joj kroz sat vremena mislim obnovit dezinfekciju jodom i previt zavoje a sad ako ona treba jesti u vodi molim nekoga da mi objasni što da radim jer ću onda poslije vode da je isperem s jodom i obnovim zavoj i gaze :D već sam joj rekla da mora preživit :D :D

Pisano: 25.05.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pregažena čančara
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
To ti je jedina opcija koju ti nazalost mogu ponuditi da zivotinja dobije pravilnu pomoc kakvu treba. Drugi veterinari u Hr. nemaju dovoljno znanja niti smiju lijeciti strogo zasticene vrste. Ovakve kopnene kornjace ne jedu i ne borave u vodi, a osim toga kornjacu u ovom stanju niti u ludilu ne smijes stavljati u vodu. Ako se predomislis javi se, ako nemas nikakvog prijasnjeg iskustva s kornjacama mislim da zivotinja ima bolju sansu cak i da provede 5 sati u busu.

Molim te usporedi sliku da budemo sigurni da se radi o cancari:

Smanjena slika

Pisano: 25.05.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pregažena čančara
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Na samostalno hranjenje u ovom stanju ne bi racunao, velike su sanse da ce ju biti potrebno hraniti na sondu neko vrijeme.

Pisano: 25.05.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


POMOZIMO ČANČARI
#8
Početni član
Početni član


See User information
mislim da su oni obuceni za to, jer u sibeniku postoji jedna fontana s cancarama u koju su nedavno neki kreteni ubacili kiselinu... ne vjerujem da su ih slali za zg. i on je to bas strucno obavio i jos se sjecam da je rekao da ne vjeruje da po st. ima ljudi koji su obuceni za to sto mi daje dojam da oni jesu, još kako je on to meni sve objasnio ja vjerujem da je, a smijem li je mozda po vrtu pustit na 10 min? pustila bi je i duže al za to vrijeme ja moram konstantno stat kraj nje..strah me tih muha ,komaraca..

Pisano: 25.05.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pregažena čančara
#9
Početni član
Početni član


See User information
i da je 100 % cancara već sam istražila..

Pisano: 25.05.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pregažena čančara
#10
Početni član
Početni član


See User information
ali nakon sinoćnjeg soka i kad je imala proljev, ona je danas popodne obavila normalnu tvrdu stolicu, jel to kao u psa dobar znak :D :D

Pisano: 25.05.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum