NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
9 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 9

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Hitno potrebna pomoc
#1
Početni član
Početni član


See User information
Cao, nismo dosad imali iskustva sa kornjacama, pa nam je hitno potrebna pomoc. Prije dva dana djeca su dobila malu kornjacu cancaru. Znam da se te kornjace ne smiju uzimati iz prirode, i da smo negdje gde moze zivjeti u prirodi pustili bi je, ali posto smo u bosni, sad mozemo samo probati da joj napravimo odgovarajuci smjestaj. Imamo veliko dvoriste pa joj mozemo obezbjediti smjestaj vani za vrijeme toplih dana, sto i planiramo praviti cim ove kise prestanu. E sad posto nam je kornaca stigla iznenada bez ikakve pripreme napravila sam joj privremeni smjestaj s onim sto smo imali. Stavila sam je u staru banjicu za kupanje beba dim oko 70x30. Dno sam prekrila tankim slojem zemlje oko 1.5 cm i preko stavila slamu i jednu oborenu saksiju i slamu u nju. Odnah se zavukla u kucicu. U jednom smo cosku stavili krupnije kamenje i posudicu sa vodom. stavili smo je pored radijatora tako da joj nije hladno. Prodavnice ovih dana ne rade tako da cu u pon probati naci kokosovu ljusku kao podlogu, ali posto sam u malom mjestu nisam sigurna da to uopste drze.
Da li je to u redu za ovih par dana dok se vrijeme ne popravi da joj napravimo vanjski smjestaj.

Pisano: 03.05.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Hitno potrebna pomoc
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosli na forum!

Ne slazem se bas s Vasim sto je - tu je stavom, ako znate s koje je lokacije kornjaca uzeta trebali bi poduzeti sve da je vratite nazad u prirodu gdje joj je mjesto. Jer na ovakav nacin 90% ljudi koji uzmu/dobiju kornjacu racionalizira ilegalno drzanje strogo zasticene divlje vrste zivotinje u zatocenistvu, te iz godine u godinu divlja populacija Testudo hermanni na ovim prostorima pada. Mi cemo Vam naravno pomoci i dati potrebne savjete da se zivotinja u zatocenistvu ne pati, ali znajte da na ovaj nacin cinite veliko zlo toj zivotinji. Jer koliko god se vi potrudili dobro brinuti za nju nikada joj necete moci priustiti toliko dobre uvjete kakve je imala u prirodi.
Od kuda je kornjaca uzeta i u kojem dijelu Bosne se nalazite?

Zemlja u posudi gdje kornjaca boravi bi trebala biti dovoljno duboka da se kornjaca u potpunosti moze ukopati u nju. Mozete koristiti i zemlju iz vrta kao podlogu, nije vam potreban kokosov treset.

Iznad jednog kuta te posude bi trebali staviti lampu sa reflektorskom ("spot") zaruljom za grijanje. Kornjacu trebate preseliti sto prije van, jer sto dulje boravi unutra bez adekvatnog UVA-UVB zracenja to su vece sanse da razvije metabolicku bolest kostiju.

Kada cete raditi vanjski smjestaj obratite potornost da stranice smjestaja ukopate barem 20-30 cm u zemlju inace su velike sanse da ce se zivotinja iskopati van. Ako u vrtu imate pse, macke ili druge zivotinje koje bi mogle dohvatiti kornjacu smjestaj odozgo treba biti zasticen mrezom. Podloga u smjestaju treba biti pretezito gola zemlja, niposto nemojte dopustiti da kornjaca boravi iskljucivo na travi jer ce od previse vlage poceti zazvijati nekrozu donjeg dijela oklopa. Smjestaj opcenito treba imati dobru drenazu. Primjere vanjskih smjestaja za kopnene kornjace mozete vidjeti ovdje: LINK

Vise informacija o ovoj vrsti i detaljnije o pravilnoj prehrani mozete procitati u ovoj temi: LINK
Davati vode i povrce ovoj vrsti kornjace je u potpunosti pogresno!

Citajte sto vise i slobodno pitajte sve sto Vas zanima.

Pisano: 08.05.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum