NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






pomoć
#1
Početni član
Početni član


See User information
Pozz ljudi. Trebam savijet. Moja kornjača će sada biti 3 godine. u zadnjih 10-tak dana (možda i malo više) odbija hranu. ništa neće jesti. Inaće voće i povrće neće jesti al čak sam joj i to pokušala dati. Hranim ju pretežito ribom i piletinom (do sada je to jela). Danas je uhvatila komad ribe u usta i izbacila van,a do sada je samo htjela doći, ponjuši i ništa više. Nije imala takvih problema za sve ovo vrijeme koliko ju imam, pa me zanima da se nije možda razbolila? Trebam li se brinuti zbog toga? Na nešto obratiti pažnju? Unaprijed hvala

Pisano: 20.04.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pomoć
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pogađam da se radi o zutouhoj kornjaci.
Da bi ti bilo tko dao ikakav savjet moraš napisat u kojim uvjetima drzis kornjacu.

Pisano: 20.04.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pomoć
#3
Početni član
Početni član


See User information
da, riječ je o žutouhoj. Držim ju u akvariju 100*40*40,filter, lampa, kopno sve što sam pročitala da joj treba i ima društvo od dva čistača. nije mi jasno ponašanje jer do sada nije nikad odbijala hranu. pošto je skroz u akvariju, nisam ju stavljala u hibernaciju niti jednom. ne znam dali je to uopće zdravo što ne hibernira. jedino je znala zimi manje jesti. pregledala sam ju, ne vidim na njoj ništa neobično. okice su bistre, pliva, kopa, ronda skroz...

Pisano: 20.04.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pomoć
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav, da li u akvariju imas grijac i koje su temperature vode i kopna? Ako kazes da se kornjaca preko zime umirila, moguce da joj je bili pre hladno?

Koliko je kornjaca velika i da li si odredila spol? Odbijanje hrane kod odraslih i spolno zrelih zenki zna biti zbog gravidnosti, iako bi po dobi tvoja kornjaca trebala biti jos pre mlada i pre mala za nosenje jaja.

Zutouhu kornjacu bi trebala hraniti pretezito biljnom hranom, ne mesom i ribom jer joj to unistava bubrege i jetru. Ako je tvoja kornjaca ova s avatara, djeluje mi da ima poprilicno nadut oklop od pre velike kolicine proteinske hrane.

Pisano: 27.04.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pomoć
#5
Početni član
Početni član


See User information
Temperatura vode je 24 stupnja a kopna 30. To je ta kornjaca sa slike, a ona od malena ima grbav oklop. Tj malo joj jedna ona grbica ukrivo stoji. Do prije godinu dana hranila sam ju samo racicima. Biljnu hranu skroz odbija. Prosle godine sam ju pocela hraniti mesom i to jede al biljke i dalje odbija. Jednom je samo htjela pojest zrno kukuruza secerca i trazila jos al procitala sam da im to nevalja davati. Drugo nista nece. Duzina njezinog oklopa je 22 cm, a po kandjama i repu se vidi da je zensko. Skroz trazi van iz akvarija. Kada se priblizim odmah izlazi iz vode na kopnobi dolazi do mene i penje se po staklu. Pustim ju van onda i malo se proseta i pocne se dizati na prednje noge i grebati straznjim nogama. Hranu svih vrsta i dalje odbija

Pisano: 27.04.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pomoć
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citajuci forum vidim da ti je kolega Marijan vec odgovorio u cemu je problem, grebanje po podu straznjim nogama je definitivno indikator da kornjaca zeli poloziti jaja. I u svakom slucaju sa 22 cm duzine oklopa je spolna zrelost svakako moguca. Da li je kornjaca kod tebe od kada je mladunac ili si je udomila kada je vec bila malo veca?

Za sada ti preporucam da proucis ovaj post, unutra ces pronaci osnovne informacije kako potvrditi da je rijec o jajima, te kako kornjaci sloziti adekvatno mjesto za polaganje jaja: LINK

Ako te muci kako rediti kutiju s pijeskom u svom akvariju mozes sloziti nesto ovako, barem privremeno dok kornjaca ne polozi jaja:

Smanjena slika

Smanjena slika

Također, ovdje imas jos ideja za kopna s pijeskom. S obzirom na jako tijesni akvarij s obzirom na velicinu kornjace razmisli o tome da napravis nekakvo vanjsko kopno: LINK

Jako je vazno da kornjaci sada omogucis polaganje jaja jer moze doci do komplikacija (distocije).

Sto se tice same prehrane to ces morati pod hitno promijeniti. Kornjacu moras poceti navikavati na biljnu hranu kada ovo sve prođe, postoji nekoliko metoda kako kornjacu naviknuti na bilje ali treba uloziti puno truda. Ako kornjacu nastavis hraniti iskljucivo mesom u buducnosti joj prijeti zatajenje bubrega i omascenje jetre. No to je sad vec diskusija za drugu temu kada ces rijesiti ova jaja.
Deformiran oklop od pocetka upucuje na nekakav metabolicki problem i jako je vazno da kornjaci sada omogucis pravilnu prehranu bogatu kalcijem i uvijek imas dobru i kvalitetnu UVA-UVB rasvjetu iznad kopna.

Pisano: 28.04.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pomoć
#7
Početni član
Početni član


See User information
kornjačicu sam kupila prije 3 godine u pet centru. bila je mala nekih 2 - 3 cm. tamo sam dobila sasvim krive informacije o kornjači (hrani, veličini itd). zbog malog akvarija stavila sam joj viseće kopno tako da dobije na prostoru za plivanje. sada ću joj privremeno to kopno skinuti i postaviti kutiju s pjeskom dok ne polegne jaja,pa će se morati malo zgurati što se tiće prostora za plivanje. kako da znam kada je položila jaja? hoće li se onda drugačije ponašati? da obratim pažnju na nešto? Kada sve to prođe onda krećemo s mjenjanjem prehrane pod hitno. Nadam se samo da se do sada nije ništa zakompliciralo

Pisano: 28.04.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pomoć
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako si je kupila prije samo tri godine jako si je prehranjivala ako je vec 22 cm duzine. Ona je trebala biti 12-15 cm max sada. U svakom slucaju otvori novu temu o prehrani kada ovo rijesis.

Kada kornjaca polozi jaja odjednom ce se smiriti, a i vidjet ces da je napravila nered u kutiji s pijeskom. No nemoj bas svaki dan prekopavati kutiju u potrazi za jajima, jer ako zivotinja vidi da to mjesto nije "sigurno" nece htjeti polagati jaja unutra. Zaboravio sam ti jos napometnuti da bi prednji dio akvarija bilo dobro pokriti, u smislu da kornjaca nikog ne vidi iz akvarija i da ima mira obaviti svoje kada postavis kutiju.

Pisano: 30.04.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: pomoć
#9
Početni član
Početni član


See User information
Moguce. Svaki dan sam ju hranila. Prve dvije godine samo racicima pa sam joj htjela uvesti biljnu prehranu pa nista od toga. I tekcprosle godine sam uvela meso.S obzirom da su mi ju prodali u onoj plasticnoj posudi dok nisam kupila akvarij boravila je plasticnoj posudi koja je bila neki improvizirani akvarij. I dugo je bila jako mala. U ovom akvariju je jako naglo pocela rasti. Malte ne na ocigled. Ja sam pomislila Da naglo raste zbog toga sto joj odgovara veci prostor jer joj je to onda bilo ko "vila" veliko. Nije mi nikad pali na pamet da ju mozda previse hranim. Napravila sam joj improviziranu kutiju i polijepila mali uspon preko kojeg ce se moci penjati. Danas bi se to trebalo osusiti i biti postavljeno. Nadam se da ce biti sve u redu. Nije posuda bas prevelika al trenutno jedina prakticna. Javim kako je sve proslo. Pa otvaram novu temu s hranom dok se ovo rijesi. Puuuno hvala

Pisano: 30.04.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum