NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
8 korisnika su online (6 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 8

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 ... 3 4 5 (6)


Re: Biljna prehrana
#51
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Bas mi je drago da san naletila na ovaj Topic, jer moja korni jede samo mrkvu, od biljaka :D te me mučio kako da je naviknem na ostalu biljnu hranu.

Danas sam joj izbacila list putarice (salata) ali ga je "napadala" i pljucala van .... :D

Kako je jadna navikla jesti svaki dan (granule, racici, nekakve energetske granule i mrkvu), hoće joj se sto desiti da joj svaki drugi dan dam mrkvu, a ona jednom tjedno malo piletine omotati oko tikvice ili neke druge zelenjave? Kako bi lakše bilo prelazenje samo na biljnu hranu. Ili da joj dajem manje količine hrane, ali na dnevnoj bazi.

Inače korni imena Trixxy ima 5godina.

Dodatno, mogu li joj ubaciti gupie i one puzice kad je prebacin u veći Aqua, hoće li joj smetati to meso?

Hvala :)

Pisano: 25.09.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Biljna prehrana
#52
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
U Bille je bilo mix salata,sad vise nema,kupio sam sad u Konzuma mix matovilac,endivija,romana.Sad ne znam sta je to romana? Jeli to ok za prehranu? Vidim da Korija nema dugo,slobodno odgovarajte i ostali!

Pisano: 16.10.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Biljna prehrana
#53
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Hemera

Dodatno, mogu li joj ubaciti gupie i one puzice kad je prebacin u veći Aqua, hoće li joj smetati to meso?

Hvala :)


Nece joj smetati, ali tretiraj to kao mesni obrok koji kolicinski treba ograniciti. Znaci nemoj u akvarij odjednom ubaciti 20 gupija i 20 puzeva jer ce se kornjaca prozderati (ako uopce skuzi da je to jestivo).

Citiraj:

Pisano od: Goran007
U Bille je bilo mix salata,sad vise nema,kupio sam sad u Konzuma mix matovilac,endivija,romana.Sad ne znam sta je to romana? Jeli to ok za prehranu? Vidim da Korija nema dugo,slobodno odgovarajte i ostali!


Da, nazalost vise nemaju salatu Veneziu, nadam se da je to sezonski problem. Moguće je da pod Romana misle na rimsku salatu sto se moze davati: LINK
Bio sam zauzet AkTerom, sada se polako vracam na stare obaveze

Pisano: 16.10.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Biljna prehrana
#54
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Hvala

Pisano: 17.10.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Biljna prehrana
#55
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: patkica
moje nikako da jedu bilje... sve sam probao cak sam im u meso stavljao salatu !!! kako da ih priviknem da jedu bilje ? :( :D


Evo ako može kome pomoći, ja sam svoju navikla tako da sam je ostavila 2-3 dana bez hrane. BTW tako sam i pse naučila da ne biraju hranu. Ubacila joj list salate, i ostavila ga tako, već na večer sljedećeg dana tog lista nije bilo. Sada jede sve što joj stavim, matovilac baš ne voli.

Inače je kornjača navikla jesti samo meso, mačje brikete, račiće, te mrkvu (hvala bgu na mrkvi). U mene je ravno misec dana, i jede crveni radić, putaricu, mrkvu, matovilac (njega ne voli). :D
Dajem joj jesti skoro svaki dan, ipak je bilje u pitanju.

Citiraj:

Pisano od: Goran007
U Bille je bilo mix salata,sad vise nema,kupio sam sad u Konzuma mix matovilac,endivija,romana.Sad ne znam sta je to romana? Jeli to ok za prehranu? Vidim da Korija nema dugo,slobodno odgovarajte i ostali!


To sam i ja kupila, pa nisam bial sigurna, jer na onom popisu od KOria piše da endivija i radić se daju rijeđe ... (Povrće koje treba davati rjeđe:
-rikola (Eruca sativa)
-endivija (Cichorium endivia))
.... ovo ne znam zašto.
Svakako sam bila jučer u prirodi i htjela sam ubrati divljeg maslačka, ali nisam bila sigurna, sad znam da i to može.

Pisano: 21.10.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Biljna prehrana
#56
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:


To sam i ja kupila, pa nisam bial sigurna, jer na onom popisu od KOria piše da endivija i radić se daju rijeđe ... (Povrće koje treba davati rjeđe:
-rikola (Eruca sativa)
-endivija (Cichorium endivia))
.... ovo ne znam zašto.


Rikola sadrzi goitrogen i ako se daje cesto, u vecim kolicinama i na redovitoj bazi potice stvaranje bubreznih kamanaca.
Endivia sadrzi jako malo hranjivih tvari i male kolicine oksalata. Kolicina korisnih hranjivih tvari ne opravdava beskorisno unosenje oksalata u organizam da bi endiviju bilo preporucljivo davati cesto, jednostavno postoji puno vise boljih namirnica koje se mogu davati cesce.

Pisano: 21.10.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Biljna prehrana
#57
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Kori
Citiraj:


To sam i ja kupila, pa nisam bial sigurna, jer na onom popisu od KOria piše da endivija i radić se daju rijeđe ... (Povrće koje treba davati rjeđe:
-rikola (Eruca sativa)
-endivija (Cichorium endivia))
.... ovo ne znam zašto.


Rikola sadrzi goitrogen i ako se daje cesto, u vecim kolicinama i na redovitoj bazi potice stvaranje bubreznih kamanaca.
Endivia sadrzi jako malo hranjivih tvari i male kolicine oksalata. Kolicina korisnih hranjivih tvari ne opravdava beskorisno unosenje oksalata u organizam da bi endiviju bilo preporucljivo davati cesto, jednostavno postoji puno vise boljih namirnica koje se mogu davati cesce.


Hvala na odgovoru. :)
Aha u biti isto kao i u čovjeka?

Antinutrijenti

Pisano: 22.10.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Biljna prehrana
#58
Početni član
Početni član


See User information
koliko su stare kornjače što ih prodaju u pet shopovima,mislim na male, Bidlak (kineska prugasta) jede račiče, piletinu,ribu, mrkvu gnjavi ali tikvice voli,malo mu treba nagnječiti kockice,uskoro stiže plantažica vodenog bilja

Pisano: 29.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Biljna prehrana
#59
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kornjace u pet shopu mogu biti stare sve od 2-3 mjeseca pa do godine dana. Kako ih se u tom periodu ne drzi i ne hrani pravilno zaostaju u rastu pa je na temelju toga jako tesko odrediti starost.
Racice nastoj zamijeniti nekim kvalitetnijim granulama za kornjace, npr. Tetra ReptoMin.

Pisano: 29.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh




« 1 ... 3 4 5 (6)



You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum