NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2) 3 4 5 6 »


Re: Vanjski filter
#11
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Doci ce ovih dana muzev bratic to spojiti posto se on kuzi u struju.

Kazes probleme sa algama cu imati?? Radi cega i imas li omah kakv savjet kako se protiv njih boriti ? ;)

Imam neke tekucine vec u slucaju algi u vodi.

Za filter jos nisam isla cekam da vidim ako taj bratic mozda zna i oko toga.

E sto se tice zivih ribica, htjela sam kupiti u shopu u subotu pa su rekli da ne preporucju dok kornjaca nije bar 10cm velika. Pa su mi dali neke male zamrznute i rekli da mu svakih par dana dan jednu tu...

Pisano: 24.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjski filter
#12
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pa zbog velike kolicine svjetlosti od HID lampe i otpadnih tvari koje ce kornjaca ispustati u vodu ces gotovo sigurno imati alge. Najbolja borba protiv algi je kvalitetna filtracija, redovite izmjene vode i koristenje bilja za filtraciju (da biljke koriste te hranjive otpadne tvari za rast umjesto algi): LINK
Tekucine protiv algi ti rijese problem, no ne otklone uzrok, a dugorocno koristenje sigurno nije bas najzdravije.
Pojedine male vrste zivorotki poput npr. Guppy mozes ubacivati i skroz malim kornjacama bez ikakvih problema.
Smrnuta hrana isto moze biti dobar izvor hranjivih tvari, samo pazi da ne pretjeras s hranom zivotinjskog podrijetla.

Pisano: 27.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjski filter
#13
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Jucer sam mu ubacila jednu tu zamrznutu ribu(naravno odmrzla sam je prvo) ali sam je u komadu ubacila da se malo potrudi i prvo mu je islo tesko dok nije uspio prvi komadic otkinuti a onda ju je "oglodao" kao profesionalac :)

trenutno mu drzim samo 1 biljku u akvariju jer sam bila prvo 5 stavila pa pokida a ovaj put sam uspjela naci neku koja mu se izgleda svidja jer sam prvi puta vidjela da jede listove. Ima neke crvenkaste listove malo kao ona crvena djetelina je boja ali ne i oblik.

Kontala sam mu dati listove maslacka ali sumnjam da ce ih jesti, sa mrkvom sam probala i kuhanom ali nece je isto kao ni sirovu.

jel dosta da mu svaki treci dan dam 1 ribicu?

Pisano: 27.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjski filter
#14
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Sve ovisi koje je velicine ta riba? U svakom slucaju je ok ako u međuvremenu kombiniras i drugu hranu. S obzirom na velicinu kornjace za sada bi ju trebala hraniti jednom dnevno s manjom kolicinom mesa i nuditi joj bilje. Probaj joj za pocetak ponuditi crvenu salatu, crveni radic, kad dođe vrijeme malo jagoda...sve sto je crveno im je jako interesantno. Matovilac kornjace također rado prihvacaju.

Sto se tice vodenog bilja pametno bi bilo da znas sto nudis kornjaci. Jer kao i kod kopnenog bilja postoji i vodeno bilje koje moze biti otrovno i neadekvatno za prehranu. Zapravo je najveci problem sto za vecinu akvarijskog vodenog bilja nije niti poznato da li je sigurno za hranu, tako da ti preporucam da se pridrzavas bilja sa naseg popisa za koje znamo da nece stetiti.

Pisano: 28.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjski filter
#15
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ribica je oko 2-3 cm duga i pola cm siroka sto mu dam, pojede sve osim glave. Tretnutno ima u akvariju amazonku i jos ovu biljku na slici je lijevo sa crvenkastim listovima tu voli i jede (ostale samo kida)

http://www.zoomeister.de/bilder/aquar ... zen/10bundpflanzen800.jpg

Sad sam tu citala da i paradajz mu mogu dati? Koliko puta tjedno? Jagode mu dam tu i tamo to voli!

Napokon smo smu namjestili onu grijacu lampu i sada izlazi na kopno :) U biti jos ne ode bas direkt na otok vec na vrhu grane preko koje se penje ima malo spljostene povrsine pa se tu smjesti i sunca. Ne bude jako dugo ali ode po par puta na 5-10 minuta.

Koliko sati dnevno mu treba ta lampa raditi? Jel 12h previse?

Trebam li mu u ljeto napraviti neki terarij pa ga drzati ponekad ina balkonu ili da bude stalno u akvariju`?

Hvala na pomoci!!

Pisano: 31.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjski filter
#16
Aktivan član
Aktivan član


See User information
..da se jos kratko nadovezem:

prvo sam procitala na forumu da moze se davati rajcica a sad u tekstu o bilju da se NE SMIJE davati rajcica...

Pisano: 31.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjski filter
#17
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Crvena biljka bi mogla biti nekakva Ludwigia sp. , nazalost o njima nemam nikakve informacije o eventualnoj stetnosti.

Paradajz mozes probati dati cisto jer je crven, da kornjacu sad na pocetku navikavas na bilje. No opcenito to je jako losa namirnica za hranjenje kornjace jer sadrzi puno secera i fosfora, a po zadnjim informacijama je i toksican za kornjace (alkaloidni tomatin). Tako da dugorocno hranjenje rajcicom nije pametno, zato je u crvenom dijelu popisa.

Kornjaca bi trebala imati period osvjetljenja od 12-14h tijekom ljeta, no opcenito proizvođaci tih HID lampa savjetuju osvjetljenje od npr. 9 ujutro do 17 popodne. Jer u principu u prirodi tada postoji direktna sunceva svjetlost sto ova lamapa oponasa. Sada ako imas ambijentno svjetlo koje ce kornjaci davati ritam dana i noci ovu lampu mozes paliti po preporuci proizvođaca, no ako je kornjaca u mraku onda ju mozes ostaviti da gori cijeli dan.

Ako bi stavljala kornjacu na pravo sunce trebas napraviti ljetni smjestaj u kojem kornjaca moze boraviti cijelo ljeto, bez da ju stresiras svakodnevnim seljakanjem. S malim ljetnim smjestajima je problem sto se na suncu jako cesto opasno pregriju, tako da nekakav stakleni terarij (zbog efekta staklenika) ne dolazi u obzir, pre opasno je da skuhas zivotinju.

Pisano: 01.04.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjski filter
#18
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Znaci u redu je ako ostane tijekom cijele godine u akvariju?

Svjetlo mu palim kad zadnji iz kuce ujutro odlazi oko 9:30 a gasimo navecer oko 21:30 . Preko dana nema abs puno svjetla u sobi jer je sa strane na koju ne dolazi puno sunca i a zavjese su tamnije pa ne prodire toliko svjetlost (u prizemlju smo pa ne volimo da se previse vidi iz vana).


Pisano: 02.04.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjski filter
#19
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ti imas najbolji moguci tip rasvjete koji je trenutno dostupan na trzistu, i ta lampa po pitanju svjetlosti i zracenja kornjaci pruza 60% onoga sto bi joj sunce moglo dati. Tako da nije problem ako ce kornjaca boraviti cijelo vrijeme u akvariju, no uvijek imaj na umu da je boravak ljeti u vrtnom jezercu pod pravim suncem nesto najbolje sto mozes priustiti svojoj zivotinji.

Onda svakako trebas koristiti rasvjetu 12h dnevno. Samo imaj na umu da ce ti se lampa brze istrositi po pitanju isijavanja odgovarajuceg zracenja. Umjesto da mijenjas zarulju jednom godisnje trebat ces je mijenjati svakih 8-9 mjeseci.

Pisano: 03.04.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjski filter
#20
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Oki .

Sad imam jedan VELIKI problem i nadam se da ces brzo vidjeti ovu poruku :(

Jutros sam vidjela na staklu od akvarija PUNO minijaturnih gotovo prozirnih "crvica". U bit sam ih primjetila samo zato jer sam se bas skroz blizu stakla priblizila i prvo sam mislila da je prljavstina ali kad sam se zagledala sam vidjela da se pomicu :((

Kako da se toga rijesim????

HVALA!!

Pisano: 03.04.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum