NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
10 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 10

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2) 3 4 »


Re: uvb sijalica za kopnene kornjace
#11
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
evo moje kornjacice
duzina oklopa 8 cm starost bi trebala da je od 3-4 godine

Dodaj datoteku:



jpg  20140310_111432_resize.jpg (130.61 KB)
4313_531f7561a9b44.jpg 639X479 px

Pisano: 11.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: uvb sijalica za kopnene kornjace
#12
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

coa wrote:
pozdrav evo nekih novih pitanja
kornjaca je super krece se jede raznolike trave koje joj berem po livadi ali recimo sinoc oko 9 se zakopala u treset i ja sam joj ugsio spot sijalicu temperatura je bila tokom noci oko 23-25c, jutros sam upalio sijalicu i cim je temperatura bila oko 32 c ona se odkopala , sad sam isao da joj berem trave ali kad sam dosao ona se zakopala opet iako joj je tempeatura dobra, vidim da vodu nije pila ali joj ja pokvasim biljke pre nego joj ih dam , inace gotovo sve sto joj dam od hrane pojede a ako neki list ostane ja ga izbacim da se ne osusi , sto se tice odlaska na wc juce je 2 puta kakila
napomena : covek od koga sam je kupio ima odgajivacnicu i kaze da im je palio svetlo 2 puta dnevno ujutro da bi imale prirodan istikt za hranjenje i posle podne isto u trajanju od po 2 sata,


Kornjaci pokusaj ustaliti ritam paljenja i gasenja svjetla, najpametnije ti je koristiti timer da se rasvjeta pali i gasi neovisno o tome jesi li u blizini.
Da li ti je po danu u cijelom terariju 32 stupnja ili samo pod spoticom? Nocne temperature su ok.
Sto se tice ritma paljenja svjetla sa stednom zaruljom simuliras foroperiod, a sa spot lampom direktno sunce. Kako u prirodi nema cijeli dan direktnog sunca spot lampa ne mora cijelo vrijeme goriti. Dakle, stedna UVB zarulja ti moze goriti od npr. 8-20h, dok ti spotica moze goriti npr. od 10-17h. Sto blize uskladis trajanje osvjetljenja sa pravim suncem to bolje.

Osim treseta u terarij bi bilo dobro da dodas jos i neko kvalitetnije sijeno za glodavce. Osim sto se kornjaca moze sakivati u sijenu, na raspolaganju ima puno vrsta susenih trava koje moze jesti.

Pisano: 13.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: uvb sijalica za kopnene kornjace
#13
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
temperature su ispod spotice 32-33 a u drugom kraju je vec 28c
sto se tice sena ubacit cu, shvatio sam da se ukopava kad ide spavati
jedino mi nije jasno kako vodu ne pije niti ulazi u nju, pa sam ja odlucio da je bar jednom nedeljno osvezim u posudi sa vodom od recimo trecine njenog oklopa a temperature 32c

Pisano: 13.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: uvb sijalica za kopnene kornjace
#14
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
jedva cekam lepo vreme da je pustim u dvoriste da uziva , samo me brine dali je opasno zbog ptica ako nije prekrivena mrezom
oklop juce merio ima 8,5 cm, i navodno oko 4 godine.
Kad ona postaje polno zrela za parenje ?

Pisano: 13.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: uvb sijalica za kopnene kornjace
#15
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kopnene kornjace vecinu potreba za vodom jednostavno zadovolje putem hrane, tako da te ne treba brinuti ako ne pije vodu. No, unatoc tome je preporucljivo da kornjaca ima uvijek dostupan tanjuric sa svjezom vodom.
Kornjacu nije potrebno prisilno kupati svaki tjedan, time joj samo stvaras nepotreban stres. Imaj na umu da sto manje diras zivotinju to bolje za nju.
Ja ti u svakom slucaju preporucam da kornjacu stavis u vanjski smjestaj koji je zasticen odozgora mrezom, jer osim eventualnih vecih ptica (gavrani, svrake itd.) daleko vecu opasnost predstavljaju psi, macke, stakori i ostali nepozeljni gosti u dvoristu.
Spolna zrelost kod muzjaka obicno nastupa između 6. i 8. godine, kod zenki između 10. i 12. godine

Pisano: 14.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: uvb sijalica za kopnene kornjace
#16
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
ide ona u dvoriste to je sigurno jer ce tamo i da uziva na miru e sad trenutno je u izradi plan kako je zastititi od ptica i macaka , sto se tice pasa to nije problem imam bigla ali on nemoze tamo da dodje jer je ogradjeno, sto se tice vode danas sam je video u posudi sa vodom , izgleda da joj se svidelo kupanje , ali necu je vise prisiljavati , uglavnom imat ce cistu vodu do odlaska u vrt a tamo cemo da vidimo sta cemo

Pisano: 14.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: uvb sijalica za kopnene kornjace
#17
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
U vrtu joj uvijek mozes sloziti stalan dotok vode, npr. da u njenu posudu stalno polako kaplje svjeza voda (dok se stara prelijeva u oklolnu zemlju).

Pisano: 17.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: uvb sijalica za kopnene kornjace
#18
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
reci mi molim te Kori koji period bi po tebi bio ok da se preseli u vrt tj. koje temperature bi joj najvise odgovarale nocu a koje danju
mislim na neke minimalne
inace u terariju joj je super jede ,seta, spava ne boji se , cak jede i iz ruke

Pisano: 20.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: uvb sijalica za kopnene kornjace
#19
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
pozz ako mogu dobiti informacije za post iznad

Pisano: 23.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: uvb sijalica za kopnene kornjace
#20
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Oprosti, malo smo tanki s vremenom u zadnje vrijeme pa nemoj zamjeriti ako duze cekas odgovor.
Ako je kornjaci ovo prvi puta da ide van ja bi pricekao da se preko dana ustabili kojih 25 stupnjeva, a preko noci kojih 18 stupnjeva.

Pisano: 23.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum