NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
9 korisnika su online (7 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 9

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






trudna kornjača
#1
Početni član
Početni član


See User information
imam 2 kornjače Riki -crvenouha i Anja žutouha kornjača ,čini mi se da bi se oni parili ,pa me zanima ako to i uspiju kako ću ja znati da Anja ima jaja jer koliko znam trebaju imati posebne uvjete za razmnožavanje ,a moje ionako ne žive u bog zna kako dobrim ,akvarij je premali za njih dvoje ,.... a danas sam na fb vidjela da kornjači vet vadi zaostala jaja van operativnim putem ,pa neznam kak ću znati da se sa Anjom nekaj događa .inače su oboje dobrog apetita (jedu samo meso ) ,imaju uv lampu ,vole se zajedno sunčati i na sunčalištu pokušavaju pariti ,penju se jedno na drugo ,i uopće mislim da im je stanje zadovoljavajuće ! bila zahvalna da mi neko pomogne odgovorima .pozdrav

Pisano: 18.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: trudna kornjača
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kasperice, koliko ti je godina ?

Pisano: 18.03.2014
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: trudna kornjača
#3
Početni član
Početni član


See User information
zakaj ? možda i pitanje zvuči glupo ,ali ja stvarno ne znam kak se ponašati u gore opisanom slučaju ,pa ako mi nemreš -nećeš odgovoriti suzdrži se .Hvala

Pisano: 19.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: trudna kornjača
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pitam, jer je razlika dali odgovaras djetetu od 10 godina ili balavurdiji/odrasloj osobi na onakvo pitanje.

Ocito djete nisi, pa ti se moze reci prosto i jednostavno da ocito nisi sposobna raspoznati kada se radi o hirurskom zahvatu (koji je potreban da bi se kornjaci zivot spasio, i obicnom polaganju jaja).
Pod prvo uopste ne znas dali imas razlicite (sto znaci; dali je parenje uopste moguce). Vodene kornjace se "nikad"!! nepare na suhom, nego uvjek u vodi.
Crvenouha i zutouha su dvije razlicite podvrste i nije svrha uzgajati hibride (mjesance). Mada se to ne brinem kod tebe jer ti si od uspjesnog uzgajivanja udaljena k'o kokos od kokos od svemira. E sada, ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj, JA cu ti odgovoriti osobno!

Pisano: 19.03.2014
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: trudna kornjača
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav, da bi ti zutouha nosila jaja mora biti dovoljno velika, ugrubo oko 20 cm sto obicno bude sa 6-7 godina starosti.
Zdrava, pravilno drzana, dobro uhranjena i dovoljno stara zenka ce svake godine nositi jaja bez obzira na to da li se parila.
Do razmnozavanja (oplodnje jaja) u akvarijskim uvjetima nece doci jer je za to kod ove vrste potrebna hibernacija.
O tome kako prepoznati da je zenka gravidna i kako postupiti procitaj ovdje da ne ponavljam: LINK
Do distocije moze doci ako zenka nema gdje poloziti jaja, vise o tome imas ovdje: LINK
Vadenje jaja kirurskim putem je zadnja opcija ako dođe do komplikacija i ako standardne terapije ne pomognu. Na tebi je da kornjaci pruzis pravilne uvjete i mjesto za polaganje jaja kada dođe vrijeme i izbjegnes moguce komplikacije.

Pisano: 20.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum