NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
14 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 14

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2) 3 »


Re: Uredjenje smjestaja za mosusnu (par pitanja)
#11
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Sa photobucketa najbolje kopiras Direct link i onda ga samo umetnes između ovakvih zagrada: [img]Direct_link[/img]

Pisano: 27.12.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Uredjenje smjestaja za mosusnu (par pitanja)
#12
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ne mogu slike stavit, nemam pojma zasto. Sad idem proucavat kako

Pisano: 28.12.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Uredjenje smjestaja za mosusnu (par pitanja)
#13
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Pocetak uredjenja

Dodaj datoteku:



jpg  PC250058.JPG (60.72 KB)
3560_52bebbd79b9c7.jpg 800X600 px

Pisano: 28.12.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Uredjenje smjestaja za mosusnu (par pitanja)
#14
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Pocetak punjenja

Dodaj datoteku:



jpg  PC250059.JPG (96.78 KB)
3560_52bebc6baba65.jpg 800X600 px

jpg  PC250060.JPG (81.00 KB)
3560_52bebc92779f9.jpg 800X600 px

jpg  Export366.jpg (276.22 KB)
3560_52bebcc25b64c.jpg 640X427 px

jpg  Export367.jpg (323.07 KB)
3560_52bebce60e8e8.jpg 640X959 px

jpg  Export368.jpg (358.13 KB)
3560_52bebd07c82d1.jpg 640X427 px

Pisano: 28.12.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Uredjenje smjestaja za mosusnu (par pitanja)
#15
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ove zadnje 3 slike su od danas, tako izgleda nakon par dana i sad uzgajamo bakterije kad vec ne mozemo nista drugo za sada. Jucer smo dodali i neke biljcice (isla sam u PC s Korijevim spiskom i srecom naletila na prodavaca koji nesto zna). Nista plutajuce nisam nasla, ali valjda cemo s vremenom nabavit i to.
U medjuvremenu nam je i tetra propi*ala (nakon 3 godine otkazala poslusnost) tako da se sad zabavljamo s izborom novog filtera. S obzirom da vise od 100 litara vode nikada nece doci tu (sad je napunjeno oko 60l) razmisljamo o Eheim eccopro 300. Nadamo se da ce biti dovoljno jak za jednu kornjacu i par ribica.
Otvorena sam za prijedloge sto se tice filtera i akvarija. Nisam sigurna da li sam mozda previse toga nacackala u akvarij u zelji da ga malo podignem i tako smanjila prostor kornjaci. Na ovaj glineni panj ce doci vaza s chlorophitymom nakon sto mi na proljece baci mladicu (nadam se da nece zakazat).

Pisano: 28.12.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Uredjenje smjestaja za mosusnu (par pitanja)
#16
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Akvarij je dobro uređen, mosusna kornjaca ce imati dovoljno mjesta za penjanje i skrivanje unutra.
Zao mi je sto ti je Tetra zakazala, ali to je klasika, stvarno su rijetki oni koji nemaju problema s tim filterom.
Eheim Ecco Pro 300 bi ti bio dovoljan za ovaj akvarij, a ako zelis jos jaci i veci filter po skoro istoj cijeni mozes uzeti i JBL e901. Eheim ima malo manje medija, slabiji protok, no Ecco filteri su temeljito isprobani filteri koji su na trzistu od 1999 godine, sada prije par godina je izasla ova poboljsana Ecco Pro verzija. JBL je pak noviji filter koji je tek par godina na trzistu s boljim i modernijim tehnickim rjesenjima, no po kvaliteti izrade kaska za Eheimom. U svakom slucaju koji god uzmes ce biti i vise nego dovoljan za kvalitetnu filtraciju na tvom akvariju, samo se trebas odluciti koji ti se vise sviđa. Na Youtube-u mozes pogledati prezentaciju/odrzavanje: LINK1, LINK2

Oba filtera su ti sada na akciji u Aquashopu i uz osobno preuzimanje kada ces opet ici u Zg. bi mogla proci oko 10% jeftinije.

Pisano: 29.12.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Uredjenje smjestaja za mosusnu (par pitanja)
#17
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Hvala na linkovima. Zakljucili smo da nas po sistemu JBL previse podsjeca na Tetru tako da smo i dalje ostali pri Eheimu. U Aquashopu smo i gledali i narucit cu ga postom jer mi se to cini brze i jeftinije nego da se vrtim po Zgb. Vec sam narucivala nekad od njih i znam da su stvarno brzi s dostavom. Moja Tetra je u kanti i ne pusta bas jako tako da nije tako hitno.
Jos jedna poruka svima da se ne zalete. PC je po cijeni oko 200 kuna skuplji za skoro sve filtere tako da ga treba izbjegavati.

Pisano: 30.12.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Uredjenje smjestaja za mosusnu (par pitanja)
#18
Aktivan član
Aktivan član


See User information
U Novu godinu smo usli s novim filterom. Ekipa iz Aquashopa je jos jednom dokazala profesionalnost. U ponedjeljak ujutro narucen filter, u utorak prije 10 je bio kod nas. Cak im nije bilo ni tesko nazvati i upozoriti me da mi ne vrijedi besplatna dostava radi toga sto je filter na akciji iako im je to naglaseno na stranicama. Sad i dalje uzgajamo bakterije i nesto sitno biljaka (koje su ionako osudjene na propast kad se useli korni), a za koji dan cemo uselit i par ribica koje se moraju istrenirat u brzom plivanju i skrivanju. Tetru cemo bez obzira probat stavit u funkciju nakon sto se nabavi dihtung pa bi mi to mogao biti dobar razlog za jos jedan akvarij u kuci. Kad sam to muzu spomenula samo me ruzno pogledao bez komentara. O tom, po tom, ima vremena, nisam bas ni ja ziher da li je to dobra ideja. Neka stoji ovako za sad, nece pobjeci

Pisano: 02.01.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Uredjenje smjestaja za mosusnu (par pitanja)
#19
Aktivan član
Aktivan član


See User information
@Kori; nisam uspjela skuzit kako da ti posaljem pm pa se nadam da ces ovdje vidjet. Moj akvarij i dalje ceka mosusnu, ali mi pokusavaju uvalit 3 skalara na udomljavanje. Koliko bi to bilo u redu u kombinaciji s mosusnom. Skalari su malo preveliki za mosusnu da bi joj bili plijen, ali znam da su dosta teritorijalne ribe pa ne zelim nikakvih maltretiranja ni s jedne strane. Na cudu sam. Dosta sam slaba na udomljavanja ako imam uvjeta, ali moj akvarij i dalje ceka mosusnu

Pisano: 06.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Uredjenje smjestaja za mosusnu (par pitanja)
#20
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
@ Disiderata ....uskoro...uskoro... I ja čekam nesto egzoticno. :)

Pisano: 06.03.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum