NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
24 korisnika su online (14 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 24

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2)


Re: Pelusios nanus
#11
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Da li su samotnjaci ili ih je preporucljivo drzati u pari ili skupini? Slatke su, do sada nisam imala pojma da postoje. Vidim da im peraje bas i nisu jako razvijene. Pretpostavljam da je to i razlog zasto im se preporuca samo 10 cm vode.
Jos jedno pitanje? Koja je to vrsta biljke (ako znas tocan naziv) u akvariju. Da li je sadjena u pijesku ili u mjesavini sa zemljom? Vidim da je skroz potopljena u vodi. Na prvi pogled sam mislila da je neka obicna kucna biljka, ali nisam bas sigurna da li bi ijedna prezivjela takve uvjete.

Pisano: 14.12.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pelusios nanus
#12
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pa kornjace inace nisu zivotinje kojima je "drustvo" potrebno. No ove se slazu, cak i muzjaci medjusobno. A ja inace volim vise primjeraka drzati ako imam mogucnost za to.

Tu biljku ti ne znam navesti, to je ona obicna vrsta koja izbacuje pelcere, pa se stave u vodu da bi izbacile zile. JA sam te pelcere dosta dugo drzao u vodi, primjetio da se razvijaju i odlucio to staviti u kamenje sa vodom. Dosada vrlo dobro uspjeva, saksija je dovoljno teska da je kornjace nemogu pomaket, zbog izmeta kornjaca biljka se dobro razvija, a ujedno tako bioloski filtrira vodu. Ima raznih biljaka koje se mogu zilama drzati u vodi. Imena im neznam, tu ja mislim Filip moze bolje informacije dati. A i za optiku je ljepo.

Pisano: 14.12.2013
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pelusios nanus
#13
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Onda sam ocito na pravu biljku i ja mislila, samo nisam znala da moze opstati skroz potopljena u vodi. Imam jedan clorophytum doma pa kad baci pelcer probavam. Pretpostavljam da je neki pijesak u vazi, vjerujem da bi zemlja ipak blatila vodu.

Pisano: 14.12.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pelusios nanus
#14
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
U vazi/saksiji su samo kamencici koji stabilizuju biljku. Nemogu jamciti da ce vjecno trajati ali kod mene vec par mjeseci tako opstaje.

Pisano: 14.12.2013
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pelusios nanus
#15
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Desiderata
Onda sam ocito na pravu biljku i ja mislila, samo nisam znala da moze opstati skroz potopljena u vodi. Imam jedan clorophytum doma pa kad baci pelcer probavam. Pretpostavljam da je neki pijesak u vazi, vjerujem da bi zemlja ipak blatila vodu.


Kada ti Chlorophytum baci izdanak nemoj ga kidati nego samo pokraj tegle stavi casu i umoci taj izdanak unutra da ti se prilagodi na zivot u vodi. A najbolje sanse da ti se odrzi je da samo donju polovicu tegle drzis umocenu u vodu, ne ovako cijelu. Inace jako puno kucnih biljaka su zapravo tropske i suptropske biljke koje rastu na pola u vodi i cine cuda po pitanju biljne filtracije. Samo sto je dosta tih biljaka nazalost otrovno i nije ih uputno drzati uistom smjestaju s kornjacama. Chlorophytum konkretno nije otrovan. Evo moje stare teme sa linkovima na druge clanke o poluvodenom bilju ako te interesira: LINK

Pisano: 14.12.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pelusios nanus
#16
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Kori
A najbolje sanse da ti se odrzi je da samo donju polovicu tegle drzis umocenu u vodu, ne ovako cijelu.

Kako mislis? Ja sam samo korijenje zabio u kamenje, odnosno u vodu. Treba nesto drugacije?

Pisano: 14.12.2013
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pelusios nanus
#17
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Kori hvala na linku, cini mi se da mi dajes dovoljno materijala da se danas ne maknem s kompa. Oplemenjivanje akvarija mi je oduvijek bilo zanimljivo. S obzirom da ja bas nisam od neke velike maste i ideja (a bas ni znanja vezanog za akvaristiku), ovakve ideje moram krast.

Pisano: 14.12.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pelusios nanus
#18
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: TITO
Kako mislis? Ja sam samo korijenje zabio u kamenje, odnosno u vodu. Treba nesto drugacije?


Toj biljci pasu vlazni uvjeti, ne da je bas potopljena u vodu. Znaci imala bi ti bolje sanse prezivjeti duze da ju stavis u duplo visu teglu od ove, donji dio tegle koji stoji u vodi ispunis sa sljunkom, a gornji iznad vode sa zemljom. I onda bi ti zemlja uvijek bila vlazna, ne potopljena i biljka bi u dio sa sljunkom sama pustala onoliko korjenja koliko joj pase. Jer ovako kad ju ti cijelu gurnes u vodu korjenje koje je prilagođeno na zemlju ti strune i biljka uvene. Moras dati biljci priliku da se prilagodi na vodeni nacin rasta.

Pisano: 14.12.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pelusios nanus
#19
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ta biljka, i jedna druga, su i bile uvjek u vodi, od kako sam ih odkinio od "Matere" (ne znam jel se tak zove, al' znas sto mislim). Dvije biljke drzim u vodi, jednu ovdje u akvariju a jednu na isti nacin samo vani (= u saksiji su kamencici i voda) ... dosada funkcionira dobro.
Sad sam malo gledao i dosao do toga da je ovo Chlorophytum comosum ... (ak' se ne varam)

Pisano: 14.12.2013
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum