NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






vlaga i plijesan na staklu akvarija
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozz
nisam baš redovna u objavama na forumu ali imam jedan prob sada, na staklu akvarija mi se stvara orošavanje a nakon toga i plijesan kada podesim temp vode na oko 26, sad sam malo smanjila jer sam vidila da se zamaglio akvarij. sa strane ima samo poklopce tako da dolazi i svježi zrak a preko dana imaju i lapu z agrijanje. Ne znam gdje griješim?? Pomozite

Pisano: 12.12.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: vlaga i plijesan na staklu akvarija
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav, gdje ti se ta plijesanj razvija, na staklu iznad povrsine vode?

Pisano: 13.12.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: vlaga i plijesan na staklu akvarija
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
da, na staklu iznad vode u dijelu di mi je grijač. Čak sam probala smanjiti koji stupanj grijač ali isto. Preko dana im grijem lampom još ali vidim da se sad preko noći zaparilo. Onda im se plijesan zavuče ispod gornjih rubova akvarija i do oko lampi, neki dan kad sam čistila sve je bilo crno od plijesni. Neznam što je problem. Sve sam uredno pročistila i poskidala sve lampe i obrisala i sad vidim da se opet zaparilo pa sam odigla jedan poklopac.

Pisano: 13.12.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: vlaga i plijesan na staklu akvarija
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Moguce je da nemas dovoljno dobru ventilaciju u akvariju. Ako ti se sada opet nahvata taj organizam zahvacene dijelove probaj oprati spuzvom i ocrom. Poklopac kasnije lako mozes isprati, a kada ces prati dijelove iznad povrsine vode izvadi kornjace van iz akvarija, na spuzvu kapaj ocat malo pomalo i oribaj zahvacene stranice. Kasnije te stranice isperi s mokrom krpom i kada miris vise nece biti pre intenzivan vrati kornjace u akvarij. To je jedino sto mi pada na pamet.

Sto se tice rosenja stakla odrasle kornjace po zimi mozes drzati na 23-24 stupnja, ne moras grijati vodu na 26 stupnjeva. Ventilacijski otvori bi ti stalno trebali biti prisutni, ako mozes ostavi taj poklopac da bude stalno otvoren.

Pisano: 13.12.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: vlaga i plijesan na staklu akvarija
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Neznam da li bi im uopće trebala grijati vodu, kad ne grijem bojim se da im je prehladno a kad grijem kažem vam što mi se događa orošavanje. Već sam sve detaljno isprala sa rakijom i krpom ali se bojim da s4e opet ne formira zato što čim se orošava tnačiu da je vlaga i da će se ako s enastavi tako orošavati formirati plijesan - za sada sam probala smanjiti temp grijača ali dalje mi se čini da im se malo orosi preko noći.
Sad im je temp bila 28. Probati ću sad izgasiti grijač jer je bio namješten samo na 22-23 a temp vode je vjerojatno viša jer mi grijemo u toj prostoriji pošto nam je to dnevni. Sad ću prob ugasiti grijač i viditi kolika je temp vode kornjačama. Nemam druge ideje jer mislim d ai m i nije zdravo da udišu taj zapareni zrak i da im se formira plijesan.

Pisano: 14.12.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: vlaga i plijesan na staklu akvarija
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Tijekom noci kada ugasis rasvjetu je orošavanje potpuno normalno zbog temperaturne razlike. Ako ce se preko dana sve lijepo posusiti kada dobro namjestis temperaturu i ventilaciju ta plijesanj ti se ne bi vise trebala pojavljivati. Kada ugasis grijac temperatura vode ce ti uvijek biti za oko stupanj niza od temperature prostorije.

Pisano: 14.12.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: vlaga i plijesan na staklu akvarija
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Sad kad ugasim grijač mi je 24 moram li onda uopće paliti grijač?

Pisano: 21.12.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: vlaga i plijesan na staklu akvarija
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ne moras ga paliti, dovoljno je topla voda. Samo pripazi da temperatura jako ne padne ako zahladi.

Pisano: 22.12.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum