NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
15 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 15

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Akvaterarij "na kat" - vanjsko kopno :))
#1
Početni član
Početni član


See User information
Pozdrav svima! Imam dvije žutouhe kornjačice koje su stare oko 5 mjeseci... dosad sam imala za njih akvaterarij dimenzija 60x40x30, ali me sada zainteresirao ovaj "na kat" sa vaše stranice... s odvojenim kopnom iznad akvarija s vodom.. http://www.kornjace.com/modules/cjaycontent/index.php?id=30

pa me zanima tko je takav izrađivao... gdje.. i kakva je cijena otprilike... :)

hvala unaprijed

Dodaj datoteku:



jpg  moj moj moj akvaterarij.jpg (12.63 KB)
1653_4e06eb317bfb7.jpg 250X188 px

Pisano: 26.06.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Akvaterarij "na kat" - vanjsko kopno :))
#2
Početni član
Početni član


See User information
prije koji dan sam prijateljici uzela njenu kornjaču... njena je stara 9 mjeseci.. i držala ju je u katastrofalnim uvjetima.. u onom užasnom plastičnom čudu gdje stane pola litre vode.. bez lampe i grijača... i razbolila joj se naravno.. kad sam vidjela u čemu je drži samo sam je obavijestila da je to odsad moja kornjača.. i da ju smije samo kod mene posjećivat.. dakle sad imam 3 kornače.. 2 svoje stare 5-6 mjeseci i tu njenu staru 10.. koje dimenzije mi trebaju uopće za njih 3? vidim da ste naveli 150x50x50... hoće im to biti dovoljno?

Pisano: 26.06.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Akvaterarij "na kat" - vanjsko kopno :))
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosla jos jednom!

Citiraj:

Pisano od: deni
otvorila sam tamo novu temu... oduševila me ideja.. ispričavam se na neznanju i krivom postavljanju teme.. :))) jedva čekam napravit novi smještaj kornjačama :)))


Hvala sto si otvorila novu temu, na taj nacin ce forum biti pregledniji.

Citiraj:

Pisano od: deni
Pozdrav svima! Imam dvije žutouhe kornjačice koje su stare oko 5 mjeseci... dosad sam imala za njih akvaterarij dimenzija 60x40x30, ali me sada zainteresirao ovaj "na kat" sa vaše stranice... s odvojenim kopnom iznad akvarija s vodom.. http://www.kornjace.com/modules/cjaycontent/index.php?id=30

pa me zanima tko je takav izrađivao... gdje.. i kakva je cijena otprilike... :)

hvala unaprijed


Kao sto sam vec napisao, ovo je smjestaj od moje prijateljice kojoj sam pomogao oko izrade. Ovaj smjestaj nije bio planiran nego je jednostavno sklepan od dva stara smjestaja. Gornji dio koji je sada kopno je bio smjestaj za sebe. Radi se o plasticnom koritu izrađenom od plastike za brodove u obliku malog jezerca koje je sada napunjeno pijeskom:
Smanjena slika
Oko tog korita je izgrađen okvir od iverala sa staklom naprijed. To staklo je bilo skraceno ispred rampe kako bi se kornjace mogle penjati gore. Cijela stvar je dimenzija oko 100*60*40 cm.
Drugi smjestaj je ovaj akvarij 100*40*40 cm.
Ta dva smjestaja su nakon toga stavljena na posebno izrađeno metalno postolje i spojena.
Sve u svemu replicirati potpuno isti postupak izrade ti nema smisla, pogotovo ovaj gornji dio. To se da izvesti puno bolje, ljepse, jeftinije i funkcionalnije.

Konkretno ovaj smjestaj ima puno mana u dizajnu bas zato jer je sklepan a ne dizajniran ispocetka. Prvi problem je ova rampa koja je ispala pre strma. Kornjace se mogu penjati po njoj jer su dodatno nalijepljenje preckice za penjanje, međutim kada kornjace ulaze u akvarij sa kopna nemaju dovoljno mjesta za zaustaviti se pa se zabubavaju u staklo akvarija. Bolja solucija bi bila da kornjace ulaze u akvarij po njegovoj duzini. Akvarij nije poklopljen i zbog oblika je tesko izvesti poklopac pa se javljaju problemi sa vlagom u prostoriji . Cijela instalacija zauzima oko 1 kvadratni metar, a sam prostor za plivanje nije dovoljno velik niti za jednu odraslu kornjacu.

Naravno svi ti problemi su rjesivi s obzirom da ti gradis smjestaj od samog pocetka, sve dimenzije mogu biti usklađene i greske izbjegnute.

Nazalost nema nikog kome bi sada mogla dati raditi smjestaj da ti ga cijelog slozi. Akvarij se moze dati izraditi u pet shopu, kutija za pijesak se moze dati napraviti kod stolara, ali slaganje i planiranje svega toga je na vlasniku. Ja ti besplatno mogu napraviti 3D CAD modele smjestaja i dati ti preporuke kako sto izvesti, zato smo tu.

Minimalne dimenzije prostora za plivanje za 3 kornjace bi bile 150*50*40 cm (s tim da se akvarij puni do vrha). To bi ti dakle zauzimalo 150*100 cm prostora i moja najoptimisticnija procjena sto se cijene tice bi bila 4000-5000 kn da se sve napravi bas onako kako spada. Realno gledano taj ogroman kopneni dio 150*50 cm ce ti poskupiti izradu, a kornjacama je potebno kopno samo 50*50 cm. Moja preporuka je da onda bolje sagradis kopneni dio povrsine 50*50 cm lijevo ili desno od akvarija pa da ti instalacija zauzima 200*50 cm povrsine.

Sljedeca stavar koja ti moze stvariti ogroman problem je sto jos ne znas kojeg su spola tvoje kornjace. U najboljem slucaju ce ispasti sve tri zenke ili jedan muzjak i dvije zenke koje ce se slagati. Najgori scenarij je da ti sve tri kornjace ispadnu muzjaci pa ti onda ovaj pjescani dio za jaja uopce nece trebati, nego ce ti trebati 3 manja odvojena smjestaja jer se vise muzjaka u jednom smjestaju nece slagati.

Preporucam ti da dobro razmislis o svemu napisanome jer to nije mala investicija i odabrala si jednu od najskupljih varijanta smjestaja za izradu, a jos konkretno ne znas spolove svojih kornjaca.

Mene sada interesira kakvo ti je trenutno stanje tvojih kornjaca. Koliko su velike kornjace (duljina oklopa)? Da li u akvariju imas svu potrebnu opremu? Ima li kakvih nesuglasica među njima vec sada?

Kako stojis sa prostorom? Koliko je velik prostor koji si predvidjela za novi smjestaj?

Da li je bolesna kornjaca sada dobro? Preporucam ti da proucis clanak o bolestima ako vec nisi: Bolesti
Ako ti treba pomoc oko te kornjace otvori novu temu u podforumu o bolestima vodenih kornjaca.

I zadnje, od kuda nam se javljas?

Pisano: 26.06.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Akvaterarij "na kat" - vanjsko kopno :))
#4
Početni član
Početni član


See User information
E ovako... HVALA puno na dobroj volji i trudu da mi pomogneš! Da krenem redom... ovaj gornji dio ako sam dobro shvatila može biti i drveni... a to će mi napraviti kum koji je stolar.. što se tiče konstrukcije koja to sve treba držati - to će mi napraviti tata koji zna kovački i varilački posao :))) preostaje mi riješit akvarij, filter, grijač i ukrase... (pretpostavljam da trebam vanjski filter na tu količinu vode) jedino što nisam sigurna hoću im moći 150 napravit... mislim da će prije biti 120x50x50... jer je u pitanju stan... pa je malo na knap s mjestom... ma pokušat ću vidjet gdje ih smjestit i sa 150... trebam svakako savjet s tim vanjskim filterom jer sam dosad imala samo obične koji stoje u vodi (dosad su kornjačice ove moje dvije stajale u akvaterariju 60x45x30... imaju tek sad 5 mjeseci pa sam smatrala da im je to dovoljno) ali svakako im treba veći smještaj da se mogu pravilno razvijati... što se tiče ove moje dvje kornjače koje sam i dosad imala, slažu se jako dobro... nikakvih problema s njima... mislim da su ove dvije mužjak i ženka koje sam dosad imala, a bojim se da je i ova treća mužjak.. proučit ću malo bolje po čemu to procijenim i pokušat ću ti slikat pa stavit ovdje.. ako jesu kako mislim dva mužjaka i ženka.. onda ću im morat posebno gore radit smještaj za sunčanje odvojeno? Za nacrte ti svakako zahvaljujem jer trebat će mi da znam dat ljudima koji će radit to.... oklop ću im sutra izmjerit pa ti napišem... ova treća kornjače je bolesna.. moje su imale otpočetka i lampu, i grijač, i filter i vitamine, i prehranu ok... i zasad su zdrave.. ali ova nije imala ništa od svega toga.. dosta je hiperaktivna, oklop joj je omekšao.. pogotovo pozadi.. na oklop joj se nahvatalo svega i svačega pa ću joj ga danas očistit pa ga pregledat bolje.. ispod na vratu ima nekakvu sluz koja visi... kao prozirna sluz.. odvest ću je veterinaru.. kupila sam joj vitamine, otkad je kod mene ne miče se od lampe uopće... sunča se.. papa jako puno sad.. nadam se da će bit ok.. Ja sam inače iz Osijeka.. Trenutno su kornjačice u Vinkovcima kod dečka, dok i on ne doseli u Osijek krajem 7-og mjeseca... oboje se brinemo za njih...

Pisano: 27.06.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Akvaterarij "na kat" - vanjsko kopno :))
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nema problema, uvijek mi je drago kada se na stranici pojavi netko novi tko zeli najbolje svojim kornjacama, takvima se uvijek potrudim pomoci.

Imas velike srece sto imas poznate koji bi ti mogli pomoci, to ce ti drasticno spustiti cijenu smjestaja.

Gornji dio moze biti u potpunosti drveni (+ staklo naravno), moja preporuka su OSB ploce lakirane lakom za brodove. To je najjeftinije rjesenje koje izvrsno podnosi vlagu.

Sto se tice postolja koje nosi to sve ono ne mora biti metalno, vec od jeftinih plinbeton cigli (YTONG) i kasnije oblozeno u neki plocasti materijal radi estetike.

Potrudi se negdje naci mjesta za 150 cm duzine. Tebi dodatnih 30 cm nije puno, a kornjacama jako puno znaci da imaj duzinu 150 cm gdje se mogu zajuriti i plivati. Ako bas neces moci naci imam jos jednu ideju za dijagonalno iskoristiti prostor. Stavit cu ti skice ideja. Dovoljna ti je dubina akvarija 40 cm (kojeg punis do vrha), sa tih 10 cm u visinu mozes znatno ustedjeti.

O vanjskim filterima i ostaloj opremi cemo na kraju kada vidimo za sto ces se na kraju odluciti. Dimenzije i dizajn bi mogli dosta utjecati na izbor filtera. To se jako lako nabavi.

Pitao sam te za dimenzije kornjaca da vidim koliko bi ti jos kornjace mogle izdrzati tamo. Predpostavljam da nije previse tijesno, stoga ti preporucam da se ne zuris nego da sve u najmanje detalje isplaniras. Jer izrada akvarija je i ovako skupa bez da napravis neke greske.

Ovako mladim kornjacama nema sanse odrediti spol sa velikom pouzdanoscu, sada mozes samo nagađati. Tek kada kornjace jos narastu i pocnu sa spolnim razvojem razlike u spolu ce biti vidljive:
LINK
Ukoliko ces imati vise muzjaka svaki muzjak ce morati imati svoj vlastiti akvarij! Kada dva muzjaka dođu u kontakt jaci ce slabijeg izgristi do smrti ako treba! Iz tog razloga na ovoj stranici nikada ne preporucamo odmah uzeti nekoliko malih kornjaca nego samo jednu, pa kasnije udomljavati jos odraslih po volji.

U vezi zdravlja nove kornjace najbolje otvori novu temu. Ovako ugrubo ti samo mogu reci da joj treba suncanje pod posebnom UVA-UVB rasvjetom za gmazove (koju bi trebala imati) da bi joj ojacao oklop, moguce da vec ima metabolicku bolest kostiju. Ima li bijele mrlje po oklopu koje su mekane? Sluz koja visi je vjerovatno samo koza koja se ljusti. Najbolje bi bilo kada bi postavila jasnu sliku.
Sto se tice veterinara kornjacu treba nositi specijalistu za gmazove, obicni veterinari cesto naprave vise stete nego koristi jer nisu educirani o lijecenju gmazova.

Ja sam ovih dana zauzet, ali imati cu vise vremena u 7. mjesecu, skice stavim cim stignem!

Dodaj datoteku:



jpg  P1060201.JPG (93.78 KB)
427_4e1b027639a1b.jpg 800X600 px

jpg  P1060202.JPG (109.71 KB)
427_4e1b027f12522.jpg 800X600 px

jpg  P1060204.JPG (129.70 KB)
427_4e1b0289931f1.jpg 800X600 px

jpg  P1060206.JPG (97.41 KB)
427_4e1b0290bd35e.jpg 800X600 px

jpg  P1060211.JPG (120.09 KB)
427_4e1b029a19176.jpg 800X600 px

jpg  P1060215.JPG (113.21 KB)
427_4e1b02a1e14fe.jpg 800X600 px

jpg  P1060220.JPG (113.94 KB)
427_4e1b02a99ac8c.jpg 600X800 px

Pisano: 28.06.2011

Editirano od Kori on 11.07.2011 16:03:24
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Akvaterarij "na kat" - vanjsko kopno :))
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Evo samo da javim da nisam zaboravio na ovu temu :) Nasao sam stare slike onog smjestaja od prijateljice pa sam iz uploadao u post iznad.
Sto se tice modela na brzinu sam napravio kako bi to moglo izgledati, ako ti se sviđa mogu ga dalje razvijati, javi! Reci sto ti se sviđa, a sto ne.
Drugi model je sam radio isto za jednu clanicu foruma, to je konkretno bio njen akvarij, ali tu ti stavljam samo da konceptualno vidis kako izgleda kada je kopno u produzetku akvarija umjesto iza akvarija. To zauzima puno manje mjesta.

Dodaj datoteku:



jpg  deni1.jpg (203.83 KB)
427_4e1b042dc6a0b.jpg 1187X625 px

jpg  snjeznaaqua1.jpg (156.87 KB)
427_4e1b04482cb54.jpg 958X607 px

Pisano: 11.07.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Akvaterarij "na kat" - vanjsko kopno :))
#7
Početni član
Početni član


See User information
Bok,

Ovo je super, da imam toliko prostora i ja bi probao ovakvo nesto nabaviti.

Vidim da imas puno ideja, mozes li mi mozda dati ideju za akvarij sa kopnom ali da sveukupne dimenzije budu najviše npr 80 cm duzine i 40 cm širina

hvala

Pisano: 06.10.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum