NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
5 korisnika su online (2 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 5

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2)


Re: Aqua Terra
#11
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Odlicno, vidim da su kopno napravili tocno po nacrtu! Kakvi su ti planovi po pitanju postolja, filtracije, rasvjete...?

Pisano: 16.07.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Aqua Terra
#12
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Za filtraciju mislio sam naruciti vanjski filter,tu mi treba savjet.
Za rasvjetu mozda ostavim kao do sada, ili da kupim onu zarulju koja ce mi zamjeniti ove dvije?! Ne znam kako se zove.
Za postolje jos ne znam,filtracija i rasvjeta su mi sada na prvom mjestu.
Prijedlozi?

Pisano: 16.07.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Aqua Terra
#13
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nisam pratio... Od kuda si?
Možda mogu pomoć oko postolja...

Pisano: 17.07.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Aqua Terra
#14
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Iz Splita sam.
Dina imas sve informacije tu na forumu samo klikni na smjestaj.

Pisano: 17.07.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Aqua Terra
#15
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Goran007
Za filtraciju mislio sam naruciti vanjski filter,tu mi treba savjet.
Za rasvjetu mozda ostavim kao do sada, ili da kupim onu zarulju koja ce mi zamjeniti ove dvije?! Ne znam kako se zove.
Za postolje jos ne znam,filtracija i rasvjeta su mi sada na prvom mjestu.
Prijedlozi?


Od filtera uvijek preporucam Eheim, Fluval i JBL. Kako zadnjih godina uvoz za Fluval steka najpametnije je uzeti Eheim ili JBL.
S obzirom da u akvariju imas max. 210 litara vode i ako se dobro sjecam samo jednu kornjacu mogao bi ti proci i filter srednje velicine.

Od Eheima bi ti bio prikladan Eheim Pro III 2073 (1350 kn) za akvarije do 350 litara ili jos bolje veci model Pro III 2075 (1700 kn) do 600 litara. Ovo su najmoderniji filteri koji trose najmanje struje. Dolaze skroz napunjeni kvalitetnim filter medijima.
Dalje u ponudi od Eheima imas Eheim eXperience 350, prepakiranu staru verziju od serije Pro I. Taj filter je za akvarije do 350 litara, isto kao novi 2073, samo s malo prihvatljivijom cijenom (oko 120 eura). Ima verzija sa i bez medija.
I zadnja opcija od Eheima je stari nepoderivi Eheim classic 2217. To je filter za akvarije do 600 litara s jako prihvatljivom cijenom (oko 100 eura). Vec si prije pitao o Eheim classic pa vjerujem da znas onu pricu sa odrzavanjem i ventilima. Isto ima verzija sa i bez filter medija.
Nove Eheime imas u Aquashopu: LINK, a ako te interesiraju ova dva starija modela posalji mail Aquashopu da vidis tocne cijene. Mogu se nabaviti bez problema u roku od par tjedana.

Od Fluvala bi bili prikladni modeli Fluval 305/306 (oko 1000 kn) do 300 litara ili Fluval 405/406 (oko 1500 kn) do 400 litara. Moguce je da ces naci nekog od tih Fluvala u lokalnom pet shopu, no u slucaju da ti zatrebaju dijelovi vjerojatno ces ih trebati narucivati preko Ebaya. Dolaze djelomicno napunjeni medijima.

Od JBL-a bi bio prikladan JBL e901 (780 kn) do 300 litara ili jos bolje JBL e1501 (1200 kn) do 600 litara. JBL filteri su trenutno "best buy" filteri po pitanju omjera cijene i kvalitete (plastika je slabije kvalitete u odnosu na Eheim i Fluval), isto dolaze skroz napunjeni sa filter medijima: LINK

Sad sve ovisi sto ti je priorotet, niza cijena ili jaca filtracija. Po pitanju filtracije ti je najjaci (najveci) JBL e1501 (8 litara medija), pa Eheim 2075 (6,5 litara medija), pa Fluval 405/406 (6,2 litara medija), pa Eheim 2217 (6 litara medija).


Ako ti je UVA-UVB lampa jos dobra ostavi je za sada, rasvjetu uvijek naknadno mozes promijeniti i jednostavno nema razloga da si sada stvaras dodatan trosak s time. Pametnije je da se sada koncentriras na filtraciju, lampu na zivine pare lako uzmes kada za to bude vrijeme. Da li je u planu kakav poklopac?


Sto se tice postolja, da bi ti vanjski filter mogao pravilno i sigurno raditi razina vode u akvariju mora biti vise od samog filtera. Cak i ovi manji filteri koje sam gore naveo su ti svi blizu 40 cm visine tako da neces moci akvarij ostaviti na samom podu i pokraj instalirati filter, znaci iz tenickih razloga akvarij mora biti na visini od barem 10-15 cm od poda.
Ako ti je vazno samo da je na akvarij na povisenom postolje si mozes napraviti za 200-tinjak kn od YTONG cigli: LINK. A ako zelis bas ormaric ili metalno postolje to ce te nesto skuplje stajati.

Pisano: 17.07.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Aqua Terra
#16
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Puno hvala na odgovoru,razmislit cu o svemu.

Pisano: 17.07.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Aqua Terra
#17
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Po pet shopovima ne vjerujem da cu naci nesto kvalitetno,znam da imaju Tetru,ali pogledati cu opet.Ako imaju,to je Fluval ili JBL.Skupi su i treba biti pametan u izboru,a izbor je velik.Jedan od prioriteta mi je da su napunjeni medijima,drugi je ciscenje odnosno odrzavanje.Ako me mozes podsjetit za Eheim classic 2217,to o ventilima i odrzavanjem? Naravno da se uvijek gleda i kako proci sta jeftinije i dobiti nesto prihvatljivo.Ne znam za Fluval,mozda bi njega izbacio iz uzeg izbora.Djelomicno je napunjen medijima,rezervnih dijelova nema kod nas.Mozda ga kupim jedino ako ga nađem u pet shopu.Znaci volio bih da je napunjen medijima i da je lagan za ciscenje i odrzavanje.Glede jace ili slabije filtracije,to bih odlucio na kraju.
Da pitam za jos 3 filtera,mediji,odrzavanje,kvaliteta?

Fluval 105
JBL e 1500
JBL 120

Pisano: 18.07.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Aqua Terra
#18
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Goran007
Po pet shopovima ne vjerujem da cu naci nesto kvalitetno,znam da imaju Tetru,ali pogledati cu opet.Ako imaju,to je Fluval ili JBL.Skupi su i treba biti pametan u izboru,a izbor je velik.Jedan od prioriteta mi je da su napunjeni medijima,drugi je ciscenje odnosno odrzavanje.Ako me mozes podsjetit za Eheim classic 2217,to o ventilima i odrzavanjem? Naravno da se uvijek gleda i kako proci sta jeftinije i dobiti nesto prihvatljivo.Ne znam za Fluval,mozda bi njega izbacio iz uzeg izbora.Djelomicno je napunjen medijima,rezervnih dijelova nema kod nas.Mozda ga kupim jedino ako ga nađem u pet shopu.Znaci volio bih da je napunjen medijima i da je lagan za ciscenje i odrzavanje.Glede jace ili slabije filtracije,to bih odlucio na kraju.
Da pitam za jos 3 filtera,mediji,odrzavanje,kvaliteta?

Fluval 105
JBL e 1500
JBL 120


Cijene u pet shopovima su obicno puno vise od kupovine online. U Aquashopu je npr. dostava za kupovinu visu od 600 kn besplatna, tako da se svakako isplati naruciti filter preko neta.
Jeftinih marka filtera ces sigurno naci...Tetra, Boyu, Sera, Atman, Resun, Hailea, Haqos...ali s takvim filterima ces vjerojatno imati puno problema i tesko da ce te sluziti dugi niz godina. To obicno zavrsi tako da filter procuri, izgubis povjerenje u njega pa ti ga se vise ni ne popravlja cak i da nađes dijelove. Na kraju kupis posten filter i na filtraciju potrosis puno vise novaca nego da si odmah kupio posten filter.

Sto se tice Eheim Classic 2217 za njega vrijedi sve kao i za manje modele za koje si pitao: LINK No bez obzira na malo manje prakticno odrzavanje (ako imas ventile prakticki nema razlike u odnosu na nove filtere) ovaj filter je toliko pouzdan i cvrst da se ne moze mjeriti sa novim filterima po pitanju kvalitete.

Fluval 105 je za akvarije do 100 litara, dakle to ti je pre mali filter. Jako je dobre kvalitete i djelomicno je punjen medijima kao i veci modeli iz te serije (305 ili 405 koji bi tebi trebali da uzimas Fluval).

JBL e1500 fizicki izgleda isto kao i novi poboljsani JBL e1501. Stvar je u tome sto je e1500 trosio cak 35W pri radu i skoro je cijeli ispunjen spuzvama. Poboljsani JBL e1501 ima novi motor koji trosi samo 20W (sa istim protokom) i ispunjen je kvalitetnim medijima od sintetickog stakla. Nema razloga da uzimas "stari" e1500 osim ako ga negdje ne nađes jako povoljno.

JBL 120 je za akvarije do 120 litara, to ti je isto nije dovoljno veliko. To je prva serija vanjskih filtera od JBL-a koja se vise ne proizvodi tako da ce za par godina nabava dijelova postati nezgodna. Da se odlucis za ovu seriju trebao bi ti veci model JBL 500.

Opcento po kvaliteti ide Eheim, pa Fluval, pa JBL. Sto se odrzavanja tice tu ti nema neke razlike među markama filtera, pogotovo ne među novim modelima. Primarna razlika je u velicini filtera. Recimo manji filter za akvarije do 300 litara ces trebati cistiti svakih 1-3 mjeseci, dok ces vece modele do 400, 500, 600 litara trebati cistiti svakih 4-6 mjeseci (takvo je barem moje iskustvo). A svaki je filter jednako jednostavno otvoriti i treba jednako vremena za ciscenje. Pogledaj si sljedece filmice da vidis kako to funkcionira:

Eheim 2075:



JBL e1500/1501:


Fluval '05:



Eheim Classic 2217:

Pisano: 18.07.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Aqua Terra
#19
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Hvala na odgovoru.

Pisano: 19.07.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum