NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
14 korisnika su online (12 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 14

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Alga, nametnik ili nesto trece??
#1
Regularni član
Regularni član


See User information
Pozdrav, u zadnjih tjedan dana, na dnu akvarija sam primijetila prljavo dno i skupljanje neceg nedefiniranog. Sve smo usisali, promijenili vodu, pa cak i kamenje. Medutim odmah nakon izmjene vode, drugi dan, dno je opet bilo puno tih " komadica", mislila sam da se je samo slegnulo ono sto nismo usisali, pa sam ponovno usisavala, ali danas (tri dana nakon) se je udvostrucilo. Paranocino sam gledala, da nije zivo, ali nije:D naime, izgleda kao jako sitni komadici kore drveta. Cak sam izvadila drvo, istusirala, ali se situacija na popravlja. Jako ruzno izgleda, ali mi je puno bitnije da nije stetno. Moram napomenuti da je voda inace kristalno cista i da filter dobro filtrira, ali imam osjecaj da se to mnozi. Inace akvarij je u ovo doba u svijetloj i toploj sobi, pa ne znam ima li i to utjecaj..

Molila bih bilo kakvu pomoc, jer sam vec ocajna!
Prilazem i sliku..
http://imageshack.us/photo/my-images/40/syg0.jpg/

Dodaj datoteku:



jpg  syg0 (Kopiraj).jpg (143.21 KB)
427_51dc3d2a3ecaf.jpg 1024X765 px

Pisano: 08.07.2013

Editirano od Kori on 09.07.2013 18:41:19
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Alga, nametnik ili nesto trece??
#2
Moderator
Moderator


See User information
Smanji sliku i dodaj pod - dodati datoteku, jer ovako se ne vidi.

Pisano: 09.07.2013
Ne treba se stidjeti priznanja da smo pogriješili, jer to drugim riječima znači da smo danas pametniji nego jučer. (A.Pope)
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Alga, nametnik ili nesto trece??
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Na prvi pogled mi izgleda kao smeda (diatom) alga, no kada se slika uveca ne slici bas na nju. Da li si probala kakve su strukture te nakupine, si sigurna da se ne radi o nekakvim crvicima? Izvadi jedan kamen i pogledaj pod povecalom. Da su te nakupine zalijepljene za dno i kamenje i da li ih moras ribati da bi ih skinula ili samo otpadnu?

Ako su ti organizmi poceli rasti sami od sebe u akvariju ne bih rekao da su opasni za kornjacu. Jedina briga je da ti komadici nisu u samom izmetu kornjace, u tom slucaju bi mogli biti paraziti. To mozes lako provjeriti da prebacis kornjacu na dan-dva u cistu posudu s vodom, hranis je i vidis da li ce se iste nakupine pojaviti na dnu posude.

Pisano: 09.07.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Alga, nametnik ili nesto trece??
#4
Regularni član
Regularni član


See User information
Kori, hvala. Meni to da izgleda kao sitni crvici, ali se ne micu, bar ne ovako, a povecalo nemam pa ne mogu provjeriti. Uglavnom, toga je opet jos i jos..ima posvuda, na grijacu, na drvetu, na kamenju, na stepenicama, svugdje. Sada sam ga prebacila u posudu, nahranila, pa cu vidjeti. Samo i to mu je sada ogromni sok.
Da, tesko se skida, kada sam usisavala, morala sam strugati sa dna, a kada se skine, kao da se razmrvi, ne znam..cudno je:(
Moje pitanje je, da li ste vec vidjeli ovakvog parazita (ako je to uopce parazit), koliko je tesko iskorijeniti parazita i gdje se mogu vise informirati? Koliko je to opasno za Kornija? Bi li bilo dobro da odmah sutra odemo kod doktora? Kako radi Maja?
Surfajuci, dosla sam na ideju, mogu li to biti larve komarca??
Prilazem jos jednu sliku, mozda se bolje vidi jer je kamen bijel..

http://imageshack.us/f/713/hwu8.jpg/

Pisano: 09.07.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Alga, nametnik ili nesto trece??
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Do sada se jos nisam susreo sa tako necim, ali ako ti je prozor u prostoriji cesto otvoren moguce je i da su neki insekti polozili jaja u vodu i da ti sada rastu larve.
Ovo za parazita je samo gruba predpostavka na pitanje u kojem bi obliku moglo biti stetno za kornjacu. Paraziti se uglavnom javljaju kod kornjaca koje su ulovljene u divljini ili tek nedavno kupljene. Moguce ih je unijeti i sa zivom hranom, ali s obzirom da je tvoja kornjaca vec jako dugo kod tebe sanse su relativno male da se radi o tome. Ovdje na forumu nikada nismo imali slucaj sa crijevnim parazitima pa ti sa nikakvom sigurnoscu ne mogu reci kako to izgleda. U slucaju da jesu paraziti oni bi se trebali moci lako rijesiti tretmanima kod veterinara. Ali s obzirom na velik broj organizama da zivi u vodi vece su sanse da je ovo nesto sto nema nikakve veze sa crijevnim parazitima. Ako se kornjaca normalno ponasa i jede mislim da nije u opasnosti. Ja bi se na tvom mjestu drzanjem kornjace u cistoj posudi sa cistom vodom probao uvjeriti da li je problem vezan za kornjacu ili ipak za akvarij.

Pisano: 10.07.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Alga, nametnik ili nesto trece??
#6
Regularni član
Regularni član


See User information
Da, meni to izgleda kao tako nesto, jer on je super volje i sve s njim ok. Nisam ga mogla ostaviti u toj maloj posudi,pa sam ga prebacila natrag u akvarij. Da, prozor je otovoren cesto, najvise zbog toga da dode sunce do njega i da se maksimalno iskoristi ovo lijepo vrijeme. Odlucila sam danas SVE pocistiti detaljno, izvaditi svu vodu, baciti kamenje i drvo prokuhati i ostaviti ga neko vrijeme na suncu (zao mi ga je baciti jer je ogromno i lijepo dugo sam ga trazila, ali ako ce ga biti potrebno baciti i to cu uciniti). Morati cu ocistiti i cijeli filter. Mislila sam cak ostavi akvarij prazan i suh jedan dan, neznam hoce li to napraviti stetu filteru? Dobre bakterije iz filtera mogu onda zaboraviti i cijeli cikus iz pocetka- ali ne vidim trenutno drugo rijesenje:/ S cim uopce mogu dezinfincirati akvarij? S nicim? Ma zapravo je najbitnije da nije za njega anista opasno...

Pisano: 10.07.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Alga, nametnik ili nesto trece??
#7
Regularni član
Regularni član


See User information
Da javim razvoj. Dakle, jucer sam detaljno pocistila SVE. Trajalo je dobra 4 sata, ali smo uspjeli sve pocistiti. To jesu neke larve, jer sam vidjela jucer da se micu. Pretpostavljam da je nesto ubacilo jaje i ta gamad se namnozila jer Korni je super volje, njegov izmet je ok, tako da ne vjerujem da je to povezano s njim. Izbacila sam sve iz vode-drvo i kamene, tako da je sada sve prazno da mogu pratiti razvoj. Nadam se da smo istrijebili to, sto god da je bilo...

Pisano: 11.07.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Alga, nametnik ili nesto trece??
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Drzim fige da si uspijela rijesiti problem. Ako su doista bile larve one nisu opasne za kornjacu. Pri ciscenju akvarija nije pametno koristiti bilo kakve dezinficijense ako bas ne trebas, pogotovo ne na filter medijima jer ih nikad neces posteno uspijeti isprati. Za ciscenje samog stakla mozes koristiti ocat ubuduce i to prvenstveno radi kamenca.

Pisano: 11.07.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Alga, nametnik ili nesto trece??
#9
Regularni član
Regularni član


See User information
Kori, izgleda da je problem rijesen, tri dana nakon nema ni jednog crvica:) inace i cistim akvarij octom i poslije dobro isperem..razmisljam od cega bi mu mogla napraviti nesto za skrivanje, drvo mi se nije pokazalo kao dobro, a trebam mu nesto unutra..ideje?

Pisano: 13.07.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Alga, nametnik ili nesto trece??
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Super, bas mi je drago! Sto se tice mjesta za skrtivanje sve ovisi koliko ti je vazan prirodan izgled. Mozes primjerice kupiti debelu plasticnu PVC-U odvodnu cijev, prepiliti je na pola, staviti na dno i dobiti tunel za skrivanje. Jos jedna opcija je u akvarij staviti veliki polukruzni crijep da postignes isti efekt. A ako ti je izgled vazan uvijek mozes sama napraviti pecinu nanoseci ljepilo za plocice na konstrukciju od stiropora, slicno ovoj stijeni: LINK

Pisano: 14.07.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum