NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
15 korisnika su online (13 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 15

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Dodatni sadržaji u akvariju
#1
Početni član
Početni član


See User information
Pozdrav svima, imam već veliku crvenouhu kornjaču u novom velikom akvariju(terariju, nezz točan naziv :P) i ima sve osnovne uvjete za život. E sad, u akvarij nisam stavio ni šljunak ni ništa posebno pa me zanima što mi predlažete od tako nekih sitnica jer imam osjećaj da mi se kornjača dosađuje (malo glupo zvuči al stvarno mi tako izgleda), kako bi joj mogao učinit život zanimljivijim? I još jedno pitanje, isto glupo al molim vas da mi se ne smijete xD Dali postoje kakve igračke za kornjače jer vidim da moja voli grickat i plivat zajedno sa jednim plastičnim stablom što sam joj stavio kao ukras...

Opet vas molim da mi se smijete na glupim pitanjima, al živo me zanima to sve :/

Pisano: 10.06.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Dodatni sadržaji u akvariju
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav, oplemenjivanje zivotnog prostora kornjacama i ostalim teraristickim zivotinjama je stvarno nesto cemu bi se svi trebali vise posvetiti, pitanje ti nije nimalo glupo. Sve vise zooloskih vrtova danas ima razlicite programe kako uciniti zivot u zatocenistvu zanimljivijim za zivotinje. Svakako je pozeljno sto prirodnije urediti da se kornjaca u njemu osjeca sigurnije. Postoje brojne mogucnosti, podlogu bi svakako bilo dobro staviti jer ce smjestaj ljepse izgledati, kornjaca ce imati po cemu rovati, a i sama podloga ce ti pruzati dodatne povrsine za kolonizaciju bakterija za biolosku filtraciju.
Kornjaci također mozes staviti drva ili granje po kojima ce se moci penjati i odmarati, napraviti nekakvo skroviste u koje ce se moci povuci kada ce htjeti imati mir itd. Ako nemas nista protiv umjetnog bilja po pet shopovima imas jako velik izbor.
Racunaj da je vecina znatizeljnog ponasanja kod kornjaca potaknuto potragom za hranom, rijetko kada igrom. Tako da vecina predmeta koje susretnu u svojoj okolini probaju pojesti. Sto god stavis u akvarij moras biti siguran da kornjaca nece moci rastrgati i pojesti.
Kornjacama je svakako najzanimljivije kada im tu i tamo ubacis nekakvu zivu hranu u akvarij, primjerice manje ribe ili kozice koje ce morati same uloviti. Jer u prirodi one svaki dan nesto love.

Pisano: 10.06.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum