NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






molim pomoc, hitno je!!
#1
Početni član
Početni član


See User information
Dragi kornjacoljupci, molim za pomoć
Ja i moj suprug smo upravo spasili iz jedne bare duboke nekoliko centimetara jednu crvenouhu kornjacu. Kornjaca je velicine dlana i po dugim noktima mislim da je djecak.
Mi vec imamo dvije žutouhe kornjace i ukoliko bismo ubacili trecu bojim se da bi im bilo pretjesno.
a i razlicita su vrsta pa se bojim kako bi reagirali jedni na druge.
Prelijepu crvenouhu kornjacu trenutno drzimo u kadi i trazimo nekog da je udomi. Ako imate kakvu ideju, molimo vas da nam pomognete..

Pisano: 14.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: molim pomoc, hitno je!!
#2
Početni član
Početni član


See User information
Kod mene je trostova dobila društvo žutouhe i slažu se super!

Pisano: 14.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: molim pomoc, hitno je!!
#3
Početni član
Početni član


See User information
trenutno su svi skupa.. i nas novi ukucanin, Srecko - tako smo ga nazvali, je strasno stidljiv...
Ocigledno je da nije navikao na prisustvo drugih kornjaca.. tako da je stalno na dnu i kada mu Irma ili Trevor (moje stare kornjace) pridju on ili se uvuce u svoj oklop ili bjezi glavom bez obzira..
Srecko je puno veci od njih i bojim se da ce u tom bjezanju ozlijediti jedno od ovih dvoje blesana.. tako da su stalno pod mojim nadzorom..
Uglavnom, trenutno radimo na novom smjestaju za srecka..

Pisano: 15.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: molim pomoc, hitno je!!
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: bojana09
Dragi kornjacoljupci, molim za pomoć
Ja i moj suprug smo upravo spasili iz jedne bare duboke nekoliko centimetara jednu crvenouhu kornjacu. Kornjaca je velicine dlana i po dugim noktima mislim da je djecak.
Mi vec imamo dvije žutouhe kornjace i ukoliko bismo ubacili trecu bojim se da bi im bilo pretjesno.
a i razlicita su vrsta pa se bojim kako bi reagirali jedni na druge.
Prelijepu crvenouhu kornjacu trenutno drzimo u kadi i trazimo nekog da je udomi. Ako imate kakvu ideju, molimo vas da nam pomognete..


Pozdrav i dobro dosla na forum!

Koje ti je velicine akvarij? Da li su stare i nova kornjaca iste velicine, i kojih su spolova stare kornjace?
Ako nece doci do tucnjave zbog razlicitih velicina ili kombinacije spolova od dva muzjaka ako ih imas onda bi teoretski mogle zivjeti zajedno. Zutouhe i crvenouhe kornjece su obje ista vrsta, samo razlicita podvrsta, po tom pitanju mogu zivjeti zajedno bez problema.

Pisano: 15.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: molim pomoc, hitno je!!
#5
Početni član
Početni član


See User information
Hvala na odgovoru!
Akvarijum je od 120 L, ali nije pun zbog suhog dijela. Bojim se da ce im biti tjesno, tako da su privremeno svi skupa, pa cemo uskoro nabaviti jos jedan akvarijum za naseg novog stanara.

Stare kornjace su mužjak i ženka, i sada je stigao novi djecak. Novi djecak se oslobodio malo straha pa sada rukama treperi prema drugom muzjaku. Stari muzjak Trevor, ga totalno ignorise.
Ženka, Irma i nas novi stanar su potpuno iste veličine jedino je trevor nesto malo manji.

Pisano: 15.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: molim pomoc, hitno je!!
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Akvarij od 120 litara je tijesan i za jednu odraslu kornjacu. Ako ces raditi novi smjestaj onda bi bilo bolje da svojim starim kornjacama napravis posten smjestaj od 300-400 litara, a tog jednog muzjaka ostavis u 120 litara, pa kada ces imati mogucnosti i njemu napravis veci.

Treperenje prema drugom muzjaku znaci pokusaj uspostave dominacije. Budi jako oprezna, muzjaci bi se mogli jako brzo poceti gristi i tuci! Kada ih ne mozes nadzirati odvoji ih.

Pisano: 16.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum