NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
8 korisnika su online (6 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 8

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Vanjski filter
#1
Početni član
Početni član


See User information
Pozdrav!

Pronašao sam na netu dosta povoljan vanjski filter pa me interesira ima li netko možda iskustva, ili netko iskusniji da mi da mišljenje o istom. Link. Akvaterarij mi je zapremnine 35 l, ali planiram nabavku većeg, budući da mi je kornjačica igrom slučaja dobila cimera. Pronađena je u vrtu (prva je pronađena kod susjeda u garaži). Hvala :)

Pisano: 12.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjski filter
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosao na forum!

To je hang-on filter koji da bi mogao raditi zahtijeva akvarij punjen do vrha (ili barem do oko 5 cm od ruba). Nisu pogodni za koristenje na djelomicno punjenim akvarijima jer ne mogu povuci vodu. Procitaj dio o hang-on filterima u ovom clanku i pogledaj slike pa ce ti biti jasnije na sto mislim: LINK
Ovi filteri su ucinkovitiji od unutarnjih potopnih filtera (ako su pravilno instalirani) no nisu ni priblizno dobri kao vanjski kanisterski, pogotovo ne model kojeg si linkao.

O kojoj vrsti kornjaca se radi i koliko su velike? Od kuda se javljas?

Pisano: 12.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjski filter
#3
Početni član
Početni član


See User information
Hvala na info o filteru, sad mi je sve jasnije. Ako ne griješim jedna je crvenouha, a druga žutouha (ako se tako naziva u hr jeziku). Javljam se iz Vodica (gradić kraj Šibenika) Evo par slikica :) Smanjena slikaSmanjena slika
Smanjena slikaSmanjena slikaSmanjena slika

Dodaj datoteku:



jpg  p1180247d.jpg (332.77 KB)
427_51d40fb9d2bdc.jpg 800X600 px

jpg  p1180249.jpg (304.10 KB)
427_51d40fc47cbf9.jpg 800X600 px

jpg  p1180245o.jpg (322.95 KB)
427_51d40fce29acf.jpg 800X600 px

jpg  p1180223.jpg (307.19 KB)
427_51d40fd7969f1.jpg 800X600 px

jpg  p1180219.jpg (332.21 KB)
427_51d40fe0c136a.jpg 800X600 px

Pisano: 14.04.2013

Editirano od Kori on 03.07.2013 13:49:55
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjski filter
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Veca kornjaca je trostova kornjaca (Trachemys scripta troostii), a mala je zutouha (Trachemys scripta scripta). Crvenouhe kornjace (Trachemys scripta elegans) se vec dugi niz godina ne uvazaju u Hr. i svi primjerci koji su do sada uvezeni su vec odrasli.

Ideja za kopno ti je super, ako nemas nista protiv u buducnosti bi ga stavio u primjer za viseca kopna! Jedino bi ti savjetovao da između stakla i kuka stavis nekakav mekan materijal da ti se staklo ne bi okrhnulo, ili da gornji dio kuka omotas u izolir traku ili sl.

Od rasvjete bi kornjacama uz spot lampu za grijanje trebao nabaviti i UVA-UVB rasvjetu za gmazove.

Buduci smjestaj mozes koncipirati na nacin da na njega mozes instalirati hang-on filter. Bilo da napravis akvarij sa jednom nizom stranicom gdje mozes smjestiti filter i napraviti pokraj njega vanjsko kopno ili akvarij puniti do vrha i nadograditi ga. Samo racunaj da filter kojeg si linkao ne moze posteno filtrirati 100 litara vode od kornjaca, vec recimo samo 30-ak pa bi trebao vise komada za veci akvarij.
Ako trazis jeftin filter osim Hang-on filtera na trzistu se pojavio i novi hibridni filter između Hang-on i kanister filtera koji bi mogao raditi na djelomicno punjenom akvariju, Haqos Expro 500: LINK, samo moras cekati dok ne dođe nova posiljka.
On je u stanju filtrirati kolicinu vode od 60-80 litara kod kornjaca i lagano ga mozes pretvoriti i u vanjski filter. Samo kod bilo kojeg kineskog filera ne mozes ocekivati veliku kvalitetu i da ce jako dugo trajati.

Pisano: 14.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjski filter
#5
Početni član
Početni član


See User information
Da, svjestan sam da moram pod hitno nabavit UVB-UVA lampu, trudim se tu i tamo iznijet ih na sunce prateći temperaturu vode da se ne pretvore u juhu :)

Iduća investicija mi je novi akvarij i s njim automatski i lampa. Odlučio sam se sam napraviti akvarij. Postolje ću složit od starog namještaja (iverica),a šta se tiče samog akvarija, mjere bi bile 100(D)x35(Š), a za visinu nisam još siguran, može preporuka? Širina je 35 jer nemam puno prostora, kad bi baš bilo potrebno mogao bih nekako navuć na 40cm. Debljina stakla - 8mm, s tim da bi dno stavio 10mm. Da li će mi trebati nekakvo ojačanje?

Šta se tiče lampe, u oko mi je upala Arcadia Reptile D3 (6%UVB).

Zahvaljujem na iscrpnim odgovorima i pomoći, forum je super i naučio sam dosta novih stvari :)

Pisano: 14.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjski filter
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kornjace bas nije dobro cesto uznemiravati da bi ih iznijeo na suncanje. Ako imas vrt ili terasu razmisli o slaganju vanjskog smjestaja.

Sto se tice postolja od iverice vjerojatno ces ga trebati pojacati. Jako je vazno da ti to posltolje ima "puna leđa", znaci debelu dasku kao straznju stranicu koja ce onemoguciti da se postolje srusi u stranu.
Ako ikako mozes trebao bi ici na sto vece moguce dimenzije. Jer akvarij od 100 cm ce ti sluziti par godina i onda ce im opet biti tijesan. Visina ovisi o tome kako si si zamislio smjestaj. Ako planiras samo djelomicno puniti akvarij onda ti on treba biti sto dublji, barem 50 cm da kornjace imaju pristojnu dubinu vode od 25-30 cm i dovoljno visoke stranice oko kopna da ti ne bi bjezale van i da imas dovoljno velik razmak između kopna i rasvjete u slucaju da gore planiras staviti klasican poklopac. Druga mogucnost je da napravis akvarij dubine 35 ili 40 cm kojeg ces puniti do vrha i na stranice akvarija staviti nadogradnju da kornjace ne mogu bjezati van. To je jeftinija i za kornjace bolja varijanta jer imaju vecu kolicinu vode za plivanje.
Debljina stakla ovisi najvise o tome do kuda planiras puniti taj akvarij, ako ga planiras puniti do samo 25-30 cm onda je i 6 mm sasvim dovoljno. Dno ne moras nuzno raditi od debljeg stakla, dovoljno je koristiti donja uzduzna pojacanja.
A koju god debljinu i dubinu stavio obavezno stavi gornja uzduzna pojacanja: LINK

Arcadia je ok ako je uspijes naci, nisu bas cesto dostupne kod nas.

Pisano: 15.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjski filter
#7
Početni član
Početni član


See User information
Koliki akvarij u litrama mi onda preporučuješ? Znam, veće je bolje, al daj neki realan broj :)

Pisano: 15.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjski filter
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kao konacan smjestaj ce ti trebati akvarij 150 cm duzine, 300-400 litara, idealno bi bilo kada bi odmah mogao sloziti posten smjestaj, dugorocno ce biti jeftinije. Ako ipak ides na samo 100 cm ja bi na tvom mjestu narucio 100x40x35 cm (DxSxV) od 8 mm i stavio terarijski poklopac: LINK1 ili staklenu nadogradnju: LINK2

Pisano: 16.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum