NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
18 korisnika su online (13 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 18

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 4 »


Zijevanje !
#1
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Kori, da li je normalno da mošusna kornjača zijeva u vodi? Uhvatila sam je par puta da drži otvorena usta u vodi i čim mene spazi odmah ih zatvori. Ustvari ona ne zijeva, već samo drži otvorena usta. Znala sam je onako poskrivečki gledati i fakat drži otvorena usta, ali kažem, čim me vidi, zatvori ih. Imam li razloga za brigu? Nisam znala kako da postavim naslov ove teme, pa sam stavila zijevanje.

Pisano: 01.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zijevanje !
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nemaš razloga za brigu.

Pisano: 01.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zijevanje !
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Koliko cesto se to događa?

Pisano: 01.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zijevanje !
#4
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Pa sad... hmm.. ne znam baš, ja sam je uhvatila mislim tri, četiri puta. Moguće je i da svaki dan ona to tak, stvarno ne znam koliko često. Inače je živahna, jede normalno sve kaj joj dajem. Ne vidim nekakvu promjenu na njoj u ova dva mjeseca kako je imam.

Pisano: 01.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zijevanje !
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Vazno je da ti je temperatura zraka u akvariju bude visa od temperature vode, da se stanje ne bi pogorsavalo u slucaju da se radi o nekoj blazoj respiratornoj infekciji. Utopli kornjacu i prati kako ce se stanje dalje razvijati. Na temelju toga sto je par puta otvorila usta ne mozemo nista konkretno zakljuciti.

Pisano: 01.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zijevanje !
#6
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ok. Grijač ću povećati za jedan stupanj, da bude još toplije. I paziti ću na temperaturu zraka, pa ćemo vidjeti dalje. Hvala.

Pisano: 01.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zijevanje !
#7
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Od prvog dana kako sam počela uređivati akvarij, mučilo me nešto pa nisam uspjela pitati. Muči me i sad kad imam mali akvarij. Kad smo spomenuli blagu respiratornu infekciju, palo mi je na pamet da pitam. Što se tiče temperature zraka u akvariju, kako postići toplinu zraka u cijelom akvariju jednom lampom? Nemam poklopac na akvariju, pa sad si mislim, kornjači jest toplo na kopnu, a što s ostalim dijelom akvarija gdje ona također proviri nosić da uzme zrak? Muči me taj problem i za veliki akvarij koji ću imati. Da li je obavezno potrebno da imam poklopac kako bi se održavala ista temperatura zraka po cijelom akvariju ili moram postaviti više lampi (nadam se da ne)? Kak to izvesti ?

Pisano: 02.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Zijevanje !
#8
Citiraj:

Pisano od: Bojanack28
Od prvog dana kako sam počela uređivati akvarij, mučilo me nešto pa nisam uspjela pitati. Muči me i sad kad imam mali akvarij. Kad smo spomenuli blagu respiratornu infekciju, palo mi je na pamet da pitam. Što se tiče temperature zraka u akvariju, kako postići toplinu zraka u cijelom akvariju jednom lampom? Nemam poklopac na akvariju, pa sad si mislim, kornjači jest toplo na kopnu, a što s ostalim dijelom akvarija gdje ona također proviri nosić da uzme zrak? Muči me taj problem i za veliki akvarij koji ću imati. Da li je obavezno potrebno da imam poklopac kako bi se održavala ista temperatura zraka po cijelom akvariju ili moram postaviti više lampi (nadam se da ne)? Kak to izvesti ?


Bok,

Po meni je poklopac najbolja opcija za odrzavanje normalne temperature zraka u akvaterariju(i ja ga sam koristim...).
Uvijek se da na neki svoj improvizirani nacin napraviti.Meni je bilo u cilju napraviti sto jeftiniji pa sam spojio ploce stiropora i mediapana(uzeo ga s "leđa" ormara).

Na kopnu treba biti nekoliko stupnjeva toplije nego u vodi.Nisam bas skuzio sto pitas za rasvjetu ali uglavnom treba ti UVA-UVB stedna lampa+spotica,ili UV neonka+spotica...ima jos par solucija.Mosusnim kornjacama nije nuzna UV rasvjeta,a zutouhim i crvenouhim je nuzna.

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zijevanje !
#9
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Znači, poklopac mi je onda obavezno potreban. Danas sam mjerila temperaturu u stanu i u akvariju. Kod mene u stanu je temp od 21 do 22 stupnja danju, noću je malo niža jer gasim grijanje. Uzela sam običan karton i na njemu napravila rupe te stavila na akvarij kao poklopac, pa sam probala izmjeriti temp u akvariju. Zrak je bio 27 stupnjeva, kopno jest do 30. Bez poklopca temperatura zraka mi je niska. Kako izgleda taj poklopac od stiropora i mediapana? Može li neka slika? I meni je naravno u cilju što jeftinije proći što se tiče cijene. Za ovaj manji akvarij što sad imam ću nešto već smisliti, ali brine me temperatura zraka u većem akvariju kojeg sređujem.

Pisano: 03.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zijevanje !
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Treba paziti da nemas veliku "negativnu" temperaturnu razliku (npr voda 28, a zrak 20 stupnjeva) jer kornjaca u takvim uvjetima s vremenom gotovo sigurno razvije respiratornu infekciju. Ovaj problem je vise izrazen kod malih kornjaca zato jer ih je potrebno drzati na toplome pa ljudi cesto jako griju vodu, a zaborave na zrak. U zimskim mjesecima tijekom noci nepaznjom nastane bas ta velika "negativna" razlika. Kod odraslih kornjaca koje je moguce drzati u vodi od 21-22 stupnja nije toliko velik problem ako tijekom noci temperatura zraka padnje na 20 stupnjeva.
Generalno, ako jako pazis na temperature i da nema propuha moguce je imati akvarij bez poklopca. No tada treba jace grijati prostoriju, ne mozes otvarati prozor i provjetravati prostoriju tijekom zime, voda puno brze isparava itd. U svakom slucaju je prakticnije imati poklopac...

Pisano: 04.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum