NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
9 korisnika su online (5 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 9

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 (3)


Re: Pozzz
#21
Početni član
Početni član


See User information
hvala....:)

Pisano: 04.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Pozzz
#22
Nema na cemu

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozzz
#23
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Nemanjaaa
Ali ja bih da je hranim,negujem....sve sto treba i na kraju pustim....posto ne bih davao 2-4 hiljade za kornjacicu.....posto u zrenjaninu nema jeftinija od 3500 din....:)


Oprosti, ali ako ti je drzanje kornjaca skupo onda ih nemoj drzati, unistavati divlje zivotinje za vlastiti gust bas nije ljubav prema zivotinjama nego sebicnost. Da ne govorimo o cinjenici da je uzimanje barske kornjace iz prirode ilegalno i da ih je svake godine u prirodi sve manje i manje. Cijena kornjace je zanemariva u odnosu na cijenu potrebe opreme. Sama UV rasvjeta koju moras mijenjati svaki 6 mjeseci, bez koje ce kornjaca oboliti od metabolicke bolesti kostiju je skuplja od kornjace u pet shopu. Tako da stvarno ne vidim smisao drzanja zivotinje kojoj ne mozes priustiti niti osnovne uvjete za zivot. Barska kornjaca opcenito u akvariju postaje letargicna i bezvoljna zbog nedostatka svjetlosti i aktivnosti koje ne mozes simulirati u akvariju. Divlja kornjaca koja je drzana u akvariju ce se naviknuti na ljude i na određenu hranu, te kasnije nece imati tako dobre sanse za prezivljavanje kao da je uvijek boravila u prirodi. Također u akvarijskim uvjetima moze pokupiti određene bolesti i prenijeti ih na divlju populaciju kada je vracena u prirodu, sto moze imati katastrofalne posljedice. Posoji puno opravdanih razloga zasto se divlje zivotinje ne uzimaju iz prirode. Ako ti je imalo stalo do dobrobiti kornjaca nemoj to raditi.

Citiraj:

Pisano od: Pavle
Forum je fantastican a najfantasticniji je administrator. Mislim da je Kori izlecio vise kornjaca nego bilo koji veterinar dajuci jako korisne I ispravne savete neiskusnijim clanovima. Kralj kornjaca sa ovih prostora definitivno


Hvala na pohvalama, ali ja ne lijecim niti vlastite zivotinje jer nisam veterinar. Veterina je znanost u kojoj je jako lagano pogrijesiti kada imas zivotinju pred sobom, da ne spominjem slucaj foruma kada uopce nemas kontakt sa zivotinjama. Savjeti u vezi bolesti na ovoj stranici se temelje na predpostavkama i daju clanovima samo generalnu ideju sto nije u redu sa njihovim kornjacama i sto mogu poduzeti. Lijecenje na svoju ruku je uvijek rizicno i vece su sanse da ce nastati vise stete neko koristi. Uvijek treba traziti pomoc veterinara sto gotovo uvijek naglasim na forumu i trajno stoji u "disclaimeru" na naslovnici: LINK

"Dobivene savjete u vezi bolesti Vaših kornjaca uzimajte sa velikom rezervom jer se naše prepoznavanje problema temelji samo na informacijama koje nam pružite. U slucaju bolesti preporucujemo posjet kvalificiranom veterinaru za gmazove koji ce postaviti strucnu dijagnozu i pružiti životinji odgovarajuci tretman."

Pisano: 09.03.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Pozzz
#24
Ti najbolje znas kakva je situacija sa veterinarima I kakva je finansijska situacija kod vecine vlasnika. U mnogo slucajeva je taj pravi savet presudan I mnogo znaci. Zato sam I rekao izlecio:)

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pozzz
#25
Početni član
Početni član


See User information
Svidja mi se ovo sto si napisao Kori, mislim da bi to trebao dodati na disclaimer. Mnogi su ljudi u zabludi kod nas vezano uz ove zivotinje, a i kako ih kod nas drze i prodaju. Ja ne znam i mislim da kod nas crvenouhe nisu zabranjene jer ih prodaju raznih velicina, a nerijetko zavrse bacene u prirodu u najboljem slucaju, ne razmisljajuci o posljedicama na ekosustav.

A svakom putu ka izljecenju predhodi dobar savjet, na sto mislim da je mislio nas gost i sa cime se slazem sto se savjeta tice poz

Pisano: 07.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum