NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
4 korisnika su online (3 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 4

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 4 »


Zatvoreno oko, pomoc!
#1
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
e, ovako, imam dve crvenouhe kornjace vec nekih 7 godina, zive napolju preko leta, a zimi u akvaterarijumu. Jedna je velika nekih 20 cm, a druga oko 14. Nikad nisu imale nikakvih problema do pre tri dana kada sam primetio da je ovoj manjoj jedno oko zatvoreno i pomalo oteklo. Kada ja nju izvadim iz vode ona ga normalno otvori i gleda na njega, ali mnogo cesce trepce nego na ovo drugo. Takodje sam primetio da ima nesto na pocetku oka, kao neki krmelj. Ona je aktivna i jede normalno. Dakle, napolju gleda normalno dok u vodi zmuri.
Citao sam da se radi najverovatnije o infekciji, jer mislim da nije upala pluca ili slicno. Mazao sam antibiotikom oko i sad cu je kupati u kamilici. Ako znate o cemu je rec i ako mozete da mi pomognete, bio bih vam veoma zahvalan. :)

Pisano: 22.10.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zatvoreno oko, pomoc!
#2
Regularni član
Regularni član


See User information
to ti moze bit ako je voda zmazana i oko se radi tog moze inficirati .. kolko puta cistis vodu ?

Pisano: 22.10.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zatvoreno oko, pomoc!
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosao na forum!

Najvjerojatnije se radi o bakterijskoj infekciji ili o mehanickoj ozlijedi oka (ako ju je ruga kornjaca okrznula nogom tijekom plivanja npr.). Krmelj koji vidis je mozda gnoj.
Ako zelis tretirati oko antibiotikom pametnije je koristiti kapi umjesto masti, jednostavno se bolje probije u oko. Kupi Neomycin kapi (mozes ih nabaviti u svakoj ljekarni). Izvadi kornjacu na suho i nakapaj joj oko kapima (jedna kap u oko je dosta), ostavi je oko pola sata vani da se kapi stignu upiti. Pazi da to suho mjesto nije na propuhu i da je toplo. Ponovi postupak dva-tri puta dnevno dok ne bude bolje. Kapi smijes maksimalno koristiti tjedan dana. Bilo bi pozeljno povisiti temperaturu vode na 30 stupnjeva (tada moras povisiti kopno na 35).
Pojacaj prehranu (goveđe srce, pileca jetrica...) da kornjaca ima sto bolje sanse za oporavak. Vazno je da kornjaca bude u cistoj vodi koja je odstajala 24h u sirokoj plitkoj posudi ili je tretirana nekim akvaristickim sredstvom za pripremu vode kako klor ne bi dodatno pogorsavao situaciju. Ako treba vodu mijenjaj svaki dan dok ne ozdravi. Prilikom promjene vode pazi da nova voda koju stavljas u akvarij bude iste temperature kao i voda u akvariju da ne izazoves temperaturni šok.
Sto se tice kamilice ona je ljekovita, međutim postoje podaci da na oku stvara sloj pogodan za razvoj bakterija, te postoji opasnost da s njom samo pogorsas situaciju.

Pisano: 25.10.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zatvoreno oko, pomoc!
#4
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
nastavio sam s tom terapijom sa kojom sam krenuo i otvorila je oko. Cini mi se da joj je bolje, malo joj je nateceno, ali mislim da se oporavlja. Jos uvek je zivahna, ne jede nista manje.
Da li da nastavim sa tim ili da kupujem kapi?
hvala na odgovorima :)

Pisano: 25.10.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zatvoreno oko, pomoc!
#5
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
danas je gledala u vodi svaki put kada sam proverio. Kontam da se oporavila skroz, videcu jos narednih dana pa javim ako se nesto promeni

Pisano: 25.10.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zatvoreno oko, pomoc!
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako je sada dobro nemoj kapati oko. U svakom slucaju bi trebao napraviti i pauzu od masti ako ce trebati kapati...
Samo je drzi u cistoj vodi, to je vazno za oporavak.

Pisano: 25.10.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zatvoreno oko, pomoc!
#7
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
javljam da se kornjaca skroz oporavila i sad je sve ok :)
hvala :)

Pisano: 29.10.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zatvoreno oko, pomoc!
#8
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
ponovo joj se oko zatvorilo, isti simptomi kao i prosli put, znaci aktivna je, normalno jede i sve ostalo, samo joj je oko zatvoreno.
da li da uradim isto sto i prosli put?

Pisano: 01.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zatvoreno oko, pomoc!
#9
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information

Pisano: 01.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zatvoreno oko, pomoc!
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako zelis mozes probati ponoviti terapiju antibiotskim kapima po gornjim uputstvima, no to ce samo pomoci ukoliko se radi o bakterijskoj infekciji.
Pitanje je kako je opet doslo do upale ako je u tome stvar, da li je kornjaca boravila u zmazanoj vodi?

Pisano: 02.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum