NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
16 korisnika su online (13 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 16

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






tražim filter
#1
Početni član
Početni član


See User information
Pozdrav.
Nemam puno vremena biti aktivna na forumu, ali sad imam problem, pa molim za pomoć:
Imam žutouhu kornjaču, veliku oko 18 cm i akvarij 80x40x40. Do sad sam imala vanjski filter (Eden 501 mislim) i nekako sam se snalazila. Prije par dana je počeo gubiti snagu i sada samo lagano kaplje voda, tj ne radi normalno.
Ne znam da li se to dadne popraviti. Ako da, znate li koga tko bi to u Zg napravio? Ako ne, moram kupiti novi adekvatan filter. Tada tražim šta bi bilo dovoljno, a da cijena nije pretjerana. Da li netko prodaje nešto adekvatno za akvarij ove veličine i kornjaču ove veličine (raste kao luda ) ?

Pisano: 08.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: tražim filter
#2
Citiraj:

Pisano od: tera-x
Pozdrav.
Nemam puno vremena biti aktivna na forumu, ali sad imam problem, pa molim za pomoć:
Imam žutouhu kornjaču, veliku oko 18 cm i akvarij 80x40x40. Do sad sam imala vanjski filter (Eden 501 mislim) i nekako sam se snalazila. Prije par dana je počeo gubiti snagu i sada samo lagano kaplje voda, tj ne radi normalno.
Ne znam da li se to dadne popraviti. Ako da, znate li koga tko bi to u Zg napravio? Ako ne, moram kupiti novi adekvatan filter. Tada tražim šta bi bilo dovoljno, a da cijena nije pretjerana. Da li netko prodaje nešto adekvatno za akvarij ove veličine i kornjaču ove veličine (raste kao luda ) ?

Pozdrav,
Ako ubuduce budes trazila akvaristicku opremu,(osim ovdje) postavi oglas i na www.akvarij.net. Tamo ces imati vece sanse za nabaviti opremu.

A u vezi tvog slucaja....Koliko sam shvatio filter ti je procurio?Vjerojatno ga nisi redovno podmazivala pa je propiso.
Ono sto bih ja osobno napravio u Tvom slucaju je slijedece.
Posto je kornjaca 18cm,a akvarij nedovoljno velik,ja bih kupio akvarij koji ce kornjaci sluziti do kraja zivota(znaci neki klasicni akvarij 150cm ruzine).
Onda bih uz akvarij odmah kupio i posteni vanjski filter koji ce jos sluziti do kraja zivota,(uz pravilnu brigu filtera,naravno).
Neznam koliko ti se isplati popravljati Edena,jer taj filter nije dovoljno snazan/dobar da filtrira 300-400L.
Ako ces kupovati/slagati novi smjestaj/filter kako si napisala bilo bi najbolje da otvoris svoju temu u podforumu "smjestaj za vodene kornjace" jer ovo su ipak oglasi ;)

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: tražim filter
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Bok. Ako te zanima imam ja eheim unutarnji filter, potpuno je ispravan, jedino su gume otvrdnile (koje drze filter za staklo),..
http://www.charterhouse-aquatics.co.u ... es/eheim/eheim-pickup.gif

Ne mogu ti poslati privatnu poruku.

Pisano: 09.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: tražim filter
#4
Citiraj:

Ne mogu ti poslati privatnu poruku.


Kako neće?
Misliš li pod time da ti se ne otvori novi window/prozor za privatnu poruku,ili ti se pokaže "Greška pri slanju"?

Probaj otići na profil od @tera-x,pa odmah na profilu stisni PP.
Meni se tako odmah otvori novi prozor...

@tera-x:sorry na spamu;)

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: tražim filter
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: tera-x
Pozdrav.
Nemam puno vremena biti aktivna na forumu, ali sad imam problem, pa molim za pomoć:
Imam žutouhu kornjaču, veliku oko 18 cm i akvarij 80x40x40. Do sad sam imala vanjski filter (Eden 501 mislim) i nekako sam se snalazila. Prije par dana je počeo gubiti snagu i sada samo lagano kaplje voda, tj ne radi normalno.
Ne znam da li se to dadne popraviti. Ako da, znate li koga tko bi to u Zg napravio? Ako ne, moram kupiti novi adekvatan filter. Tada tražim šta bi bilo dovoljno, a da cijena nije pretjerana. Da li netko prodaje nešto adekvatno za akvarij ove veličine i kornjaču ove veličine (raste kao luda ) ?


Pozdrav, da li je ikad ciscen rotor na tom filteru ili je samo ciscena spuzva? Da li su ciscene cijevi filtera?
Taj filter ima jako uske prolaze tako da je moguce da je samo zmazan. Filter bi trebalo skroz rastaviti i detaljno pocistiti, ovdje imas uputstva kako: LINK

Inace akvarij 80x40x40 cm je premalen za kornjacu velicine 18 cm. Eden 501 je premalen filter za akvarij te velicine, iz mog iskustva ucinkovito cisti samo nekih 30 litara vode...

Pisano: 10.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: tražim filter
#6
Početni član
Početni član


See User information
Sorry što se nisam odmah javila. Gužva.

Akvarij je kakav jeste, jer nisam imala mjesta za veći, a u planu je bilo još proljetos sagraditi kornjači vrtno jezero. Kako je ova godina bila za moju obitelj pogumna za zdravlje i novčanik, to mora čekati do novog proljeća. Do tada se moram snaći s ovime što imam.

Filter je do sada uredno radio, s time da sam jednom tjedno mijenjala vodu. Čistila sam sve cijevi, prolaze, mijenjala filter, ali ništa oko motora nisam skidala (nisam ni znala da mogu i moram- hvala na linku). No, Milka raste kao luda. U ovih godinu dana narasla je sa 12 cm na 18- ako nije i više) i puno prlja i kopa po dnu. Voda je u akvariju do oko polovice visine, zbog kopna.

darx hvala na ponudi, ali ipak bi vanjski filter. Sad kad sam malo pogledala i pročitala, mislim da bi najbolji bio JBL e901. Samo moram otkriti gdje je najpovoljniji, a da je na rate

Kaj mislite?

Pisano: 12.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: tražim filter
#7
Citiraj:

Pisano od: tera-x

Akvarij je kakav jeste, jer nisam imala mjesta za veći, a u planu je bilo još proljetos sagraditi kornjači vrtno jezero. Kako je ova godina bila za moju obitelj pogumna za zdravlje i novčanik, to mora čekati do novog proljeća. Do tada se moram snaći s ovime što imam.

No, Milka raste kao luda. U ovih godinu dana narasla je sa 12 cm na 18- ako nije i više) i puno prlja i kopa po dnu. Voda je u akvariju do oko polovice visine



Ne zelim sada bezveze spamat temu o novom akvariju kada je rijec o filteru,ali evo,samo kratki odgovor.

Ako Vam je problem novac,postoji nacin za "recesijskim" drzanjem kornjace.Npr.nemorate kupiti AQ(staklo) od 1000KN,nego postoji mogucnost kupnje recimo vrtnog korita,kace za grozđe i svaceg drugog-Budget Turtle Keeping
Ja trenutno stedim za novi smjestaj,a kornjaca mi je u kaci za grozđe i sve je ok.
Vas izbor naravno...

A kojom hranom hranite kornjacu da tako brzo raste?
Niti prebrz rast nije dobar.

Sto se tice visine vode u akvariju uvijek se da nesto smisliti.Nekakv improvizirani jeftini poklopac s otvorom iznad kopna za zarulju recimo.Pogledajte recimo ovo:Novi poklopac


Editirano od josip333 on 12.11.2012 17:37:47
Editirano od josip333 on 12.11.2012 17:39:26
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: tražim filter
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: tera-x
mislim da bi najbolji bio JBL e901. Samo moram otkriti gdje je najpovoljniji, a da je na rate

Kaj mislite?


JBL je po mom znanju za sada najpovoljniji u Aquashopu: LINK

No ako je u planu jezero onda mislim da se sada ne isplati kupovati filter. Rađe stavi tu lovu na stranu za jezerce kada dođe vrijeme i malo cesce mijenjaj vodu u akvariju...

Pisano: 17.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum