NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
10 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 10

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Albino čančara ?
#1
Početni član
Početni član


See User information
Smanjena slika































Zanima me dali su ovo albino kornjace, ove dvije zute i dali stvarno virjede

Pisano: 04.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Albino čančara ?
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosao na forum!

Ako imaju crvene oci onda jesu, ako oci nisu crvene onda se ne radi o albinu nego o nekakvom "pastel" morfu. U svakom slucaju su rjeđe od obicnih.

To je tvoja slika ili te samo zanima?

Pisano: 04.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Albino čančara ?
#3
Početni član
Početni član


See User information
Mojsa slika i da crvene su im oci, ne znan sta cu s njima oce li uginit jer su "slabašne"

Pisano: 04.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Albino čančara ?
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Od kuda se javljas? Kada su se ti mladunci izlegli? Da li su roditelji podrijetlom iz prirode ili iz registriranog uzgoja (s papirima)?
Ako zelis mozes ih ovu zimu ostaviti unutra s time da im tada moras osigurati UVA-UVB rasvjetu za gmazove inace ce uginuti od metabolicke bolesti kostiju ("meksanje oklopa").

Pisano: 04.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Albino čančara ?
#5
Početni član
Početni član


See User information
Ovako roditelji su im iz prirodnog uzgoja ili ti ga iz vrtla dosli sa brda..

odvojija san ih na drugu stranu i sami su se zakopali moze link di mogu kupit to svijetlo, prosle godine se izleglo 11 malih i uginulo ih je 9, ako su stvarno tako rijetke šteta bi bila da uginu

Pisano: 04.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Albino čančara ?
#6
Početni član
Početni član


See User information
I javljan se iz Vrsina (par km od Trogira), ali san iz Splita ..

Pisano: 04.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Albino čančara ?
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako nemas papire ne mozes ih prodavati jer bi to bilo ilegalno. Cancare su strogo zasticena vrsta i u principu ih je zabranjeno drzati u zatocenistvu. Teoretski smiju boraviti u tvom vrtu ako slobodno mogu otici iz njega nazad u divljinu.

Albinizam je za gmazove koji jako ovise o suncu hendikep i te dvije kornjace ce trebati posebnu njegu do kraja zivota, vjerojatno ce vecinu vremena trebati provoditi unutra pod umijetnom rasvjetom i primati vitamin D3 oralno. Kontaktirat cu kolegu koji se bavi uzgojem Testudo hermanni pa cemo vidjeti sto on savjetuje.

Za sada ako ih zelis staviti unutra za ovih 10 kornjaca bi trebalo minimum 1 kvadratni metar prostora (npr. 1x1 m). Najjednostavnije je na podu sloziti okvir od 4 daske, u njega staviti deblji najlon i unutra zemlju iz vrta. Iznad jednog kuta treba postaviti obicnu reflektoricu za grijanje (spot lampu od 60 ili vise watta) tako da ispod nje bude 30-ak stupnjeva. Negdje pokraj te reflektorice treba staviti UVA-UVB neonku na 25-30 cm iznad podloge. Kako bi albino kornjacama mogla UVA-UVB rasvjeta biti neugodna trebas im na drugi kraj smjestaja staviti jos jednu spot lampu kako bi se mogle grijati bez da se izlazu UVA-UVB zracenju.

Evo linkova gdje mozes naruciti UVA-UVB rasvjetu (moja 1. preporuka Reptistar neonka): LINK1, LINK2 (uzimas duzinu koja ti odgovara).
Jos jedna opcija u kupiti UVA-UVB stednu zarulju, nju je jednostavnije ugraditi jer ti ne treba posebna armatura nego obicno grlo, no neonke su bolje kao izvor UVB-a: LINK3, LINK4, LINK5

Prati ovaj forum, vjerujem da ima dosta toga sto uzimas zdravo za gotovo oko brige za svoje kornjace a pogresno je. Pocevsi od toga da je salata, rajcica, blitava...i ostalo voce i povrce potpuno kriva hrana za njih. Savjetujem ti da procitas ovu temu, unutra ces naci puno korisnih informacija koje ti ne mogu u jednom postu zbog obujma prenijeti: LINK6
Jako je vazno da naucis o pravilnoj prehrani kornjaca jer pogresna prehrana unisti i ubije jako puno cancara.

Pisano: 05.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Albino čančara ?
#8
Početni član
Početni član


See User information
imaju 10-tak kvadrata i nisu sa biljkama i mogu otic ako zele, a vec par godina tu stoje jer tu im se daje hrana i briga za njiha a za albino cu kubit svijetiljku

Pisano: 05.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Albino čančara ?
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Albino
Ovako roditelji su im iz prirodnog uzgoja ili ti ga iz vrtla dosli sa brda..

odvojija san ih na drugu stranu i sami su se zakopali moze link di mogu kupit to svijetlo, prosle godine se izleglo 11 malih i uginulo ih je 9, ako su stvarno tako rijetke šteta bi bila da uginu


Tek izlegnute čančare uglavnom ne prežive prvu zimu, jer ne stignu skupiti dovoljno hrane do hibernacije. Zato bi valjalo da prvu godinu budu u terariju.

Pisano: 09.11.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Albino čančara ?
#10
da pojasnim- sta mi je lol... kao sto vec znate, moj najmanji je uginuo-bas zbog unosenja u kucu!!!! i nakon toga,doslo mi je da nadem svih sa ovog sajta i razbijem im glavu, nazalost jos nisam odustala od toga, jer mi je ta mrvica znacila previse, i zao mi je sto sam uopce pod prvo dosla ovdje ''da naucim nesto korisno'' iako te koristi bas i nema previse , kao sto rekoh svaka cast , najvise se moze saznati o filtraciji i tim nekim tehnickim pizdarijama, sto je za pohvalu jer je to za mene spansko selo, a upute nisu na kineskom lol! no, uglavnom, ne odustajem tako lako-zato i samo zbog toga jos gubim zivce na ovome, sto nece potrajat dont frks, mrzim kad se xy uplice u nesto, podivljam na to! Kori je rekao da vas je 4, 5 ?? cetvoro?? ahaha, a koliko ljudi ima kornjace?mali milion, stoga, mozda nesto ne stima s vama ?? jes kad pomislio na to???

uglavnom- nakon sto je najmanji uginuo malo smo se raspitali gdje god smo stigli,kod ljudi koji takoder drze cancare isto kao i kod covjeka koji je meni mog dao. on je rekao da od tih najmanjih nisu sve prezivjele zimu. a poslije sam saznala da mi tu jedan susjed ima 4velike i 6 malih. rekao je da se kornjaca iz kuce nesmije dati drugome (al da ce meni jednu malu na proljece ipak dati ;) no necu je uzeti jer ima nesto u tome, kornjace donose srecu (osim takvima kao ti )) ugl, taj isti covijek je rekao da je predprosle godine imao male i unesao ih u kucu i na proljece kad ih je izneo van sve su uginule !!! vise ih ne unosi u kucu i ima 6 malih!!! do godine bit ce ih jos ! bez interneta i futranja glupostima ! rekla sam da odustajem , doci cu ovdje pogledat tehnicke stvari jer sam u fazi namjestanja novog akv, a sve ostalo,, vec mi je pun k. tako da, rekli su mi da vas ne slusam uopce, a sto se cancara tice mislim da znam dovoljno iz osobnog iskustva i od ljudi koji ih imaju godinama, a nisu uzgoj i slicno! stavi medvjeda u kutiju da spava zimski san? cancare zive vani! oo da, i jos nest, ovo je vec bilo napisano u jednom od mojih bananih profila ;D pred paa oko 2god na munama se presusila bara poslije zime i izplazila ogromna crvena, ;D bolje joj je bilo nego ovima sto se drze metar sa metar! tako da,,, Bog s tobom, gudbaj!

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum