NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
10 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 10

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 ... 5 6 7 (8) 9 10 11 »


Re: Pikac smeker uziva u svojoj "Gajbi"
#71
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
znam ja to sve, ali problem je sto keva ne da preterano da zauzimam terasu a i na terasi nema uticnica za struju, ne mogu da joj obezbedim preciscivace i slicne stvari..jbg palo je meni to na pamet odmah al tesko mi je izvodljivo

Pisano: 29.08.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pikac smeker uziva u svojoj "Gajbi"
#72
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Kori
Steta sto smjestaj nije veci kada vec imas prostora. Ako mozes kornjaci posvetiti dio balkona mogao bi joj sagraditi baru. Oko gornjeg dijela te bare bi mogao sagraditi mali staklenik koji se zatvara preko zime i omogucuje da kornjaca unutra hibernira pa imas smjestaj za cijelu godinu.


Hm, ovo bi mogao i ja napraviti. I onako sada planiram da napravim neki novi smeštaj, a imam veliku terasu gde bi mogao staviti taj smeštaj. Samo se bojim oko hibernacije. I kako napraviti taj staklenik? Da otvorim novu temu? :)

Pisano: 30.08.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pikac smeker uziva u svojoj "Gajbi"
#73
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Strahinja1094
znam ja to sve, ali problem je sto keva ne da preterano da zauzimam terasu a i na terasi nema uticnica za struju, ne mogu da joj obezbedim preciscivace i slicne stvari..jbg palo je meni to na pamet odmah al tesko mi je izvodljivo


Ukucani su nazalost u vecini slucajeva glavna prepreka, budi uporan :) Kojih ti je dimenzija balkon?
Struja te uopce ne treba brinuti, elektricar zi jako lagano i jeftino provuce zicu iz razvodne kutije do balkona. Nema je niti potrebe ustemavati u zid, samo je provedes po uglovima prostorije i probusis nejde malu rupu za izlaz na balkon. Na kraj te zice se instalira jedan produzni kabel i problem rijesen.

Citiraj:

Pisano od: Toni90ns

Hm, ovo bi mogao i ja napraviti. I onako sada planiram da napravim neki novi smeštaj, a imam veliku terasu gde bi mogao staviti taj smeštaj. Samo se bojim oko hibernacije. I kako napraviti taj staklenik? Da otvorim novu temu? :)


Ako imas veliku terasu ja na tvom mjestu ne bi previse razmisljao. O kakvoj se konkretno terasi radi?
Ako baru pravilno izoliras prilikom konstrukcije mozes osigurati da unutra nikada ne padne temperatura ispod 4-6 stupnjeva koliko treba za hiberaciju. Taj "staklenik" mozes izvesti na brojne nacine, sve od vlastorucne izrade konstrukcijom od letvica i stakla, kupovanja pravog malog jeftinog staklenika kojeg stavis na vrh, pa do izrade pokrova od PVC stolarije. U najgorem slucaju uvijek mozes imati jaci grijac unutra koji nece dozvoliti da temperatura previse padne za najhladnijih dana.
I naravno neces odmah prvu zimu ubaciti kornjacu unutra da hibernira nego ces napraviti monitoring temperature i sve namjestiti kako spada pa tek iduce godine stavljati u hibernaciju.
Slobodno otvori novu temu ako zelis da razradimo plan.

Pisano: 31.08.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pikac smeker uziva u svojoj "Gajbi"
#74
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pikac vracen u prvobitni smestaj..Ipak je ovih dana postalo hladno na terasi :))

Dodaj datoteku:



jpg  pikac.JPG (70.69 KB)
1490_5048ce791034b.jpg 1023X462 px

jpg  pikac 2.JPG (114.54 KB)
1490_5048ce81da71e.jpg 935X553 px

Pisano: 06.09.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pikac smeker uziva u svojoj "Gajbi"
#75
Moderator
Moderator


See User information
Rastemo

Pisano: 07.09.2012
Ne treba se stidjeti priznanja da smo pogriješili, jer to drugim riječima znači da smo danas pametniji nego jučer. (A.Pope)
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pikac smeker uziva u svojoj "Gajbi"
#76
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Da da, ima oko 15cm .Samo sto ne znam sta cu sa njom.. Mnogo je nemirna..Prosto takvu buku pravi u akvarijumu da ne znam sta da radim sa njom..

Pisano: 07.09.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pikac smeker uziva u svojoj "Gajbi"
#77
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Strahinja1094
Da da, ima oko 15cm .Samo sto ne znam sta cu sa njom.. Mnogo je nemirna..Prosto takvu buku pravi u akvarijumu da ne znam sta da radim sa njom..


Kakvu buku konkretno? Kopanje po kamenju, penjanje i padanje po kopnu, pljuskanje po povrsini vode?

Pisano: 08.09.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pikac smeker uziva u svojoj "Gajbi"
#78
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
penjanje i pokusavanje da pobegne iz akvarijuma.. onda pljuskanje po povrsini sto me izuzetno izvodi iz takta.. Da li to treba nesto da znaci.. ?

Pisano: 08.09.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pikac smeker uziva u svojoj "Gajbi"
#79
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
konkretno to ovako izgleda... jedan od mojih problema

http://www.youtube.com/watch?v=pKAreY5oFoY&feature=youtu.be

Pisano: 08.09.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pikac smeker uziva u svojoj "Gajbi"
#80
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Strahinja1094
penjanje i pokusavanje da pobegne iz akvarijuma.. onda pljuskanje po povrsini sto me izuzetno izvodi iz takta.. Da li to treba nesto da znaci.. ?


Sto se tice penjanja to je moguce rijesiti promjenom dizajna smjestaja. Da su ti stranice dovoljno visoke (da kornjaca uopce nema povoda pokusati se popeti) i neprozirne vjerojatno ne bi to radio. Također postoji opcija da kopno oblozis nekim meksim materijalom da kornjaca ne nabija previse kada pokusava izaci.
Jos jedan razlog moze biti dob. Tvoja kornjaca je sada u fazi spolnog razvoja, u "pubertetu" je ako se to uopce moze reci za kornjace pa nije cudno da je aktivniji.
Kolika ti je temperatura u smjestaju? Za njegovu dob je dovoljno da boravi na 22-23 stupnja i automatski ce biti malo tromiji.

Iz mog iskustva do pljustanja po povrsini samo dolazi kada je smjestaj nisko. Jer kornjaca te vidi kroz staklo, hoce hranu i pliva prema tebi. Imam stalazu gdje je jedan akvarij nisko kao tvoj, drugi na 90 cm visine. U oba smjestaja kornjace divljaju i plivaju prema staklu kad vide ljude, u gornjam se nista ne cuje jer plivaju u staklo, dok dolje isto nogama pljuskaju po povrsini.

Pisano: 08.09.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh




« 1 ... 5 6 7 (8) 9 10 11 »



You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum